Ako naplánovať valentínsku svadbu?

Svadobná torta v tvare srdca je pre svoj tvar dokonalá na valentínsku svadbu
Na svoj veľký deň by ste si mali vybrať svoj obľúbený typ svadobnej torty a svadobná torta v tvare srdca je pre svoj tvar dokonalá na valentínsku svadbu.

Vybrať perfektný dátum svadby môže byť výzva, ale je ťažké argumentovať symbolikou viazania uzla na Valentína, sviatok venovaný láske a romantike. Problém pri výbere Valentína je však v tom, že je to veľmi obľúbený dátum svadieb, a preto môže byť náročné - a finančne náročnejšie - zabezpečiť miesto konania a ďalšie služby súvisiace so svadbou. Kľúčové je rozhodnúť sa na Valentína s maximálnym predstihom, ako môžete, čo môže prispieť k zvýšeniu vašich možností na veľký deň. Keď je čas naplánovať detaily, mali by ste tiež nájsť spôsoby, ako hrať valentínsky uhol s veľkým počtom červených a ružových dekorov a akcentmi v tvare srdca, kdekoľvek je to možné.

Časť 1 zo 4: Rozhodovanie o valentínskej svadbe

 1. 1
  Plánujte vopred. Pretože je Valentín sviatkom spojeným s láskou a romantikou, je to mimoriadne obľúbený deň na svadbu, najmä ak pripadá víkend. To môže sťažiť hľadanie dostupného priestoru a ďalších služieb pre vašu svadbu. Ak sa chcete oženiť na Valentína, rozhodnite sa čo najskôr, aby ste mali viac času na zorganizovanie akcie.
  • Ak chcete veľkú formálnu svadbu, pravdepodobne sa budete chcieť aspoň rok vopred rozhodnúť, že chcete svadbu na Valentína. Plánovanie dva roky vopred vám však pravdepodobne poskytne najviac možností.
  • Ak dávate prednosť malej, nenápadnej svadbe, pravdepodobne nebudete potrebovať toľko času na zorganizovanie akcie. Pravdepodobne však budete chcieť mať na plánovanie svadby najmenej 6 mesiacov.
 2. 2
  Zvážte destináciu svadby. Ak sa chcete oženiť na Valentína, ale nemáte nevyhnutne čas alebo rozpočet na tradičnú svadbu, môžete popremýšľať o destinácii svadby. Dať tento typ svadby dohromady je často jednoduchšie, pretože sú k dispozícii výhodné balíčky.
  • Deň svätého Valentína bude stále obľúbeným dňom cieľových svadieb, takže si ten svoj určite zariaďte čo najskôr.
  • Karibské ostrovy sú obľúbenými destináciami pre svadby. Miestne letoviská majú často balíčky, ktoré vám uľahčia plánovanie svadby.
  • Las Vegas, Nevada je ďalšou ideálnou možnosťou na valentínsku svadbu. Väčšina veľkých hotelov a kasín má svadobné zariadenia a v celom meste sú nezávislé kaplnky, takže máte veľa možností.
 3. 3
  Zabezpečte miesto konania. Miesto pre valentínsku svadbu by ste mali nájsť čo najskôr, pretože nájsť voľné miesto môže byť náročné. Na tradičnú svadobnú hostinu budete potrebovať stravovaciu sálu alebo tanečnú sálu a ak chcete náboženský obrad, budete potrebovať kostol alebo iné kultové miesto. Niektoré miesta dokonca organizujú špeciálne skupinové svadobné služby na Valentína, čo môže byť ideálny spôsob, ako ušetriť peniaze.
  • Ak máte malú, príležitostnú svadbu, bude pre vás jednoduchšie nájsť si reštauráciu alebo menšie miesto na recepciu na Valentína.
  • Ak plánujete valentínsku svadbu v krátkom čase, zvážte usporiadanie akcie v dome priateľa alebo člena rodiny.
  • V prípade príležitostnej valentínskej svadby s krátkym oznamom sa môžete vziať aj na miestnej radnici alebo v manželskom úrade.
  • Ak máte záujem o valentínsku skupinovú svadbu, overte si v miestnych podnikoch, ako sú hotely, lyžiarske strediská a obecné úrady, či organizujú akciu.
Sviatok svätého Valentína je ideálnym časom na doplnenie tradičných bielych svadobných šiat o niekoľko
Sviatok svätého Valentína je ideálnym časom na doplnenie tradičných bielych svadobných šiat o niekoľko drobností.

Časť 2 zo 4: výber šiat a oblečenia

 1. 1
  Vyberte farebnú schému. Na valentínsku svadbu pravdepodobne budete chcieť vytvoriť farebnú schému, ktorá bude využívať odtiene tradične spojené s dovolenkou. Pozrite sa na červené, ružové a biele odtiene, ktoré by ste chceli tvoriť paletu farieb vašej svadby.
  • Zvážte pridanie zlatých akcentov do farebnej schémy vašej svadby, aby ste do dekorácie začlenili niektoré lesklé, kovové prvky.
 2. 2
  Nájdite svadobné šaty. Sviatok svätého Valentína je ideálnym časom na doplnenie tradičných bielych svadobných šiat o niekoľko drobností. Do svadobných šiat zakomponujte červené a/alebo ružové prvky, ako napríklad opasok a/alebo hodvábne rozety alebo korálky vpletené do sukne.
  • Pre netradičný vzhľad môžu byť červené alebo ružové šaty nápadnou možnosťou na valentínsku svadbu.
 3. 3
  Vyberte si vhodný oblek. Podľa toho, či plánujete neformálnu alebo formálnu svadbu, môžu ženísi nosiť jednoduchý oblek alebo smoking. Červená alebo ružová kravata môže dopĺňať obe možnosti, rovnako ako zodpovedajúca vesta. Ak má ženích smoking, červený alebo ružový cummerbund je tiež príjemným doplnkom valentínskej svadby.
  • Ak ženích nechce nosiť farebnú kravatu a/alebo vestu, pridanie červeného alebo ružového vreckového štvorca k obleku alebo smokingu mu môže pomôcť spojiť jeho pohľad na tému Valentína.
 4. 4
  Vyberte si oblečenie pre svadobnú hostinu. Červené a ružové odtiene sú ideálnymi možnosťami oblečenia pre svadobnú hostinu na valentínsku svadbu. Môžete si vybrať jeden odtieň šiat alebo nechať družičku nosiť trochu inú farbu, aby sa dosiahol ombre efekt. Muži môžu nosiť červené alebo ružové kravaty, vesty a cummerbunds, aby spojili vzhľad.
  • Rovnako ako pre svadobné šaty, výber svadobných spoločenských šiat s detailmi rozety môže pomôcť zahrať si valentínsku tému.
Červený alebo ružový cummerbund je tiež príjemným doplnkom valentínskej svadby
Ak má ženích smoking, červený alebo ružový cummerbund je tiež príjemným doplnkom valentínskej svadby.

3. časť zo 4: Pridanie príchuti Valentín udalosti

 1. 1
  Pošlite dátumy uloženia. Ľudia často plánujú Valentína, takže ak si chcete byť istí, že vaši priatelia a rodina budú vo váš špeciálny deň k dispozícii, mali by ste odoslať dátumy uloženia hneď, ako si dohodnete miesto svadby a ďalšie kľúčové detaily. To im pomôže, aby si ich vopred všimli, aby vo váš veľký deň nerobili ďalšie plány.
  • Pri navrhovaní dátumov uloženia použite valentínsku tému. Zvážte odoslanie karty v tvare srdca alebo dizajn šípu Amor, ktorý túto príležitosť skutočne zahrá.
  • Keď sa rozhodujete pre svoj zoznam hostí na odoslanie dátumov uloženia, zamyslite sa nad tým, ktorí priatelia a rodinní príslušníci chcete byť súčasťou svadobnej hostiny. Nezabudnite ich vopred upozorniť, aby vedeli, že chcete, aby hrali dôležitú úlohu na vašej valentínskej svadbe.
 2. 2
  Vyberte si tematické pozvánky. Rovnako ako v prípade dátumov uloženia, zahrajte pri výbere pozvánok tému Valentína. Pozrite sa na návrhy, ktoré obsahujú srdcia a šípky a majú červené a ružové odtiene.
  • Ruže a klinčeky sú tiež ideálnymi možnosťami pre návrh pozvánky.
 3. 3
  Vyberte ruže pre kvetinové úpravy. Ruže sú na Valentína mimoriadne populárne, takže sú ideálnou voľbou pre kvetinové aranžmány vašej svadby. Choďte dramaticky s červenými ružami, alebo zjemnite vzhľad aranžmánov s ružovými a bielymi kvetmi.
  • Karafiáty môžu byť jednoduché, ale dobre sa hodia aj na valentínsku tému. Sú tiež lacnejšie ako ruže, takže sú ideálnou možnosťou, ak máte obmedzený rozpočet.
  • Okrem použitia ruží na kytice a boutonnieres zvážte pridanie dekorácií v tvare srdca do kvetinového aranžmán. Látkové srdiečka pripnite medzi kvety v odtieňoch, ktoré kontrastujú s kvetmi, aby vynikli.
  • Tradičné kvetinové úpravy budú fungovať ako ozdoba kostola a recepcie, ale môžete tiež zapracovať niektoré kvetinové vence v tvare srdca, aby ste zahrali valentínsku tému.
 4. 4
  Rozhodnite sa v ponuke. Niektoré svadobné páry sa rozhodnú dať si jedlo po svadobnom obrade. Uistite sa, že máte alternatívy pre hostí s diétnymi obmedzeniami.
 5. 5
  Vyberte si svadobnú tortu na Valentína. Torta je dôležitou súčasťou každej svadby, ale môže urobiť ešte viac vyhlásením na valentínskom podujatí. Ak chcete tradičný biely koláč s bielou polevou, pridajte jedlé ružové a červené kvetinové a srdcové dekorácie. Ak chcete netradičnú svadobnú tortu, môžete si dať ružový alebo červený koláč s ružovou alebo červenou polevou. Nezabudnite zahrnúť aj jedlé biele kvetinové a srdcové dekorácie.
  • Na svoj veľký deň by ste si mali vybrať svoj obľúbený typ svadobnej torty a svadobná torta v tvare srdca je pre svoj tvar dokonalá na valentínsku svadbu.
  • Možno budete chcieť ozdobiť tortový stôl tradičnými valentínskymi cukríkmi, akými sú napríklad konverzačné srdiečka.
 6. 6
  Vyberte si hudbu a tanec. Niektoré svadobné páry si vyberajú „svadobný valčík“ ako pieseň o láske, spolu s ďalšími piesňami o láske k pomalému a rýchlemu tancu.
 7. 7
  Zahrňte svetlo sviečok. Ak máte svadbu v noci, zvážte stlmenie svetla a pridanie sviečok na stoly v mieste konania. Mäkké svetlo sviečky pôsobí mimoriadne romanticky a je ako stvorené na valentínsku svadbu.
  • Žiarivé svetlá môžu tiež pomôcť vytvoriť romantickú atmosféru pre vašu svadbu. Zvážte pridanie červených alebo ružových trblietavých svetiel napájaných z batérie do priehľadných murárskych nádob a umiestnite ich medzi niektoré kvetinové úpravy ako stredobody stolov.
 8. 8
  Naplánujte si priazeň hostí súvisiace s dovolenkou. Tradične je poskytovať hosťom láskavosť, aby si ich mohli vziať domov, aby si pamätali na váš špeciálny deň. Na valentínsku svadbu sú cukríky súvisiace s dovolenkou ideálnou voľbou. Použite konverzačné srdcia, cukríky zo červenej škorice a čokoládové srdiečka zabalené vo fólii na výrobu darčekových tašiek, ktoré môžete nechať na každom mieste.
  • Dobre fungujú aj ružové, červené a biele M & M a červeno a ružovo zabalené Hersheyove bozky.
  • Červené a ružové želé môžete vrstviť do ozdobných vrecúšok alebo nádob, ktoré môžete použiť aj ako priazeň.
Ak chcete veľkú formálnu svadbu
Ak chcete veľkú formálnu svadbu, pravdepodobne sa budete chcieť aspoň rok vopred rozhodnúť, že chcete svadbu na Valentína.

Časť 4 zo 4: aranžovanie základov svadby

 1. 1
  Určite svoj rozpočet. Ako pri každej svadbe, aj tu je dôležité rozhodnúť sa, aký je váš rozpočet na veľký deň. Pri valentínskej svadbe však pravdepodobne zistíte, že náklady sú o niečo vyššie kvôli obľúbenosti dňa ako dátumu svadby a ďalším špeciálnym udalostiam, ktoré sa v ten deň zvyčajne konajú. Vytvorte si konkrétny rozpočet na to, čo musíte minúť, aby ste vedeli, aký typ valentínskej svadby môžete vyčerpať.
  • Začnite určovať svoj rozpočet zisťovaním, koľko vy a váš partner môžete ušetriť od dnešného dňa do Valentína. Buďte realistickí, aby ste nepočítali s peniazmi, ktoré nebudete mať.
  • Čím dlhšie sú vaše angažmány, tým viac času budete musieť ušetriť. Aj to je dôvod, prečo si naplánovať valentínsku svadbu čo najskôr.
  • Porozprávajte sa s oboma rodinami, aby ste zistili, či budú schopné prispieť akýmikoľvek prostriedkami do svadobného rozpočtu.
  • Majte na pamäti, že čím formálnejšiu a veľkolepejšiu valentínsku svadbu chcete, tým väčší rozpočet budete potrebovať. Ak je pre vás svadba na Valentína veľmi dôležitá, možno bude potrebné zmenšiť mierku podľa vášho rozpočtu.
 2. 2
  Dohodnite sa s úradníkom. Okrem miesta konania obradu a recepcie budete potrebovať aj dôstojníka, ktorý je podľa zákona schopný si vás vziať na Valentína. Ak chcete náboženský obrad, môžete sa obrátiť na svoje miesto uctievania a nájsť niekoho, kto je vám k dispozícii. Na civilný obrad môžete použiť mierového sudcu, úradníka alebo zmierovacieho sudcu.
  • Skontrolujte svoje miestne predpisy a zistite, kto môže vo vašej oblasti legálne konať obrad.
  • Rovnako ako na svadobných miestach, úradníci budú pravdepodobne na Valentína veľmi zaneprázdnení. Urobte opatrenia čo najskôr, aby ste sa uistili, že máte niekoho, kto bude vykonávať obrad.
  • V niektorých lokalitách sa môžete tiež rozhodnúť, že svadbu bude riadiť váš priateľ alebo rodinný príslušník. Pred obradom ich bude musieť vysvätiť nejaký typ online cirkvi a zaregistrovať sa na miestnych úradoch, aby sa zaistilo, že majú zo zákona povolenie vziať si vás. Pozrite sa na svoje miestne predpisy a zistite, aké sú presné požiadavky.
 3. 3
  Nájdite fotografa a ďalších potrebných poskytovateľov. Rovnako ako v prípade svadobných miest, tak aj u úradníkov, sa na Valentína rýchlo zarezervujú ďalší poskytovatelia svadobných služieb, ako sú fotografi, vizážisti a kaderníci. Identifikujte poskytovateľov služieb, s ktorými chcete spolupracovať, a rezervujte si ich služby čo najskôr.
  • Najlepším spôsobom, ako identifikovať fotografov, vizážistov a ďalších poskytovateľov služieb, s ktorými by ste chceli spolupracovať, je požiadať priateľov a rodinu o odporúčania. Na vyhľadanie ďalších možností môžete použiť aj webové stránky s recenziami.
  • Nezabudnite preskúmať online portfóliá poskytovateľov služieb a zistiť, či sa vám ich práca páči. Tiež je dobré dohodnúť si stretnutie, aby ste im mohli vysvetliť svoju víziu svadby a zistiť, či to funguje s ich štýlom.

Tipy

 • Plánovanie valentínskej svadby môže byť kvôli popularite dátumu niekedy dokonca ešte stresujúcejšie ako pravidelné plánovanie svadby.

Varovania

 • Ak sa cítite zahltení, možno budete chcieť najať svadobného plánovača, ktorý je lepšie vybavený na to, aby zvládol ďalšie prípravy a detaily, ktoré sú súčasťou valentínskej akcie.
Súvisiace články
 1. Ako prežiť valentínsky deň bez valentína?
 2. Ako prežiť Valentína ako slobodný?
 3. Ako ozdobiť Valentína?
 4. Ako naplánovať romantický valentínsky deň?
 5. Ako to vyzerá na Valentína?
 6. Ako poslať balíček valentínskej starostlivosti?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail