Ako vyhrať v blackjacku?

Ak chcete vyhrať v blackjacku, vsádzajte nízko vždy, keď sa balíček zamieša, pretože zatiaľ neboli rozdané žiadne karty, na základe ktorých by bolo možné staviť. Počkajte na vysoké stávky, kým nezistíte, že v balíčku zostáva veľa vysokých kariet, pretože bude väčšia pravdepodobnosť, že vyhráte. Môžete sa tiež naučiť počítať karty počas hrania, čo vám pomôže vedieť, kedy zvýšiť stávku alebo zasiahnuť. Ak sa chcete dozvedieť, ako počítať karty v blackjacku, posuňte sa nadol!

Ak chcete vyhrať v blackjacku
Ak chcete vyhrať v blackjacku, stavte nízko vždy, keď sa balíček zamieša, pretože zatiaľ neboli rozdané žiadne karty, na základe ktorých by bolo možné staviť.

Pri hazarde šťastie svieti len na pár ľudí. Blackjack je však jednou z mála kasínových hier, v ktorých máte ako hráč férovú strelu proti domu. Dôvodom je, že blackjack závisí od stratégie namiesto čistého šťastia na základe pravdepodobnosti. Aby ste zvýšili svoje šance na výhru v blackjacku, naučte sa najskôr základné stratégie múdreho hrania kariet a potom zvládnite systém počítania kariet.

Časť 1 z 2: učenie sa od nuly

 1. 1
  Zapamätajte si základné pojmy hry. Samotná hra je dostatočne jednoduchá na to, aby ste to pochopili. Každý hráč vie, že na to, aby porazil dílera, musí dosiahnuť 21. Mnoho hráčov však nerozumie výrazom, ktoré sa používajú okrem udretia karty na získanie ďalšej karty alebo zostania do konca svojho volebného obdobia. Než začnete hrať, povedzte o tom, že požiadate o zdvojnásobenie, rozdelenie ruky alebo odovzdanie ruky, aby ste ich mohli začleniť do svojich stávkových stratégií a dať si maximálnu šancu na výhru.
  • Keď sa rozhodnete zdvojnásobiť, zdvojnásobíte svoju stávku a získate iba jednu ďalšiu kartu.
  • Keď máte dve rovnaké karty, napríklad dvojice, môžete ich rozdeliť a hrať ako dve ruky s dvoma samostatnými stávkami.
  • Veľmi málo kasín vám umožní vzdať sa ruky. Keď máte zlú ruku, môžete sa vzdať a ušetriť polovicu stávky.
 2. 2
  Zmiernite výhodu domu. Dealer získava výhodu, pretože hráč musí konať ako prvý bez toho, aby vedel, čo je to otvorená karta. Akonáhle prejdete nad 21, alebo sa rozbijete, prehráte, aj keď krachne aj díler. Akonáhle to pochopíte, pochopíte, že výhra závisí od reakcie na karty, ktoré máte, ako aj od toho, čo ostatní hráči a díler ukážu na stole, aby sa dalo predpovedať, akú kartu má díler lícom nadol.
 3. 3
  Študujte základnú stratégiu blackjacku. Pretože blackjack je v porovnaní s inými kasínovými hrami hazardnou hrou, naučíte sa hrať určité ruky a budete silnejším hráčom. Trafíte napríklad šestnástku, keď má díler desiatku? Delíte si osmičky? Naštudujte si tabuľku, aby ste určili, ktorý výber by ste mali urobiť, v závislosti od toho, aké karty máte a akú kartu predajca ukazuje.
  • Spočiatku budete počas rôznych herných scenárov ťažko pamätať na to, ako máte konať, ale čím viac budete hrať, tým viac sa naučíte hrať rukou inštinktom.
 4. 4
  Predtým, ako začnete hrať, zistite si pravidlá hry pre stôl. Rôzne kasína alebo blackjackové hry majú rôzne pravidlá. Mnoho hier používa viac balíčkov kariet, aby odradilo od počítania kariet, a tým odhodilo vašu schopnosť sledovať vaše šance na výhru. Väčšina hier blackjack vyžaduje, aby sa díler zastavil na 17, aj keď to znamená, že díler prehráva, ale pravidlá môžu umožniť dílerovi zasiahnuť soft 17, čo je 17 vyrobená esom (eso môže byť jedno) alebo 11).
  • Vyhnite sa hre, ktorá vám dlhodobo sťažuje víťazstvo, napríklad hre, ktorá umožňuje dílerovi trafiť soft 17.
  • Pri osobnom hraní sa vyhýbajte automatickým náhodným miešaniam. Tieto stroje sledujú možné karty, ktoré môžete vy a díler čerpať ako nemožné.
  Vyhráte svoju vedľajšiu stávku
  Ak dealer má blackjack, vyhráte svoju vedľajšiu stávku, ale prehráte pôvodnú stávku.
 5. 5
  Pozrite sa na pravidlá blackjacku stola. Predtým, ako začnete hrať za stolom, je dôležité zistiť, ako budete za blackjack zaplatení. Ak získate prirodzený blackjack, 21 na prvých dvoch rozdaných kartách, stôl vám môže vyplatiť 3: 2, čo je 2,20€ za každých vsadených 1,50€. Ostatní vám zaplatia menej, napríklad 6: 5, a treba sa im vyhnúť.
  • Kurz 6: 5 je pre vás horší ako 3: 2. Berte do úvahy, že ak stavíte a vyhráte dvakrát v prvom kurze, budete staviť desať jednotiek na výhru 12 jednotiek. 12 jednotiek v druhom kurze znamená, že štyri stávky v celkovom počte osem vsadených jednotiek vyhrajú 12 jednotiek.
 6. 6
  Formulujte svoju stávkovú stratégiu. V priemernej hre je najlepšie byť konzistentný alebo maximálne zvýšiť stávku o jeden dolár alebo inú mernú jednotku, kým nevyhráte. Pamätajte si, že neexistuje žiadna taká vec, ktorá by bola spôsobená výhrou alebo horúcimi a studenými palubami. Každý taký vzorec, ktorý vnímate, časom zmizne, pretože hra je založená na náhode a pravdepodobnosti. Skúste radšej staviť nízko po prehre alebo náhodnom prehratí balíka a svoju stávku trochu zvýšiť, keď vnímate, že sú šance vo váš prospech.
 7. 7
  Zvýšte svoju stávku, keď sú kurzy vo váš prospech. Mnoho vysokých kariet v balíčku funguje lepšie pre vás, pretože ich vždy je desať a pomôžu vám získať viac blackjackov. Čím viac budete hrať, tým viac získate predstavu o tom, koľko užitočných kariet zostáva v balíčku a ako postupovať s rukou, ktorú máte. Akonáhle pochopíte svoje šance na výhru, môžete agresívnejšie staviť na dobré ruky.
 8. 8
  Odolať nákupu poistenia. Predajca vám poskytne možnosť kúpiť si ochranu v prípade, že má blackjack. To znamená, že v podstate urobíte vedľajšiu stávku, že díler bude mať blackjack. Ak dealer má blackjack, vyhráte svoju vedľajšiu stávku, ale prehráte pôvodnú stávku. V krátkodobom horizonte vám to môže vrátiť peniaze, ale z dlhodobého hľadiska stávka v kasíne zarobí.
  • Začínajúci hráči nemôžu vedieť, či má díler pod esom kartu v hodnote desať bodov lícom nadol. Počítadlá kariet však majú lepší nápad a môžu pomocou svojich informácií zarobiť na tejto stávke.

Časť 2 z 2: počítanie kariet

 1. 1
  Priraďte kartám hodnoty. Podľa metódy počítania kariet Hi-Lo má každá očíslovaná karta hodnotu. Karty dve až šesť majú hodnotu jedného bodu. Karty sedem až deväť majú hodnotu nula bodov. Desať kariet, tvárových kariet a esá majú hodnotu jeden negatívny bod.
  • Ide o to, že budete mať k dispozícii celkovú hodnotu všetkých kariet, ktoré sú na displeji, a keďže v balíčku zostane viac tvárových kariet, urobíte viac blackjackov, zatiaľ čo díler viac rozbije.
  • Metóda Hi-Lo je bežný systém počítania, ale existujú aj iné systémy, ktoré určitým kartám, ako sú esá a päťky, poskytujú rôzne bodové hodnoty.
 2. 2
  Nacvičte si priebežné počítanie. Použite jeden balíček kariet. Otočte karty jednu po druhej a priebežne sčítajte hodnoty. Ak nakreslíte dvojku, päťku a eso, budete mať hodnotu jedna. Keď sa dostanete na koniec balíčka, váš celkový súčet by sa mal rovnať nule. Opakujte cvičenie, kým nebudete schopní udržať svoj súčet rýchlo a ticho.
  Budete staviť desať jednotiek na výhru 12 jednotiek
  Počítajte s tým, že ak stavíte a vyhráte dvakrát v prvom kurze, budete staviť desať jednotiek na výhru 12 jednotiek.
 3. 3
  Dodržujte skutočný počet. Kasína sú múdre voči počítadlám kariet, takže hrajú blackjack s viacerými balíčkami súčasne. Skutočný počet berie bežiaci počet a delí ho počtom balíčkov v hre. Tento počet vám dáva väčšiu predstavu o tom, akú veľkú výhodu máte v stávkovaní.
  • Bežný počet troch je v hre s jedným balíčkom v poriadku, ale toto číslo znamená menej, ak existuje viac balíčkov, pretože do hry vstupuje viac kariet, ktoré znižujú vaše šance na výhru.
  • Napríklad sedem beží delených dvoma balíčkami vám zanechá skutočný počet asi troch. Ak je však v hre šesť balíčkov, skutočný počet je iba jeden.
 4. 4
  Nacvičujte si udržiavanie skutočných počtov. Začnite tým, že použijete niekoľko balíčkov. Obracajte karty jednu po druhej a zvyknite si rozdeľovať na zlomky. Na začiatku môžete delenie jednoducho zaokrúhliť na všeobecný skutočný počet, ale ako budete pokračovať, budete schopní vykonávať presnejšie delenia vo svojej hlave s menším úsilím.
  • S cvičením vám môže pomôcť online simulátor počítania kariet. Niektoré simulátory môžu opraviť vaše chyby pri počítaní a sledovať vaše výhry.
 5. 5
  Počítajte s rušivými vplyvmi. Akonáhle sa budete cítiť príjemne, držte sa skutočného počtu, skúste napodobniť pocit kasína. Najprv začnite v malom. Pridajte trochu hudby alebo rozhlasového rozhovoru. Keď budete schopnejší, vezmite si priateľa, spolubývajúceho alebo partnera. Neskôr môžete cvičiť počas hlasných udalostí, ako sú večierky. Nakoniec budete môcť pokračovať v rozhovoroch a pri výpočte skutočného počtu vo svojej mysli.
 6. 6
  Upravte svoje stávky. Keď svoje výpočty praktizujete, zvýšte čiastku, ktorú stavíte, keď je počet kladných. Nezabudnite zostať nenápadní. Zostaňte prirodzení, rozprávajte sa s ostatnými hráčmi a dílerom, než aby ste pre seba mumlali. Zvýšte svoju stávku o malé sumy, pokiaľ je to možné, a znížte svoje stávky, keď prehráte. Namiesto toho, aby ste hodiny sedeli pri stole, odíďte, keď vaša výhra začne vzbudzovať podozrenie.
  • Počítanie kariet je legálne, ale kasína sa na to mračia, pretože ich to stojí peniaze.

Tipy

 • Pri tipovaní začnite s minimom stola.
 • Starostlivo si vyberte stôl. Pomalý alebo roztržitý díler vám uľahčuje počítanie kariet a formuláciu stratégie. Online predajcovia a automatické miešače znemožňujú počítanie.
  Aby ste zvýšili svoje šance na výhru v blackjacku
  Aby ste zvýšili svoje šance na výhru v blackjacku, naučte sa najskôr základné stratégie múdreho hrania kariet a potom zvládnite systém počítania kariet.
 • Hrajte s čistou mysľou. Vyhnite sa hre, keď ste unavení alebo pijete alkohol. Kasína profitujú z toho, že hráči robia zlé rozhodnutia.
 • Pri hraní zabudnite na povery. Mnoho hráčov láka veriť v pocity, ako keby sa mali víťaziť, ale nakoniec tým prídu o ďalšie peniaze.

Varovania

 • Počítanie kariet je legálne. Pokiaľ sa nepodieľate na ničom, čo mení priebeh hry, nepodvádzate. Ak vás kasíno požiada o odchod, urobte to dobrovoľne, ale nevzdávajte svoje žetóny.

Otázky a odpovede

 • Ak mám v rade päť kariet mladších ako 21 rokov, vyhrám niečo?
  Nie. Pokiaľ dom nemá špeciálne pravidlá alebo neprebieha propagácia, je dôležitý iba súčet číselných hodnôt kariet.
 • Kedy pri počítaní stavím vysoké stávky?
  Vsádzate vysoké sumy, keď je celkový súčet vyšší ako 0. Ak je vyšší ako 0, znamená to, že existuje viac tvárových kariet a es, ako keď je priebežný súčet nižší ako 0. Keď je priebežný súčet vysoký, máte väčšiu šancu dostať sa nad 17 (poklepať rukou) alebo 21 (blackjack). Dealer má tiež väčšiu šancu, ale za získanie blackjacku dostanete zaplatené viac, než len za víťazstvo v kole.
 • Vo Vietname sa karty blackjacku počítajú ako: eso = 1 alebo 11, dve až desať za ich počet a karty tváre všetky v hodnote 10. Je to tak?
  To je správne.

Komentáre (2)

 • doloresmarks
  Tento článok mi pomohol znížiť straty v kasínových blackjack hrách. Ďakujem vám všetkým.
 • nholuby
  Páči sa mi vizuál. Tiež skvelé tipy, čomu sa vyhnúť; nikdy (hlúpo) nikdy nevenoval pozornosť pravidlám stola. Ďakujem!
Súvisiace články
 1. Ako postaviť vežu z kariet?
 2. Ako otvoriť v šachu?
 3. Ako vykonať pôvodnú „psychickú silu“?
 4. Ako urobiť kolegu učenca v šachu?
 5. Ako sa stať dobrým v Soul Calibur?
 6. Ako robiť cheaty vo Windows Pinball?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail