Ako vyrobiť henný kužeľ?

Použiť ho na svoj ďalší henový kužeľ
Môžete buď zahodiť druhý trojuholník, alebo sa ho držať a použiť ho na svoj ďalší henový kužeľ.

V dávnych dobách sa henna zdobenie tela zvyčajne aplikovalo pomocou špeciálne tvarovaných tyčiniek, ktoré si na správne použitie vyžadovali veľa tréningu. V súčasnosti väčšina umelcov prešla na ručne valcované henné šišky. Šišky majú oproti tyčinkám a iným tradičným aplikačným metódam niekoľko výhod - dajú sa ľahko zostaviť, vytvoriť presnejšie čiary a menej zaťažiť umelcove ruky. Vytvorenie vlastného henového kužeľa je také jednoduché ako vyvaľkanie listu celofánu alebo podobného materiálu na veľkosť, ktorá vám najviac vyhovuje, potom ho prelepiť lepiacou páskou a naplniť hennou pastou.

Časť 1 z 2: rezanie materiálu a valcovanie kužeľa

 1. 1
  Z plátka celofánu alebo mylaru vyrežte štvorec 15 - 18 cm. Pomocou nožníc odstrihnite smerom dovnútra od vonkajšieho okraja hárku, pričom pomocou jedného z rohov zmerajte veľkosť hotového štvorca. Potom list otočte o 90 stupňov a urobte druhý rez úplne cez okraj až k okraju oproti východiskovému bodu. Váš list nemusí byť dokonale štvorcový - urobte to najlepšie, ako viete.
  • Rolky z celofánu a Mylaru nájdete vo väčšine obchodov s umením a remeslami, ako aj v niektorých obchodoch s kancelárskymi potrebami. Predrezané plachty sú k dispozícii aj od internetových predajcov, ktorí sa špecializujú na príslušenstvo k hene.
  • Čím hrubší materiál použijete, tým lepšie, pretože po naplnení pomôže kabelke udržať si tvar.
  • Ak chcete vytvoriť väčší kužeľ, jednoducho vyrežte počiatočný štvorec o niečo väčší. Môžete tiež začať s menším štvorcom, ak uprednostňujete kompaktnejší kužeľ s ultrajemným prúdom atramentu.

  Tip: Svoj štartovací štvorec by ste mohli vystrihnúť z ľubovoľného pevného plastu, ktorý by ste náhodou ležali, ak nemáte po ruke celofán alebo Mylar. Uvedomte si však, že mäkké a pružné plasty sa budú tvarovať ťažšie ako tuhšie.

 2. 2
  Štvorec priečne prerežeme na polovicu a vytvoríme 2 trojuholníky. Nožnicami prechádzajte od bodu jedného rohu k bodu protiľahlého rohu. Predstavte si priamku smerujúcu dolu do stredu námestia a snažte sa, aby ste sa neodchyľovali od svojho imaginárneho sprievodcu.
  • 1 trojuholník vytvorí 1 kužeľ. Môžete buď zahodiť druhý trojuholník, alebo sa ho držať a použiť ho na svoj ďalší henový kužeľ.
  • Niektorí umelci z henny odporúčajú ponechať váš materiál ako štvorec alebo obdĺžnik. Tvrdia, že ďalší materiál poskytuje ďalšiu podporu a pomáha predchádzať únikom. Môžete vyskúšať ktorúkoľvek z týchto metód a zistiť, ktorá z nich vám vyhovuje najlepšie.
 3. 3
  Umiestnite ukazovák na príslušné miesto na štartovacom hárku. Nájdite stred najdlhšej strany trojuholníka, ktorý ste práve vystrihli, a pomocou podložky prsta ho zovrite. Ak ste sa rozhodli ponechať svoj hárok ako štvorec, prst môže ísť okolo alebo okolo stredu ktorejkoľvek zo strán; v prípade obdĺžnikových listov ho umiestnite asi 0,33 cesty od okraja jednej z dlhších strán. Miesto, kde sa nachádza váš prst, sa stane špičkou hotového kužeľa.
  • Pri tvarovaní okolitého materiálu môžete použiť ktorúkoľvek ruku, ktorú chcete prišpendliť ku špičke čoskoro kužeľa. Možno však zistíte, že je jednoduchšie uskutočniť skutočné pretočenie pomocou dominantnej ruky.
  • Základná technika valcovania bude rovnaká, či už pracujete s trojuholníkovým, štvorcovým alebo obdĺžnikovým listom.
  Vyjde mi celý henný kužeľ zle
  Ak urobím chybu s uhlom, vyjde mi celý henný kužeľ zle?
 4. 4
  Uchopte roh susediaci s vašim kotviacim prstom a preložte ho na seba. Roh natočte nahor, dozadu a znova nadol v pevnej slučke. Všimnete si, že materiál vytvára tenký kužeľovitý tvar. To bude slúžiť ako základná štruktúra pre zvyšok vášho kužeľa.
  • Ak ste pravák, začnite rohom napravo od prsta. Ak ste ľavák, začnite rohom na ľavej strane.
 5. 5
  Pokračujte v rolovaní materiálu bez zdvíhania kotviaceho prsta. Potiahnite materiál dovnútra k prstu pomocou zvieracích a krútiacich pohybov. Zatiaľ sa príliš nestarajte o veľkosť kužeľa - budete ho môcť neskôr upraviť. Stačí sa sústrediť na vytvorenie úhľadného zvitku s dôsledným zúžením od otvoreného konca po koniec.
  • Môže pomôcť, keď po každom otočení zdvihnete kotviaci prst tak dlho, aby sa materiál mohol valiť bez odporu.
  • Ak váš kužeľ začne strácať tvar, pokojne vyrovnajte štvorec a začnite odznova. Je dôležitejšie robiť to správne, ako to robiť rýchlo.
 6. 6
  Posuňte vonkajšiu vrstvu materiálu a upravte veľkosť svojho kužeľa. Zaistite špičku kužeľa nedominantnou rukou, zatiaľ čo rolku utiahnite alebo povoľte na požadované rozmery. Váš kužeľ môže mať akúkoľvek veľkosť, ktorá sa vám páči, ale odporúča sa obmedziť priemer otvoru špičky na približne veľkosť otvoru pre kolík, aby ste zaistili maximálnu presnosť a kontrolu vlasca.
  • Je lepšie skončiť s hrotom, ktorý je trochu príliš úzky ako ten, ktorý je trochu príliš široký.
  • Jednou z stratégií, ktorá môže byť užitočná, je čo najtesnejšie zvinúť hrot kužeľa a potom kúsok po kúsku odrezávať prebytočný materiál, až kým nedosiahne presne takú veľkosť, akú potrebujete.

Časť 2 z 2: Lepenie a plnenie henového kužeľa

 1. 1
  Pozdĺž švu na vonkajšej strane kužeľa položte pásik pásky. Odtrhnite pásik s dĺžkou približne 1 - 5 centimetrov (2,5 - 5,1 cm) a vtlačte ho na miesto cez čiaru vytvorenú prekrývajúcim sa materiálom. Niekoľkokrát prejdite prstom po páske, aby ste sa uistili, že zostáva nalepená.
  • Môže fungovať akákoľvek paleta pások, ale s čírou páskou býva najodpustiteľnejšia práca, pretože sa ľahko trhá a vyhladzuje, dá sa odlepiť a znovu použiť, ak náhodou urobíte chybu.
  • Ak chcete, môžete tiež šev na vnútornej strane kužeľa zakryť druhým pásikom pásky, aby ste si boli dvojnásobne istí, že vydrží.
  Predzmiešanú hennovú pastu si môžete kúpiť online alebo v obchodoch
  Predzmiešanú hennovú pastu si môžete kúpiť online alebo v obchodoch, ktoré predávajú spotrebný materiál a príslušenstvo pre henu.
 2. 2
  Okolo špičky kužeľa ju prelepte lepiacou páskou (voliteľné). Tear ďalšie 1-2 (2,5-5,1 cm) kus pásky a pomaly obaliť okolo oblasti, kde kužeľ prichádza do bodu, je potrebné nechať spodná 1/4 v (0,64 cm), špičky odkryté. Až budete hotoví, pásku opatrne vyhlaďte, aby ste zabránili rozdrveniu a deformácii otvoru hrotu.
  • Keď na špičku nalepíte osobitne, zaistíte, aby sa vám po začatí stláčania vrecka nerozdelila ani nerozpadla.
 3. 3
  Naplňte svoj kužeľ približne 0,5 alebo 0,67 úplnou cestou henovou pastou. Po zmiešaní pasty z henny ju lyžičkou naberajte na otvorený koniec a kužeľom jemne zatraste, aby sa usadil. Dajte pozor, aby ste svoj kornútik nepreplnili. Ak to urobíte, bude to ťažšie utesnené, čo by mohlo mať za následok neočakávaný neporiadok.
  • Henna sa farbí veľmi ľahko, takže predtým, ako začnete s domácou pastou z henny, natiahnite gumené rukavice. Môže byť tiež dobrý nápad pokryť pracovnú plochu vrstvou papierových uterákov alebo novinového papiera.

  Alternatíva: Pridajte svoju hennovú pastu najskôr do plastového vrecka na mrkvu, potom vložte vrecko do kužeľa a rúrku do atramentu na čistý a ľahký prenos.

 4. 4
  Ak chcete začať navrhovať, utesnite svoj kužeľ gumičkou alebo páskou. Chyťte materiál okolo otvoreného konca a otočením ho zatvorte. Potom prevlečte gumený pásik cez zhluknutý materiál a 2-3 krát ho zaštipujte, kým nie je pekný a bezpečný. Všetko je pripravené začať vytvárať!
  • Ak nemáte gumičku, omotajte okolo vrchu otvoreného konca 2 - 3 (5,1 - 7,6 cm) pásik pásky. Podľa potreby použite ďalšiu pásku na zakrytie viditeľných medzier alebo trhlín.

Tipy

 • Predtým, ako začnete nanášať henu, mali by ste si precvičiť správne držanie kužeľa mehndi.
 • Pri výbere listu, ktorý sa má použiť ako počiatočný štvorec, je najlepšie použiť materiál, ktorý je úplne jasný. Farebné plachty často obsahujú chemické atramenty, ktoré môžu krvácať do heny a meniť jej nádherné prirodzené odtiene.
  Vytvorenie vlastného henového kužeľa je také jednoduché ako vyvaľkanie listu celofánu alebo podobného
  Vytvorenie vlastného henového kužeľa je také jednoduché ako vyvaľkanie listu celofánu alebo podobného materiálu na veľkosť, ktorá vám najviac vyhovuje, potom ho prelepiť lepiacou páskou a naplniť hennou pastou.
 • Plastové fľaše s aplikátorom sú k dispozícii aj pre umelcov, ktorí nechcú ísť s problémom rolovania vlastných šišiek. Stačí nabrať pastu z henny, naskrutkovať vrchnú časť a poriadne ju stlačiť.
 • Ak sa vám zdá byť valcovanie vlastných henných kužeľov príliš náročné, máte tiež možnosť kúpiť si vopred zvinuté a zatavené plastové alebo papierové šišky online alebo v ktoromkoľvek obchode s umeleckými potrebami, ktorý predáva potrubné materiály.
 • Ak zvyšky pasty z henny nepoužívate, nezabudnite ich uchovávať v chladničke alebo mrazničke, aby ste ich udržali čerstvé a zabránili ich vysušeniu.

Otázky a odpovede

 • Spravil som šišku, naplnil som ju a na vrchu som ju zapečatil. Henna nebude tiecť. Po veľkom tlaku vyteká v guľkách. Čo môžem urobiť?
  To znamená, že kužeľ je naplnený vzduchom, a preto vychádza v kvapkách. Vytvorte ďalší kužeľ a naplňte ho rovnakou henou.
 • Ak urobím chybu s uhlom, vyjde mi celý henný kužeľ zle?
  Nie, hena nevyjde zle. Chyby sú opraviteľné.
 • Môžem na to použiť iba papier?
  Mohlo by to fungovať, dá sa povedať, že to nie je vhodné. Papier má textúru, na rozdiel od celofánu, ktorý je hladký a pružný. Z tohto dôvodu nebude henna pasta prúdiť tak ľahko. Mohlo by to tiež nasýtiť papier a spôsobiť jeho roztrhnutie alebo rozpadnutie na mokrý neporiadok.
 • Môžem použiť alobal?
  Nie, neodporúča sa to robiť, pretože to nebude fungovať dobre.
 • Ako utesniť kužeľ, aby vyzeral ako profesionálne šišky, ktoré kupujete v obchodoch?
  Stačí použiť pásku. Môžete to tiež zlepiť.
 • Keď ju používam, hena stále vychádza z vrchu, aj keď som ju nalepila. Ako zabránim tomu, aby sa to stalo?
  Pokúste sa použiť nejaký jasný priehľadný obal na zakrytie hornej časti henového kužeľa. Zaistite ho pomocou gumičky.
 • Odkiaľ beriete pastu?
  Predzmiešanú hennovú pastu si môžete kúpiť online alebo v obchodoch, ktoré predávajú spotrebný materiál a príslušenstvo pre henu. Prípadne môžete skúsiť vyrobiť svoj vlastný. Existuje veľa dobrých receptov, ktoré nájdete online. Väčšina požaduje kombináciu henového prášku, vody, citrónovej šťavy, cukru a éterických olejov, ako je levanduľa alebo čajovníkový olej.
 • Kde môžem kúpiť celofán na výrobu henných šišiek?
  Skontrolujte miestny obchod s remeselnými výrobkami alebo obchod s kancelárskymi potrebami. Na takýchto miestach sa často predávajú materiály ako celofán v Mylari v kotúčoch, ktoré potom môžete nakrájať na presnú veľkosť, ktorú potrebujete.
 • Čo urobíme, ak je otvor príliš veľký?
  Skúste to znova.

Súvisiace články
 1. Ako si vyrobiť henu na použitie na pokožku?
 2. Ako si henovať vlasy do červena?
 3. Ako odstrániť henu z vlasov?
 4. Ako namiešať henu na vlasy?
 5. Ako nanášať henu na vlasy?
 6. Ako urobiť prenos henou?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail