Ako vytlačiť pracovné hárky programu Excel pomocou mriežky?

Možnosť vytlačiť pracovný hárok programu Excel s viditeľnými čiarami mriežky by mala pomôcť predchádzať
Možnosť vytlačiť pracovný hárok programu Excel s viditeľnými čiarami mriežky by mala pomôcť predchádzať bolestiam hlavy z množstva čísiel uvedených na pracovnom hárku.

Mriežka v hárku programu Excel má čitateľovi pomôcť efektívnejšie rozlúštiť mnohé položky. Možnosť vytlačiť pracovný hárok programu Excel s viditeľnými čiarami mriežky by mala pomôcť predchádzať bolestiam hlavy z množstva čísiel uvedených na pracovnom hárku. Len s niekoľkými vylepšeními nastavení tlače budete ľahko tlačiť pracovný hárok programu Excel s čiarami mriežky.

Časť 1 z 3: Otvorenie existujúceho pracovného hárka programu Excel

 1. 1
  Nájdite list, ktorý chcete vytlačiť. Pomocou prieskumníka súborov prejdite do adresára, kde sa nachádza dokument.
 2. 2
  Otvorte pracovný hárok programu Excel. Dvojitým kliknutím na súbor ho otvoríte.

Časť 2 z 3: povoľovanie čiar mriežky

 1. 1
  Kliknite na „súbor“. V ľavom hornom rohu okna programu Excel prejdite na položku „Súbor“. Mal by otvoriť rozbaľovaciu ponuku, kde si môžete vybrať veľa možností týkajúcich sa nakladania so súborom programu Excel.
 2. 2
  V možnostiach ponuky súborov zvoľte „vytlačiť“. V ponuke Súbor prejdite nadol a kliknite na položku Tlačiť. Budú k dispozícii možnosti tlače, napríklad veľkosť papiera, tlačiareň atď.
 3. 3
  Otvorte okno nastavenia stránky. Posuňte sa do spodnej časti týchto možností a mal by sa vám zobraziť odkaz „Vzhľad stránky“. Kliknutím naň otvoríte okno Page Setup.
 4. 4
  Povoliť čiary mriežky. Kliknite na kartu Hárok nad oknom Vzhľad stránky a na karte by sa vám malo zobraziť prázdne začiarkavacie políčko s textom „Mriežkové čiary“. Kliknutím na začiarkavacie políčko povolíte čiary mriežky.
 5. 5
  Uložte zmeny. Vykonajte to kliknutím na „OK“, keď dokončíte povoľovanie čiar mriežky.
Len s niekoľkými vylepšeními nastavení tlače budete ľahko tlačiť pracovný hárok programu Excel s čiarami
Len s niekoľkými vylepšeními nastavení tlače budete ľahko tlačiť pracovný hárok programu Excel s čiarami mriežky.

Časť 3 z 3: vytlačenie pracovného listu

 1. 1
  Nakonfigurujte nastavenia tlače. Po kliknutí na „OK“ sa okno Vzhľad stránky zatvorí a vy sa znova vrátite do ponuky Tlač. Tu si môžete vybrať, ktorú tlačiareň použiť, ktorú stranu vytlačiť, koľko strán vytlačiť a veľkosť papiera. Stačí nakonfigurovať nastavenia tlače podľa svojich potrieb.
 2. 2
  Vytlačte pracovný list. Vykonajte to kliknutím na tlačidlo „Tlačiť“ a nakonfigurovaná tlačiareň začne tlačiť pracovný hárok s viditeľnými čiarami mriežky.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail