Ako ostrihať kuracie krídla?

Ak chcete zastrihnúť kuracie krídla, začnite jemným roztiahnutím jedného z kuracích krídel, aby ste odhalili letky, ktoré sú najdlhším perím na krídle. Potom ostrými nožnicami jednoducho odstrihnite 6 centimetrov z prvých 10 letových pier. Nestrihajte perie kratšie, inak by ste si mohli poraniť kura. Nebojte sa ani orezania jeho druhého krídla, pretože vystrihnutie jedného bude stačiť na to, aby nelietalo. Ak sa chcete dozvedieť, ako pomôcť svojmu sliepke zhodiť ostrihané krídla, keď sa lúpe, posuňte sa nadol!

Ak chcete zastrihnúť kuracie krídla
Ak chcete zastrihnúť kuracie krídla, začnite jemným roztiahnutím jedného z kuracích krídel, aby ste odhalili letky, ktoré sú najdlhším perím na krídle.

Ostrihanie krídel vašim sliepkam je dobrý spôsob, ako im poskytnúť voľný výbeh bez toho, aby ste sa museli obávať, že odletia. Je to jednoduchý a bezbolestný postup. Prečítajte si nasledujúce jednoduché kroky, aby ste sa dozvedeli, ako pripnúť krídla vašich kurčiat.

Kroky

 1. 1
  Chyťte kura. Sú to rýchle maličkosti, takže sa to ľahšie povie, ako urobí. Ak sú vaše sliepky v koterci, pomôže partnerovi, aby kura uhol a chytil ho. Zvážte použitie pole uzavrite do rýchlo kurča.
  • Ak kura začne mávať krídlami, jemne ich držte rukami a pritláčajte ich k telu, kým sa kura trochu neupokojí.
  • Počas postupu dávajte pozor na ich pazúry a zobák. Pomocou dvoch rúk ich držte za prsia so stiahnutými nohami a zaistenými krídlami. To ich zvyčajne robí dosť poslušnými, čo uľahčuje ich ovládanie.
 2. 2
  Roztiahnite krídlo a odhalte letové perie. Letové perie je najdlhšie perie s krídlami a najviac pripomína tradičné „perie“, ktoré môžete vidieť na obrázku alebo kresbe. Tiež majú niekedy mierne odlišnú farbu ako ostatné perie. Perie, ktoré si zastrihnete, je prvých desať, čo sú najdlhšie perá a slúžia na sťahovanie.
  • Pomáha držanie partnera pri strihaní alebo naopak.
  Ako pripnúť krídla vašich kurčiat
  Prečítajte si nasledujúce jednoduché kroky, aby ste sa dozvedeli, ako pripnúť krídla vašich kurčiat.
 3. 3
  Ostrými nožnicami odstrihnite najdlhšie letky iba z jedného krídla. Klip upnite zhruba do polovice medzi hrotom a rýchlou. Ak sa zameriate na polovicu peria, nebudete ani blízko k ubližovaniu kurčaťu, ale zoberiete si z neho dostatok peria, aby bolo pre kurča ťažké lietať. Vo všeobecnosti nie je potrebné odstraňovať viac ako 6 centimetrov peria. Chcete, aby bol postup pre kurča čo najpohodlnejší, preto vzlietajte čo najmenej.
  • Každé krídlo je vhodné pripnúť, ale iba jedno. To spôsobí, že kurča vzlietne z rovnováhy a zostane nelietané. Silné kura mohlo vzlietnuť so symetrickými krídlami, dokonca aj skrátené.
  • Ak chcete perie skrátiť, podržte krídlo pri svetle, aby ste videli, ako ďaleko sa cievy začínajú približovať. Klip tesne nad týmto bodom odstráňte väčšinu letového peria.
 4. 4
  Dávajte pozor na ťažkosti, ako sa sliepky mláčia. Orezané perie sa niekedy nebude tak ľahko lámať a budete im musieť trochu pomôcť. Opakujte postup chytania kuracieho mäsa a prstami jemne rozpracujte perá, ak sa zdá, že má kurča problémy s ich roztavením.
  • Potom, čo kura ukončilo liatie, znova rovnakým spôsobom pripnite krídla.

Tipy

 • Ak máte pochybnosti o tom, ako to urobiť, navštívte miestneho veterinára.

Varovania

 • Neodstraňujte žiadne iné perie, pretože je potrebné na izoláciu.

Otázky a odpovede

 • Aké jemné mydlo dostupné vo Veľkej Británii je možné použiť na moje sliepky?
  Umývanie/čistenie kurčiat nie je vôbec potrebné, ak žijú vonku alebo majú pravidelný prístup do prašného/špinavého priestoru. Kurčatá „sa kúpu“, alias váľajúce sa v špine, aby sa dostali pod krídla a perie. Môže sa to zdať hrubé, ale je to ich prirodzený spôsob, ako sa zbaviť parazitov a iných škodlivých vecí, ktoré mohli nahromadiť.
 • Ako vysoko môžu kurčatá vyskočiť po orezaní krídla?
  Kura môže vyskočiť asi o dve stopy.
Súvisiace články
 1. Ako nakŕmiť nosnice?
 2. Ako naučiť Conure hovoriť?
 3. Ako sa vysporiadať s obezitou u kakaduov?
 4. Ako nakŕmiť kakadu?
 5. Ako sa spojiť s kakadu?
 6. Ako sa starať o kakadu moluckého alebo dáždnikového?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail