Ako sa rozhodnúť, či ísť von alebo zostať?

Ak sa chcete rozhodnúť, či pôjdete von alebo v ňom zostanete, najskôr zvážte, či s vami niekto počíta, že pôjdete. Ak ste odhodlaní ísť na udalosť alebo ak priateľovi môže byť ublížené, pretože sa nedostavíte na niečo ako jeho narodeninovú oslavu, môže byť zlý nápad ho preskočiť. Naproti tomu menej dôležitým spoločenským udalostiam sa dá pravdepodobne vyhnúť malým problémom. Zamyslite sa tiež nad tým, čo sa stane, ak zostanete. Ak je udalosť pracovná alebo školská, môže vám prísť o cenné spojenia. Ak je však váš mesačný rozpočet obmedzený a budete chodiť iba do týždenného bowlingového klubu, dôsledky pravdepodobne nebudú také zlé, ak vynecháte! Nezabudnite sa naladiť na svoje pocity. Ak viete, že keď budete tráviť čas osamote, budete sa cítiť nešťastní alebo že vás interakcia s ostatnými bude stresovať po vyčerpávajúcom dni,mali by ste to vziať do úvahy. Ak chcete nájsť spôsob, ako nájsť strednú cestu medzi odchodom a pobytom, prejdite nadol!

Či pôjdete von alebo v ňom zostanete
Ak sa chcete rozhodnúť, či pôjdete von alebo v ňom zostanete, najskôr zvážte, či s vami niekto počíta, že pôjdete.

Rozhodovanie, či chcete ísť von, môže byť stresujúce. Niekedy môže byť ťažké určiť, či môžete využiť čas osamote, alebo vám spoločenský život pomôže dostať sa z ulity. Ak sa chcete rozhodnúť, môžete použiť praktické úvahy. Zamyslite sa nad tým, či si môžete dovoliť ísť von a ako dôležitá je udalosť. Môžete tiež zvážiť svoju náladu. Máte emocionálnu energiu ísť von práve teraz? Ak sa neviete rozhodnúť, hľadajte strednú cestu. Vystúpte krátko a zostaňte v interakcii s ľuďmi prostredníctvom sociálnych médií.

Metóda 1 z 3: praktické úvahy

 1. 1
  Zamyslite sa nad tým, o čo ide. Na niektorých spoločenských akciách je zlý nápad vynechať. Pri vytváraní spojení vám môže pomôcť napríklad udalosť v práci alebo v škole. Ak vaša kariéra alebo vzťahy s kolegami závisia od udalosti, mali by ste sa snažiť zúčastniť sa jej.
  • Pozrite sa napríklad na udalosti ako narodeninová oslava šéfa alebo mixér s členmi vášho absolventského programu. Tieto akcie vám umožňujú nadväzovať kontakty a udržiavať dobré vzťahy v práci a škole. Zmeškať takéto akcie je pravdepodobne zlý nápad.
  • Ostatné udalosti sú však kľúčové. Ak majú vaši priatelia napríklad bowlingový večer, vašej kariére neuškodí, ak ho vynecháte.
 2. 2
  Zamyslite sa nad tým, ako dôležitá je vaša prítomnosť pre ostatných. Zvážte pocity ostatných zúčastnených ľudí. Ráta niekto s tým, že pôjdeš? Dali ste si pevný záväzok k nejakej udalosti? Ako budú ľudia sklamaní, ak sa nedostavíte?
  • Vášmu priateľovi môže napríklad ublížiť, ak vynecháte jeho narodeninovú oslavu. Priateľom môže tiež ublížiť, ak ste sa k niečomu pevne odhodlali. Ak ste s priateľmi napríklad plánovali kempingový výlet niekoľko mesiacov, môže byť zlý nápad preskočiť ho na poslednú chvíľu.
  • Spoločenským udalostiam, ktoré sú menej dôležité, sa zvyčajne dá vyhnúť bez väčších problémov. Napríklad, ak majú vaši priatelia filmový večer každý deň, je nepravdepodobné, že by sa niekto cítil príliš zle, ak zostane jeden deň doma.
 3. 3
  Zamyslite sa nad tým, aké interakcie máte. Ľudia majú tendenciu byť šťastnejší, keď majú s ostatnými zmysluplné interakcie prostredníctvom krátkych rozhovorov. Udalosť môže byť hodnotnejšia, ak sa chystáte mať interakcie, na ktorých tam záleží.
  • Ak ste veľmi blízko niektorým ľuďom, ktorí sa zúčastňujú, je väčšia pravdepodobnosť, že budete mať zmysluplné interakcie, ktoré vám pomôžu cítiť sa pri odchode oddýchnutí.
  • Ak však ide väčšinou o neznámych ľudí a známych, možno sa až tak nebavíte.
  Zostaňte v interakcii s ľuďmi prostredníctvom sociálnych médií
  Vystúpte krátko a zostaňte v interakcii s ľuďmi prostredníctvom sociálnych médií.
 4. 4
  Pozrite sa na svoju finančnú situáciu. Buďte úprimní, či si môžete dovoliť ísť von. Zamyslite sa nad tým, koľko peňazí miniete, a zvážte ďalšie výdavky, ktoré máte na mesiac alebo týždeň. Ak sa vám rozpočet zdá obmedzený, zostaňte na noc a ušetrite peniaze.
  • Ak chcete ísť von, aj keď máte málo peňazí, skúste obmedziť svoje výdavky. Vezmite si so sebou hotovosť namiesto spoliehania sa na debetnú kartu a míňajte iba toľko peňazí, koľko na seba máte.

Metóda 2 z 3: hodnotenie vašej nálady

 1. 1
  Zamyslite sa nad tým, ako sa chystáte ísť. Položte si úprimne otázku, čo si myslíte o možnosti ísť von. Cítite sa nadšení a povzbudení z toho, že sa dostanete von z domu? Cítite sa znepokojení a trochu vyčerpaní touto myšlienkou? Nalaďte sa na svoje pocity a snažte sa ich počúvať. Ak ísť von nevyzerá lákavo, zostaňte.
 2. 2
  Zhodnoťte svoje pocity z trávenia času osamote. V niektorých prípadoch môže samotný čas zvýšiť produktivitu a zlepšiť náladu. Ak však trávite čas sami, keď sa chcete spojiť s ostatnými, môže byť osamotenie negatívne. Môžete sa nakoniec cítiť osamelo, v strese a nešťastne. Zamyslite sa nad tým, či skutočne chcete tráviť čas osamote.
  • Zamyslite sa nad svojimi interakciami s ľuďmi v poslednej dobe. Túžili ste po ľudskom spojení? Boli interakcie riedke alebo negatívne? Ak túžite po interakcii s ostatnými, trávenie času osamote by vás mohlo urobiť nešťastnými. Možno bude najlepšie ísť von a vidieť ostatných.
  • Ak však v poslednom čase trávite veľa času s ľuďmi, môže vám prospieť noc osamote. Ak nie ste silne prahnúci po spoločnosti, von vás môže len viac vystresovať. V takom prípade môžete chcieť zostať doma a robiť niečo sami, napríklad čítať knihu alebo sledovať film.
 3. 3
  Všimnite si svoju energetickú úroveň. Ak máte za sebou dlhý týždeň, môžete sa cítiť unavení. Ak ste už vyčerpaní, možno na výlete dlho nevydržíte. Ak sa chystáte skončiť so skorým odbočovaním, ísť von nemusí stáť za to. Ak ste však relatívne energickí, môžete si užiť večer mimo svojho domova.
  • Ak napríklad pracujete nadčas, nemusíte mať energiu obliecť sa a ísť von. Ak je to však bežný týždeň, nemusí to vyžadovať prílišnú motiváciu obliecť si nejaké oblečenie a vyraziť za dvere.
  Ak sa vám nechce líčiť si vlasy
  Ak sa vám nechce líčiť si vlasy a líčiť sa a obliecť si to najlepšie, zostaňte.
 4. 4
  Zamyslite sa nad tým, či máte náladu spoznávať nových ľudí. Vychádzka von môže byť skvelou príležitosťou nájsť si nových priateľov. Stretnutie s ľuďmi je jedným z hlavných lákadiel odchodu z vášho bytu. Zamyslite sa nad tým, či máte náladu sa miešať.
  • Uvízli ste v poslednej dobe v uličke, pokiaľ ide o váš sociálny kruh? Ak máte chuť na nových priateľov a nové skúsenosti, skúste ísť von a porozprávať sa s novými ľuďmi.
  • Možno sa však práve nesnažíte nájsť si nových priateľov. Tiež možno jednoducho nemáte veľmi spoločenskú náladu. Ak sa necítite sociálne, pravdepodobne nebudete komunikovať s novými ľuďmi, aj keď budete chcieť. V tomto prípade môže byť najlepšie zostať cez noc.
 5. 5
  Zamyslite sa nad tým, či sa chcete obliecť. Ísť von si vyžaduje obliecť sa. V závislosti od typu akcie budete možno musieť stráviť veľa času prípravou. Formálna udalosť, napríklad, môže vyžadovať, aby ste sa obliekli. Zamyslite sa nad tým, čo bude potrebné na prípravu a či máte chuť vyvinúť úsilie.
  • Môžete mať sklon zostať, ak je udalosť veľmi formálna a nemáte náladu sa obliecť. Ak sa vám nechce líčiť si vlasy a líčiť sa a obliekať si to najlepšie, zostaňte. Ak sa však cítite oblečená, môžete si ospravedlniť obliekanie.
  • Ak je udalosť príležitostnejšia, môže byť pre vás jednoduchšie motivovať sa k džínsom a tričku. Ak však dávate prednosť pobytu v pyžame na noc, je v poriadku zostať v ňom aj na príležitostnú udalosť.

Metóda 3 z 3: nájdenie strednej cesty

 1. 1
  Skúste sa len v krátkosti pozrieť. Ak sa nemôžete rozhodnúť, či ísť alebo nie, skúste sa na krátky čas ukázať. Ukážte sa na jeden drink alebo jednu hodinu. To môže fungovať, ak si nemôžete dovoliť celú noc, ale chcete ísť von. Môže to fungovať aj vtedy, ak nechcete ísť von, ale je dôležité, aby ste sa zúčastnili, pretože vás ľudia očakávajú.
 2. 2
  Nech k vám ľudia prídu. Ak si nemôžete dovoliť ísť von, zistite, či dokážete prinútiť ľudí, aby zmenili svoje plány. Namiesto toho, aby ste napríklad šli do baru, pozvite ľudí k sebe na drink.
  • Pri tejto príležitosti buďte zdvorilí. Môže to byť považované za nezdvorilé, ak sú plány na nejaký čas stanovené.
  Je v poriadku zostať v ňom aj na príležitostnú udalosť
  Ak však dávate prednosť pobytu v pyžame na noc, je v poriadku zostať v ňom aj na príležitostnú udalosť.
 3. 3
  Zostaňte v interakcii prostredníctvom sociálnych médií. Čoraz viac ľudí je neustále zapojených do sociálnych médií. Ak si nemôžete dovoliť ísť von, alebo sa vám jednoducho nechce vynaložiť úsilie, použite sociálne siete na komunikáciu s ostatnými. Môžete chatovať s videom s priateľom, telefonovať, hovoriť s niekým online alebo s niekým písať.

Tipy

 • Ak nechodíte von a skutočne to ľutujete, nabudúce si to zapamätajte. To vás môže motivovať ísť von a v budúcnosti riskovať.

Komentáre (4)

 • khuels
  Prostredníctvom tohto článku som sa cítil príjemne, keď zostanem doma, keď idem von, neznie to lákavo. Použil som niektoré sociálne siete a chatové webové stránky.
 • stammjudge
  Bolo veľmi zaujímavé napísať otázku a pozrieť sa na tento typ odpovede. Myslím si, že je to veľmi nápomocné a informačné!
 • qdooley
  Pri rozhodovaní by som na seba nemal tlačiť.
 • faheypauline
  To odzrkadľovalo moju náladu a energiu pri čítaní článku. Uvedomil som si, že sa na seba príliš tlačím, cestovať 6 hodín po práci celý týždeň, aby som sa zúčastnil rodinnej akcie, potom ďalších 6 hodín cesty domov bolo nerealistické očakávania.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail