Ako opraviť chyby v počítači?

Ak softvér ovládača v mojom počítači spôsobuje chyby
Čo mám robiť, ak softvér ovládača v mojom počítači spôsobuje chyby?

Chyby sa môžu vo vašom počítači objaviť z mnohých rôznych dôvodov, môže to byť jednoduchá chyba, ktorá hovorí, že súbor sa nepodarilo načítať, alebo sa môže jednať o chybu, ktorá vyzerá, že pochádza z inej planéty.

Kroky

 1. 1
  Vytvorte si zálohu všetkého dôležitého vo svojom počítači, napríklad fotografií. Najlepšie je zálohovať dôležité súbory na disk pre prípad, že sa pri pokuse o opravu počítača niečo pokazí.
 2. 2
  Určte príčinu chybového hlásenia. Keď sa zobrazí chybové hlásenie, zvážte, čo robíte na počítači, zapíšte si, ktorý program spôsobuje chybu, akú verziu programu beží a čo sa program pokúša urobiť, keď sa chyba vyskytne.
 3. 3
  Naskenujte počítač pomocou antivírusovej aplikácie a odstráňte všetky hrozby, ktoré zistí. Vírusy a spyware môžu vo vašom počítači spôsobovať chybové správy a môžu byť zdrojom vášho aktuálneho problému.
 4. 4
  Po skenovaní pomocou antivírusovej a antispywarovej aplikácie skontrolujte, či je problém vyriešený.
  Pokúšam sa opraviť chybu
  Pokúšam sa opraviť chybu, ale som upozornený, že potrebujem prístup správcu.
 5. 5
  Ak program stále spôsobuje chybu, použite svoj obľúbený vyhľadávací nástroj a zadajte presnú chybu, ktorú dostávate.
 6. 6
  Vo výsledkoch vyhľadávania vyhľadajte všetky možné riešenia konkrétneho chybového hlásenia.
 7. 7
  Ak nemôžete pomocou týchto krokov zúžiť príčinu problému, kontaktujte technickú podporu pre produkt alebo počítač. Nezabudnite agentovi poskytnúť podrobný zoznam všetkého, čo ste už urobili.

Tipy

 • Ak máte Windows 10 alebo vyšší, môžete na zálohovanie počítača použiť Obnovenie systému, ale stále je vhodné zálohovať súbory na disk pre prípad, že by boli súbory na obnovu systému odstránené.

Varovania

 • Vaše súbory môžu byť odstránené. Skôr ako vyskúšate niektorý z týchto krokov, uistite sa, že viete, čo robíte.

Otázky a odpovede

 • Môj počítač zobrazuje modrú obrazovku, na ktorej je veľa písma. Po niekoľkých sekundách sa vypne a znova sa nezapne. V čom môže byť problém?
  S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám zobrazila chyba modrej obrazovky (často nazývaná „modrá obrazovka smrti“ alebo BSOD), čo je zásadná chyba, čo znamená, že sa vo vašom počítači vyskytla chyba, ktorá neumožňuje počítaču alebo operačnému systému fungovať. Poznamenajte si adresy pamäte (napríklad 0x01234abcd) a všetky ďalšie zobrazené chybové kódy alebo indikátory. S týmito adresami a kódmi budete musieť vyhľadávať online, aby ste našli možné riešenie. Mnoho chýb BSOD je ťažké vyriešiť bez výmeny súčiastok počítača a môžu prísť a odísť. Ak problém nedokážete vyriešiť sami, budete sa musieť poradiť s počítačovým technikom alebo sa pozrieť na výmenu systému.
 • Pokúšam sa opraviť chybu, ale som upozornený, že potrebujem prístup správcu. Ako to získam?
  Na každom počítači je účet správcu. Prihláste sa ako správca a pokračujte v odstraňovaní chyby.
 • Čo mám robiť, keď sa zobrazí hlásenie „nebol zistený žiadny zavádzací disk“ alebo „Disk zlyhal?“
  Váš bootovací disk je odpojený alebo poškodený kvôli vírusom. Skontrolujte káble, ale ak je všetko správne pripojené, váš disk je poškodený.
 • Čo mám robiť, ak softvér ovládača v mojom počítači spôsobuje chyby?
  Skúste znova nainštalovať ovládače pomocou programu tretej strany, ako je Driver Booster. Vyhľadá zastarané ovládače a opraví ich.
 • Môj počítač narazil na problém a je potrebné ho reštartovať, ale nezobrazuje inú možnosť a laptop s vôľou mrzne a nevypína sa ani nevypína. Čo mám robiť?
  Skúste vytiahnuť batériu, potom ju znova vrátiť, zapnúť a vstúpiť do núdzového režimu.
 • Ako spustím hry bez toho, aby sa vyskytli chyby?
  Stiahnite si dôveryhodný skener (napr. Advanced System Care 9).
 • Keď sa pokúšam niečo skopírovať do počítača, stále hovorí, že prístup odmietnutý na kopírovanie súboru alebo priečinka. Čo mám urobiť, aby som to vyriešil?
  Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor - Vlastnosti - Zabezpečenie - Rozšírené - Vlastník: Zmeniť - Kliknite na seba - OK - Počkajte, kým vám priečinok neudelí vlastníctvo. A potom ste hotoví.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail