Ako ľahko zarobiť peniaze (pre deti)?

Ak chceš v detstve ľahko zarobiť peniaze, ponúkni doučovanie svojich priateľov alebo susedov z predmetu, v ktorom si v škole naozaj dobrý, napríklad z matematiky. Prípadne strážte svojich susedov alebo priateľov rodičov, keď idú von. Keď ste v lete mimo školy, zorganizujte si dennú starostlivosť, aby ste sa mohli starať o mladšie deti, kým sú ich rodičia v práci. Nakoniec sa porozprávajte so svojimi rodičmi o tom, že vám dajú príspevok na domáce práce, ako je upratovanie domu alebo hrabanie lístia v záhrade. Ak sa chcete dozvedieť, ako založiť susedskú firmu alebo získať brigádu, čítajte ďalej!

Ako ľahko zarobiť peniaze pre deti
Jeden z najziskovejších spôsobov, ako ľahko zarobiť peniaze pre deti, je stráženie detí.

V závislosti od vášho veku a pracovných skúseností môže byť ťažké nájsť spôsob, ako v detstve ľahko zarobiť peniaze. Stále však máte veľa príležitostí, pokiaľ viete, kde hľadať. Aby ste v detstve mohli ľahko zarobiť peniaze, mohli by ste zvážiť prácu v domácnosti, aby ste si zarobili na príspevok, opatrovanie detí, kosenie trávnikov, nájdenie si práce na čiastočný úväzok s nízkou požiadavkou na minimálny vek alebo dokonca stať sa akýmsi podnikateľom - napríklad môžete nastaviť postavte si na chodník limonádový alebo remeselný stojan! Nájdenie kreatívnych spôsobov, ako zarobiť peniaze, bude pekné, keď nemusíte míňať peniaze k rodičom a niektoré práce vám dokonca môžu pomôcť vytvoriť si životopis a poskytnúť vám cenné skúsenosti.

Metóda 1 zo 4: Vytvorenie susedskej firmy

 1. 1
  Moderujte stojan na limonády. Stánky s limonádami sú v lete obľúbené a môžu vám ušetriť pekné peniaze. Dajte sa dokopy a vyrobte limonádu na predaj vo svojom okolí.
  • Existuje množstvo faktorov, ktoré robia limonádu úspešnou, pričom prvým je umiestnenie. Chcete postaviť svoj stojan na limonády niekde, kde nie je veľká konkurencia, a to v rušnej, viditeľnej časti štvrte, napríklad v rohu ulice.
  • Váš stojan bude pôsobiť čo najpríjemnejšie. Ak sa cítite skutočne kreatívne, postavte si starodávny stojan a ozdobte ho stužkami a bannerom, na ktorom je názov vašej „spoločnosti“.
  • Sledujte, čo ste minuli na suroviny, a nabite ich dostatočne na to, aby ste mohli dosiahnuť zisk. Len nenabíjajte príliš veľa.
  • Urobte si zo svojich ponúk jedálny lístok a zvážte, že neponúknete len limonádu. Možno máte sušienky alebo sušienky, alebo inú príchuť limonády. Vytvorte si webovú stránku, ktorá bude propagovať vašu firmu. Nezabudnite najskôr získať povolenie od svojich rodičov. Skúste ho vytvoriť pomocou webu Wix.com.
  • Každému priraďte rôzne úlohy. Urobte znamenie a nechajte niektoré deti chodiť po okolí, aby ich postavili alebo stáli na koncoch blokovej reklamy. Nechajte niekoho vyrobiť váš tovar, aby vám neuniklo.
 2. 2
  Predávajte nápoje a pečivo na cestách. Rovnako ako v prípade stánku s limonádou, rovnaký nápad môžete uplatniť aj pri predaji občerstvenia na spoločenských akciách. Zaobstarajte si chladič a predajte svoj tovar alebo dokonca balenú vodu v parkoch v horúcich dňoch.
  • Ak máte súrodenca s baseballom alebo futbalom, môžete ísť na hru a ponúknuť tam občerstvenie hráčom a rodičom.
  • Vykonajte označenie predaja a vytvorte malú plochu so stolom a chladičom.
  • Predávajte vodu a džús, aby ste zarobili peniaze navyše.
  • Udržujte svoje ceny rozumné.
 3. 3
  Výroba a predaj šperkov a iného tovaru. Zhromaždite niekoľko priateľov a urobte niečo; korálkové šperky, boondoggles atď. Predávajte za predaj a predaj automobilov, na stánkoch, v obchode a dokonca aj online, s pomocou a súhlasom rodiča.
 4. 4
  Predávajte položky, ktoré nepotrebujete, na ebay alebo na týchto akciách. Najprv sa opýtajte svojich rodičov, aby ste sa uistili, že je s nimi v poriadku.
 5. 5
  Hostite skupinovú autoumyváreň. Spojte sa s ďalšími deťmi v susedstve a hľadajte ľahké peniaze a ponúknite umývanie áut.
  • Rozhodnite sa pre rande a urobte pár letákov na reklamu. Rozbaľte letáky do schránok svojho suseda a požiadajte každého člena skupiny na pranie, aby prišiel aj so svojimi rodinami.
  • Vyberte si vhodné miesto na umývanie auta, napríklad v dome s dobrou dĺžkou príjazdovej cesty.
  • Získajte vedrá, vodu, perte handričky, špongie atď. Deň umyte autá a vyzbierajte peniaze.
  • Robte to iba pre miestnych ľudí, ktorých poznáte, a nechajte tam dohliadať dospelého.
  • Vždy sa pýtajte, než na niekoho auto dáte iné prostriedky na umývanie auta ako vodu.
 6. 6
  Po okolí koste trávniky a lopatové príjazdové cesty. Ponúkanie vašich služieb pri kosení trávnikov a odhŕňaní snehu je ďalším skvelým spôsobom, ako ľahko získať peniaze navyše. Berte to ako obchod a vymyslite si názov svojich služieb.
  • Uverejňujte letáky po okolí, ktoré propagujú vaše služby a spôsob, ako vás kontaktovať. Opýtajte sa priamo aj svojich susedov.
  • Najlepšie je, ak môžete poskytnúť svoje vlastné vybavenie, aj keď môžete nájsť určitých klientov, ktorí už majú vybavenie, ktoré môžete použiť.
  • Ponúknite férovú cenu, ktorá súvisí s veľkosťou trávnika alebo príjazdovej cesty a ako dlho trvá kosenie alebo lopata.
  • Pri kosení trávnikov si nastavte konzistentný deň a čas každý týždeň, kedy prídete kosiť trávnik. Pokiaľ ide o lopatu, musíte byť schopní prácu vykonať včas.

Metóda 2 zo 4: Doučovanie, stráženie detí a sedenie domácich zvierat

 1. 1
  Doučujte svojich priateľov a susedov. Ak ste skutočne dobrý v predmete v škole alebo v hre na nástroji, ako je gitara alebo klavír, môžete sa ponúknuť doučovaním svojich priateľov alebo susedov na ulici za peniaze navyše. Vedzte však, že vaši priatelia tiež nemusia mať veľa peňazí navyše, buďte preto štedrí a svojich kamarátov neprebíjajte.
  • Ak chodíte do rovnakej triedy ako váš priateľ a ste v tomto predmete lepší, môžete sa ponúknuť, že svojho priateľa doučíte a pomôžete mu s domácimi úlohami a učením sa na testy.
  • Ak máš mladšieho súrodenca, môžeš mu tiež ponúknuť doučovanie, aby tvoji rodičia nemuseli vždy kontrolovať známky a domáce úlohy.
 2. 2
  Opatrovanie detí pre vašich susedov a priateľov vašich rodičov. Jeden z najziskovejších spôsobov, ako ľahko zarobiť peniaze pre deti, je stráženie detí. Začnite tým, že ponúknete stráženie svojho vlastného súrodenca, a keď budete mať nejaké skúsenosti, oslovte okolie.
  • Absolvujte kurz stráženia detí. Červený kríž ponúka certifikovaný kurz, ktorý vás naučí zvládnuť deti a naučiť vás, čo máte robiť v prípade zdravotných problémov. Získanie certifikácie vám pomôže získať prácu a dokonca vám umožní účtovať viac.
  • Získajte odporúčania. Požiadajte svojich rodičov, aby sa obrátili na priateľov, ktorí by mohli potrebovať opatrovateľku, a zverejnite známky vo svojom okolí.
  • Zaobchádzajte s opatrovaním detí, ako by to bolo vaše vlastné podnikanie. Vymyslite meno a zvoľte sadzbu, ktorú chcete účtovať.
  • Zvážte pripojenie a online službu stráženia detí, ako je Sittercity.
 3. 3
  Držte škôlku. V letných mesiacoch, keď nemáte školu, ale vaši rodičia stále musia chodiť do práce, môže byť prevádzkovanie materskej školy v okolí ďalším skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze navyše. To funguje najlepšie, ak máte priateľov, ktorí vám tiež pomôžu.
  • Nie všetci rodičia s vami budú chcieť nechať svoje deti celý deň, ale ak ste sa presadili ako spoľahlivá opatrovateľka, možno budete mať šťastie.
  • Táto metóda funguje najlepšie, ak ste trochu starší a keď vám pomôžu ďalší priatelia.
  • Propagujte svoju škôlku v okolí a ponúkajte zábavné aktivity pre deti. Možno zorganizujete deň v parku, kde budete hrať hry ako kickball. Alebo máte doma deň umeleckých remesiel.
  • Môžete dokonca skombinovať dennú starostlivosť s vašim doučovaním.
  • Uistite sa, že sa pozeráte na miestne stanovy, aby ste sa uistili, že ich dodržiavate. Problémom môže byť obmedzenie počtu detí, pre ktoré môžete sedieť, a počtu „dozorcov“ starostlivosti o dieťa na jedno dieťa.
 4. 4
  Domáci miláčik alebo prechádzka so psom pre vašich susedov. Ak vám vyhovuje pobyt so zvieratami, sedenie s domácim zvieraťom alebo venčenie psa je skvelý spôsob, ako ľahko zarobiť peniaze. Psy a mačky budú zvyčajne potrebovať posedenie, ale ľudí bude zaujímať aj starostlivosť o ryby, obojživelníky, plazy atď. Neohliadajte sa však o nič, o čo by ste sa mohli starať.
  • Urobte z letákov reklamu, že ste otvorení podnikaniu. Nechajte ich v schránkach a na nástenkách v blízkosti vášho okolia.
  • Nechajte si plánovač. To preto, aby ste vedeli, na ktoré zvieratá máte v ktorých časoch dávať pozor. Tiež si zaznamenávajte potreby jedla a čistenia.
  • Uistite sa, že máte uložené kľúče od rôznych domov. Papierové štítky na batožinu uviažte na kľúče s menami, adresu však neuvádzajte, ak ich stratíte.
  • Vyberajte primeranú cenu, ale buďte konkurencieschopní voči iným chovateľom domácich zvierat. Paušál od 3€ do 7,50€ za návštevu alebo prechádzku je dobrou počiatočnou cenou na vyjednanie.
Hľadajte ľahké peniaze
Spojte sa s ďalšími deťmi v susedstve a hľadajte ľahké peniaze a ponúknite umývanie áut.

Metóda 3 zo 4: zarábanie príspevku

 1. 1
  Požiadajte rodičov o príspevok. Požiadajte svojich rodičov, aby vám zaplatili za to, že budete týždenne vykonávať niektoré práce okolo domu. Ak vám rodičia nechcú dávať príspevok na prácu, skúste im vysvetliť, že tým, že vám príspevok dajú, nebudete sa musieť spoliehať na svojich rodičov vždy, keď idete von.
  • Zarobiť príspevok je ako práca. Platením za svoje služby si môžete začať budovať skvelú pracovnú morálku, ktorá vám pomôže s vekom.
  • Príďte s návrhom pre svojich rodičov. Vytvorte si rozvrh na týždeň a napíšte, aké úlohy ste ochotní urobiť a koľko si myslíte, že tieto úlohy stoja. Potom môžete s rodičmi vyjednať svoj príspevok.
 2. 2
  Vyčistite si dom. Upratovanie izieb vo vašom dome je skvelý spôsob, ako získať príspevok. Bez ohľadu na to, či súhlasíte s umývaním okien, prachom alebo vysávaním, existuje množstvo úloh, ktoré môžete splniť, aby ste získali príspevok.
  • Údržba vlastnej miestnosti nemusí stačiť na príspevok. Je pravdepodobné, že si vaši rodičia myslia, že by ste mali byť zodpovední za čistotu svojej izby sami. Ponúknite teda, že pôjdete nad rámec a vyčistíte ostatné miestnosti v dome.
  • Diskutujte so svojimi rodičmi o tom, koľko vám môžu jednotlivé miestnosti alebo úlohy zaplatiť. Možno sa čistenie chodby nevypláca toľko ako jedálne, pretože chodba je oveľa menšia a zaberie menej času.
 3. 3
  Vykonajte práce vonku. Vykonávanie sezónnych domácich prác mimo domu je ďalší skvelý spôsob, ako si zarobiť príspevok, pretože je to práca, na ktorú vaši rodičia nemusia mať čas alebo sa chcú venovať sebe.
  • Ponúknite hrabanie lístia, odhrabávanie snehu, kosenie trávnika a burinu.
  • Ak vykonávate sezónnu, ale dôslednú prácu, ako je kosenie trávnika alebo odhrabávanie príjazdovej cesty, môžete sa so svojimi rodičmi porozprávať o stanovenej sadzbe pri každom vykonaní tejto práce.
  • Ak hrabete lístie, skúste vyjednať hodinovú sadzbu.

Metóda 4 zo 4: získanie brigády alebo letnej práce

 1. 1
  Práca v maloobchode alebo reštaurácii. Väčšina maloobchodných predajní a reštaurácií má požiadavku na vek, ale ak máte dosť rokov, čiastočný úväzok alebo letná brigáda je skvelý spôsob, ako ľahko zarobiť peniaze a začať si vytvárať životopis.
  • Čoraz viac tínedžerov si hľadá prácu na čiastočný úväzok prostredníctvom bussingových stolov alebo práce v hoteloch. Nie sú to najpôvabnejšie zamestnania, ale zamestnanie sa vám môže uľahčiť jednoduchšie.
  • Dobrým miestom na hľadanie práce môžu byť aj ďalšie maloobchodné predajne, napríklad obchody s oblečením pre mladistvých alebo miesta ako Best Buy alebo Macy's. Prejdite na webovú stránku spoločnosti a vyhľadajte otvorené pozície.
  • Pri uchádzaní sa o prácu a najmä pri pohovore. Chcete sa obliecť pekne a úctivo, pokiaľ sa od vás nevyžaduje, aby ste si na pohovor vzali niečo konkrétne. Ak nemáte životopis, môžete hovoriť o úspechoch, ktoré ste dosiahli v minulosti. Je tiež vždy skvelé mať referencie.
 2. 2
  Staňte sa plavčíkom alebo správcom parku. Ďalším jednoduchým spôsobom, ako zarobiť peniaze a niekedy sa aj príjemne opáliť, je byť plavčíkom alebo správcom parku. Choďte do miestneho bazéna alebo parku a opýtajte sa, či sú k dispozícii nejaké voľné miesta a čo musíte urobiť, aby ste sa najali.
  • Plavčíci musia mať špeciálne školenie a byť certifikovaní, takže ak to myslíte s tým, že sa stanete záchrancom, je dobré absolvovať správne školenie.
  • Keď sa však stanete certifikovaným, nemusí vám byť zaručené zamestnanie. Je dobré zistiť, či váš miestny bazén alebo pláž zamestnáva, alebo požiadať trénera o tipy na získanie práce.
  • Môžete sa tiež obrátiť na miestny park a zistiť, či existujú nejaké práce v letnom parku, na ktorých by ste mohli pracovať. Niekedy to spočíva v dohliadaní na týždenné akcie pre deti alebo v riadení športových udalostí.
 3. 3
  Práca v rodinnom podniku. Ak vaši rodičia vlastnia firmu, môžete vidieť, či vás vaši rodičia nechajú pracovať na čiastočný úväzok. Je to dobrá alternatíva k príspevku a môže byť jednoduchšie ako nájsť si inú prácu, ak máte menej skúseností alebo ste ešte príliš mladí.
  • Opýtajte sa, či môžete pomôcť udržať obchod čistý počas hodinovej sadzby.
  • Môže byť tiež zaneprázdnená práca, ktorú je potrebné tiež vykonať, napríklad podanie papierov, vypchávanie obálok alebo dokonca obchádzanie mesta rozdávaním letákov alebo kupónov.
  • Je to tiež skvelá príležitosť začať s vytváraním životopisu, ktorý vám pomôže, keď budete chcieť ísť von a nájsť si inú prácu.
Ako ľahko zarobiť peniaze
Ak vám vyhovuje pobyt so zvieratami, sedenie s domácim zvieraťom alebo venčenie psa je skvelý spôsob, ako ľahko zarobiť peniaze.

Tipy

 • Vždy účtujte spravodlivú a konkurencieschopnú cenu; nechoďte šialene vysoko ani pozoruhodne nízko.
 • Pri hľadaní práce najskôr oslovte ľudí, ktorých poznáte, pretože s väčšou pravdepodobnosťou vám pomôžu.
 • Pri zarábaní peňazí na internete si vytvorte účet na PayPal. PayPal je bezpečný spôsob odosielania a prijímania platieb.
 • Pred každou prácou musíte vždy získať súhlas svojich rodičov.
 • Uistite sa, že máte všetky zásoby, ktoré potrebujete na založenie firmy.
 • Ak potrebujete zákazníkov pre svoju firmu venujúcu sa psom, rozdajte letáky v miestnych obchodoch s potravinami alebo v knižnici. Nezabudnite sa opýtať ľudí zodpovedných za tieto miesta, či máte dovolené rozdávať letáky. Môžete ísť aj od domu k domu, ale je tu bezpečnostné riziko. Nechajte sa sprevádzať dospelými, keď idete od dverí k dverám.
 • Pri predaji nápojov by ste mali mať široký sortiment a za vodu si účtovať menej peňazí.
 • Ak vyrábate svoje vlastné remeslá, môžete ich predať online alebo v stánku s limonádami.
 • Snažte sa komunikovať so svojimi zákazníkmi, aby sa cítili vítaní a chceli sa vrátiť.
 • Uložte svoje peniaze na bezpečné miesto, ako je bankový účet alebo prasiatko.
 • Povedzte ľuďom, na čo potrebujete peniaze; ak je to z dobrého dôvodu, ľudia by mali radi pomôcť.
 • Vždy robte svoju prácu včas a buďte zdvorilí. Zvlášť ak robíte prácu pre niekoho iného. Byť spoľahlivým pracovníkom je úžasný spôsob, ako získať odporúčania a nájsť si viac práce.
 • Porozprávajte sa so svojimi zákazníkmi. Mnohým ľuďom (obzvlášť starším ľuďom) by sa páčil rozhovor, tak si urobte deň!
 • Keď pre niekoho pracujete, vždy sa ho opýtajte, s čím potrebuje pomoc.
 • Remeselné veľtrhy sú skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze.
 • Ak ste umelecký, zvážte predaj svojho umenia za peniaze.
 • Ak nastavujete stojan, používajte jasné farby, aby ste boli nápadní.
 • Ak máte stojan na limonády, skúste predať viac než len limonádu, ako sú sušienky, sušienky atď.
 • Pri príprave limonádového stánku vyskúšajte rôzne príchute. V lete nechajte svoj limonádový stojan na horúcom mieste, aby ste prilákali zákazníkov. Dajte ľuďom dôvod, aby prišli do vášho stánku s limonádami.
 • Urobte niečo cenovo dostupné, čo môže priniesť aj zisk. Musíte si kúpiť zásoby na veci, ktoré predávate, a trochu si nechať aj pre seba!
 • Predtým, ako niečo urobíte, vždy sa uistite, že máte súhlas rodiča.
 • Otvorte si bankový účet, kde môžu byť vaše peniaze v bezpečí a nebudete sa pokúšať ich použiť.
Ako ľahko získať peniaze navyše
Ponuka vašich služieb pri kosení trávnikov a odhŕňaní snehu je ďalší skvelý spôsob, ako ľahko získať peniaze navyše.

Varovania

 • Pri predaji čohokoľvek na eBay zaistite, aby to schválili vaši rodičia. Nechcete predať nič, čo by mohli chcieť.
 • V USA je nezákonné vkladať brožúry do schránok ľudí. V Austrálii to môžete urobiť za predpokladu, že neexistuje nálepka s textom „Žiadna nevyžiadaná pošta“.
 • Uistite sa, že od miestneho zastupiteľstva získate licenciu na výrobu limonádového stánku.

Otázky a odpovede

 • Chcel by som vedieť, aké druhy remesiel môžem vyrábať a predávať.
  To závisí od toho, čo chcete robiť. Ľudia vyrábajú náramky priateľstva, šperky z korálikov, pletené čiapky, peňaženky, lepiace pásky a podobne. Skúste si urobiť malý prieskum a nájdite niečo, čo by vás bavilo.
 • Fungoval by predaj elektroniky alebo predaj na dvore?
  Áno. Na predaj vo dvore vylepte plagáty vo svojom okolí. Ak má vaše okolie stránku na Facebooku, dajte tam niečo o tom, čo robíte.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail