Ako vybaviť dodávku na kempovanie?

Vezmite si so sebou sprej proti hmyzu alebo zvážte nainštalovanie siete proti hmyzu do kempingovej dodávky
Ak máte v úmysle ísť kempovať kamkoľvek horúco a vlhko, vezmite si so sebou sprej proti hmyzu alebo zvážte nainštalovanie siete proti hmyzu do kempingovej dodávky.

Ak hľadáte kombináciu svojej lásky k otvorenej ceste a vášne pre kempovanie, prestavba dodávky na kempingové vozidlo môže byť pre vás to pravé. Kemping v dodávke kombinuje mnohé z kreatívneho pohodlia vnútorného bývania s relaxáciou a pôžitkom, ktorý pramení z pobytu v divočine. Aj keď nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti so stolárstvom alebo stavbou, proces premeny vašej obyčajnej dodávky na obytný automobil je natoľko jednoduchý, že to zvládne každý.

Časť 1 z 3: renovácia interiéru

 1. 1
  Vyčistite interiér dodávky, aby ste vytvorili priestor pre vaše inštalácie. Ak si kúpite dodávku ojazdenú, je veľká šanca, že budete musieť niektoré položky z interiéru odstrániť, než začnete s procesom konverzie. Odstráňte všetky nežiaduce existujúce zariadenia a vyčistite podlahu na pohodlnú úroveň.
  • Odskrutkujte a odstráňte všetky sedadlá pre cestujúcich alebo iné už existujúce zariadenia umiestnené v zadnej časti dodávky, ktoré nehodláte používať.
  • Metlou a vysávačom odstráňte nečistoty a odpadky z podlahy dodávky.
  • Ak je v zadnej časti dodávky nainštalovaný koberec, vyčistite ho vysávačom a čističom na koberce alebo zvážte úplné odstránenie koberca.
 2. 2
  Izolujte podlahu, steny a strop, aby boli chránené v chladnom počasí. Ak máte v úmysle podnikať v chladnom prostredí alebo v zime, zvážte inštaláciu izolácie, aby bol interiér dodávky pohodlný. Pomocou svojich meraní interiéru dodávky odrežte kusy izolačného materiálu, ktoré sa zmestia na podlahu, steny a strop dodávky.
  • Môžete použiť mnoho rôznych typov izolačných materiálov, vrátane tuhej peny, polystyrénu, minerálnej vlny a prírodnej ovčej vlny.
  • Napriek tomu, že rôzne izolačné materiály prichádzajú s rôznymi pokynmi na inštaláciu, mnohé z týchto pokynov vyžadujú umiestnenie zhruba 2,50 cm izolačného materiálu na steny a podlahy a zhruba 2,50 cm až 5 cm materiálu na strop.
  • Na zostávajúce trhliny alebo medzery v inštalácii použite sprejovú penu.
  Pomocou svojich meraní interiéru dodávky odrežte kusy izolačného materiálu
  Pomocou svojich meraní interiéru dodávky odrežte kusy izolačného materiálu, ktoré sa zmestia na podlahu, steny a strop dodávky.
 3. 3
  Nainštalujte drevenú podlahu, na ktorú postavíte zvyšok svojich inštalácií. Na dodávku budete musieť nainštalovať drevený podklad a najvyššie poschodie, aby ste mohli nainštalovať platformu postele, kuchyňu a všetky ďalšie inštalácie, ktoré chcete pridať.
  • Podklad môže byť z preglejky alebo latky, odporúča sa však latovanie. Nakrájajte kusy preglejky alebo latky tak, aby zodpovedali interiéru vašej dodávky, a potom bezpečne priskrutkujte tento podklad k podlahe dodávky, aby slúžil ako upevňovací bod pre zvyšok vašej podlahy.
  • Po inštalácii podkladu zopakujte tento postup, aby ste odrezali a nainštalovali najvyššie poschodie, pričom sa uistite, že je bezpečne priskrutkovaný k podkladu pod ním.
  • Bežne odporúčané druhy dreva na použitie v najvyššom poschodí sú laminát, listový vinyl a drevo.

Časť 2 z 3: pridanie základných inštalácií

 1. 1
  Postavte a nainštalujte platformu pre svoju posteľ. Z preglejky a dreva vytvorte platformu, v ktorej bude vaša posteľ pokračovať. Zvážte inštaláciu platformy, ktorá nielenže podopiera váš matrac, ale obsahuje aj úložný priestor pod ním.
  • Zmerajte a odrežte kus preglejky pre základňu platformy, pričom vezmite do úvahy všetky krivky nachádzajúce sa po stranách stien dodávky.
  • Ak chcete na svoju plošinu zabudovať ďalší úložný priestor, nakrájajte kus reziva 2x6 na 9 dielov vysokých zhruba 23 cm a zaskrutkujte ich do základnej preglejky vo formácii 3 x 3. Budú slúžiť ako piliere na podporu vašej najvyššej platformy a zároveň poskytnú dodatočné úložisko.
  • Zmerajte a nakrájajte kus preglejky, ktorý je rovnaký ako veľkosť spodnej platformy, a zaskrutkujte ho do stĺpikov, aby slúžili ako najvyššia platforma.
  • Zvážte zostavenie lôžkovej plošiny úplne vo vnútri dodávky; ak postavíte plošinu mimo dodávky a je príliš veľká, nezmestí sa a budete musieť vykonať úpravy.
 2. 2
  Postavte a nainštalujte si kuchynskú linku. Počas kempovania pravdepodobne nebudete mať stále prístup k otvorenému ohňu. Vyhradený kuchynský priestor s priestorom na umývadlo, dosku na krájanie a prenosný sporák vám poskytne oveľa väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o varenie.
  • Odrežte kus preglejky, ktorý vám bude slúžiť ako doska, uistite sa, že je dostatočne veľký na to, aby ste doň mohli zahrnúť umývadlo, nádobu na vodu a čokoľvek iné, čo považujete za potrebné, ale zároveň dostatočne malý, aby sa zmestil do dodávky.
  • Do preglejky vyrežte štvorcový otvor, ktorý je len o málo menší ako váš prenosný drez, aby sa váš drez pohodlne zmestil do otvoru v doske.
  • Na výrobu rámu pultu použite rezivo 2x4. Uistite sa, že sa budete dôsledne držať meraní, ktoré ste vykonali v interiéri dodávky na začiatku projektu. Rozrežte svoje 2x4 na 8 tvarov: 4 kusy, ktoré spolu priskrutkujete k obdĺžniku na podporu dosky, a 4 kusy, ktoré budú fungovať ako nohy na podporu celého pultu.
  • Dosku z preglejky zaskrutkujte do rámu reziva a potom zaskrutkujte celú kuchynskú linku do steny dodávky, aby sa počas jazdy neprevrátila.
  Ak hľadáte kombináciu svojej lásky k otvorenej ceste s vášňou pre kempovanie
  Ak hľadáte kombináciu svojej lásky k otvorenej ceste s vášňou pre kempovanie, prestavba dodávky na kempingové vozidlo môže byť pre vás to pravé.
 3. 3
  Pridajte k dodávke prenosné WC a sprchu. Ak vám nie je príjemné ísť do kúpeľne v lese alebo ísť na niekoľko dní bez sprchovania, určite budete musieť investovať do prenosnej toalety a prenosnej sprchy, aby ste udržali pohodlnú úroveň hygieny. Uložte ich do úložného priestoru pod posteľou, aby ste ich nemali na očiach.
  • Prenosné toalety a sprchy nájdete relatívne lacno v železiarstve a na internete. Môžete tiež nainštalovať trvalejšie toalety a vodné systémy, aj keď budú drahšie a vyžadujú viac miesta.
  • Uistite sa, že vnútro toalety vyložíte vreckom na odpadky a pravidelne ho vyprázdňujete.
  • Zápach je možné kontrolovať pomocou dezodorizačných chemických čistiacich prostriedkov. Nezabudnite si ich kúpiť pri kúpe prenosného WC.

Časť 3 z 3: skladovanie interiéru

 1. 1
  Uistite sa, že máte v kempingu dodávku energie. Pri kempovaní budete pravdepodobne mať so sebou položky, ktoré bude potrebné v určitom bode nabiť alebo nabiť. Pred cestou do kempu zvážte zabalenie meniča napájania, externej batérie alebo prenosnej nabíjačky.
  • Ak vám náklady nerobia starosti, môžete tiež nainštalovať solárne panely na strechu a viesť káble do vnútra dodávky, aby ste získali konzistentnejší zdroj energie.
 2. 2
  Zbaľte si baterky alebo solárne lampióny, aby ste mali v noci svetlo. Uistite sa, že máte pri sebe svetelný zdroj, keď parkujete v divočine. Na bezpečné a energeticky úsporné osvetlenie si namiesto telefónu alebo sviečky s otvoreným plameňom zbaľte baterky alebo solárne žiarovky.
  Ak máte v úmysle podnikať v chladnom prostredí alebo v zime
  Ak máte v úmysle podnikať v chladnom prostredí alebo v zime, zvážte inštaláciu izolácie, aby bol interiér dodávky pohodlný.
 3. 3
  Vybavte svoju kuchyňu riadom a príborom. Vaša kuchyňa nebude tak užitočná, ak si zabudnete priniesť nástroje na varenie a jedenie! Uistite sa, že je váš kuchynský priestor vybavený opakovane použiteľnými hrncami, panvicami, taniermi a riadom a že si prinesiete špongiu a mydlo na umývanie riadu.
  • Zvážte umiestnenie chladničky pod kuchynskú linku, ktorá bude fungovať ako chladnička. Budete to potrebovať na skladovanie rýchlo sa kaziacich potravín, ktoré chcete variť.

Tipy

 • Pri skladovaní interiéru dostatočne využite zvislý priestor, pretože úložného priestoru vo vnútri vašej dodávky bude na konci vybavenia nedostatok.

Varovania

 • Ak máte v úmysle ísť kempovať do chladného podnebia a rozhodnúť sa, že do dodávky nebudete inštalovať izoláciu, vezmite si so sebou prenosný ohrievač a hrubé prikrývky.
 • Ak máte v úmysle ísť kempovať kamkoľvek horúco a vlhko, vezmite si so sebou sprej proti hmyzu alebo zvážte nainštalovanie siete proti hmyzu do kempingovej dodávky.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Preglejka
 • Rezivo 2x4
 • Rezivo 2x6
 • Meracia páska
 • Kotúčová píla
 • Skrutky
 • Drevo na podlahy

Komentáre (1)

 • chapmansonia
  Mám v pláne ísť na výlet so svojim manželom a skúsim to. To je veľmi úžasné. Vďaka za zdieľanie.
Súvisiace články
 1. Ako vyčistiť chrómové kolesá?
 2. Ako nainštalovať kryty kolies?
 3. Ako vymeniť listové pružiny?
 4. Ako vyvážiť pneumatiky?
 5. Ako zmerať vzor skrutky?
 6. Ako merať ozdobné krúžky kolies?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail