Ako vyčistiť tlačiareň?

Ak potrebujete vyčistiť tlačiareň, v používateľskej príručke určte, ako začať cyklus automatického čistenia. Ak nemôžete nájsť návod na tlačiareň, zadajte do vyhľadávacieho nástroja značku a číslo modelu a pokúste sa nájsť kópiu online. Nastavenie môžete tiež nájsť v softvéri tlačiarne na karte „Nástroje“, „Pomôcky“ alebo „Vlastnosti“. Po spustení čistiaceho cyklu vytlačte testovaciu stránku, aby ste sa presvedčili, že atrament nie je rozmazaný a papier sa nezasekáva. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako ručne čistiť valčeky na tlačiarni!

Ak potrebujete vyčistiť tlačiareň
Ak potrebujete vyčistiť tlačiareň, v používateľskej príručke určte, ako začať cyklus automatického čistenia.

Zaseknutie papiera a ďalšie problémy s tlačiarňou môžu byť skutočne frustrujúce. Našťastie väčšinu drobných problémov je možné vyriešiť jednoduchým vyčistením. Obvykle stačí spustiť funkciu automatického čistenia, ktorú má väčšina tlačiarní. Ak to nefunguje, môžete valčeky papiera a kazety vyčistiť ručne. Potrebujete len čistú handričku a trochu vody. Vaša tlačiareň môže byť čistá okamžite!

Metóda 1 z 3: Použitie automatického čističa na vašej tlačiarni

 1. 1
  V príručke skontrolujte, či je možné aktivovať čistenie z ovládacieho panela. Prečítajte si príručku dodanú s tlačiarňou a v zozname nájdite výraz „čistenie“ alebo podobný výraz. Ak chcete pomocou tlačidiel na tlačiarni spustiť automatické čistenie, postupujte podľa týchto pokynov. Každá tlačiareň je iná, a preto je dôležité používať pokyny, ktoré boli dodané s vašou značkou a modelom.
  • Toto je všetko, čo musíte urobiť, aby ste vyčistili interiér tlačiarne. Ak nemôžete nájsť svoju príručku, môžete ju nájsť online vyhľadaním typu tlačiarne, ktorú vlastníte, a „manuálu“.
 2. 2
  V počítači otvorte softvér tlačiarne a v prípade potreby nájdite možnosť „vyčistiť“. Niektoré tlačiarne nemajú možnosť spustiť funkciu čistenia priamo z tlačidiel tlačiarne. Ak váš manuál túto možnosť neuvádza, môžete čistiacu aplikáciu spustiť z počítača. K týmto možnostiam sa dostanete kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu tlačiarne v spodnej časti obrazovky počítača.
  • Po otvorení ponuky vyberte ktorúkoľvek z týchto možností: „Údržba“, „Pomôcka“, „Panel s nástrojmi“ alebo „Vlastnosti“. Termín sa bude líšiť v závislosti od toho, aký typ tlačiarne máte.
  • Ďalej vyberte možnosť čistenia.
 3. 3
  Vytlačte si testovaciu stránku, aby ste zistili, či čistenie fungovalo. V závislosti od vášho modelu môže vaša tlačiareň po spustení funkcie čistenia automaticky vytlačiť testovaciu stránku. Ak nie, znova si prečítajte manuál. Mal by vám poskytnúť konkrétne pokyny na vytlačenie testovacej stránky.
  • Ak atrament stále vyzerá rozmazane alebo sa papier zasekáva, spustite čistiaci program znova.
Ako ručne čistiť valčeky na tlačiarni
Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako ručne čistiť valčeky na tlačiarni!

Metóda 2 z 3: Udržujte valčeky papiera čisté

 1. 1
  Vyberte zásobník papiera a vyhľadajte valčeky papiera v atramentovej tlačiarni. Papierové valčeky nájdete na papieri pre atramentové tlačiarne jednoducho tak, že zdvihnete zásobník papiera z tlačiarne. Papierové valčeky sú vyrobené z gumy a sú široké asi 1 cm.
  • Možno budete musieť tlačiareň otočiť, aby ste videli na dno, kde sa obvykle nachádzajú valčeky.
 2. 2
  Nájdite valčeky papiera v prístupovom paneli na laserovej tlačiarni. Valčeky sa môžu nachádzať v blízkosti zásobníka papiera, ale nie vždy. Ak ich nevidíte, otvorte prístupový panel tlačiarne, ktorý sa v závislosti od modelu nachádza buď na prednej alebo zadnej strane tlačiarne. Na prístup k valcom bude možno potrebné vybrať tlačovú kazetu.
 3. 3
  Navlhčite čistú handričku trochou vody. Vezmite si mäkkú handričku, ktorá je čistá a nepúšťa vlákna. Utierku namočte do šálky vody tak, aby bola vlhká, nie mokrá.
  • Najlepšie funguje destilovaná alebo filtrovaná voda, ale každá čistá voda by mala byť v poriadku.
 4. 4
  Otočením valčekov ich utierajte, aby ste vyčistili celý povrch. Valčeky jemne roztočte vlhkou handričkou. Vykonajte niekoľko otáčok, aby ste sa presvedčili, že ste celý valček vyčistili od prachu alebo nečistôt.
  • V laserových tlačiarňach možno nebudete môcť ručne otáčať valcami. Nebojte sa, svorky držiace valčeky na mieste môžete ľahko odopnúť a odstrániť ich. Potom, čo valčeky utriete, ich jednoducho zabaľte a pripevnite sponami.
  • Valčeky utrite dosucha suchou časťou uteráka.
  Aby ste vyčistili interiér tlačiarne
  Toto je všetko, čo musíte urobiť, aby ste vyčistili interiér tlačiarne.
 5. 5
  Zatvorte tlačiareň a vytlačte testovaciu stránku, aby ste zistili, či funguje. Po zatvorení prístupového panela alebo výmene zásobníka papiera môže vaša tlačiareň automaticky vytlačiť testovaciu stránku. Ak nie, v príručke si pozrite, ako vytlačiť testovaciu stránku.
  • Ak problémy s tlačou pretrvávajú, skúste valčeky vyčistiť znova.

Metóda 3 z 3: čistenie kazety s tlačiarňou

 1. 1
  Otvorte tlačiareň a vyberte atramentovú kazetu. V závislosti od modelu vyhľadajte prístupový panel, ktorý bude buď na prednej alebo zadnej strane tlačiarne. Podľa pokynov v príručke opatrne vytiahnite kazetu do tlačiarne. Mali by jednoducho vyskočiť.
 2. 2
  Vložte kazetu, trysky nadol, do misky s teplou vodou. Na jednej strane kazety budú malé trysky. Ponorte tieto trysky do misky s teplou vodou.
  • Voda by mala byť len o niečo teplejšia ako izbová teplota.
 3. 3
  Vyberte kazetu, keď uvidíte, že vo vode začína tiecť atrament. Keď sú trysky čisté, atrament bude môcť voľne prúdiť. Nemalo by to trvať dlho.
  Ak chcete pomocou tlačidiel na tlačiarni spustiť automatické čistenie
  Ak chcete pomocou tlačidiel na tlačiarni spustiť automatické čistenie, postupujte podľa týchto pokynov.
 4. 4
  Vysušte kazetu čistou handričkou a nechajte pôsobiť 10 minút. Po vybratí kazety z misky ju utrite dosucha čistou handričkou. Nechajte uschnúť na vzduchu asi 10 minút.
 5. 5
  Vymeňte kazetu a vytlačte testovaciu stránku. Vložte kazetu späť do tlačiarne a zatvorte prístupový panel. Vaša tlačiareň pravdepodobne vytlačí testovaciu stránku.
  • Ak tlačiareň nevytlačí testovaciu stránku, pozrite sa do manuálu, aby ste zistili, ako ju spustiť.

Tipy

 • Ak spozorujete poškodenie valcov, kontaktujte výrobcu a objednajte si nové. Je možné, že budete musieť tlačiareň odniesť do opravovne, kde ich nechajú vymeniť.
 • Na valce nepoužívajte alkohol ani rozpúšťadlá, mohli by ste ich vysušiť.

Otázky a odpovede

 • Ako môžem vyčistiť bielu podložku, ktorá pokrýva to, čo kopírujem?
  Použite vlhkú handričku a potom ju jemne utrite suchou handričkou. Nepoužívajte chemikálie, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu tenkých vrstiev skla.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail