Ako nastaviť pascu na víťazné krysy?

Ak máte ľahko nastaviteľnú pascu na potkany
Ak máte ľahko nastaviteľnú pascu na potkany, nastavte lištu zabíjania čo najďalej dozadu, aby sa spustilo citlivé nastavenie.

Ak chcete spôsob, akým sa zbavíte potkanov, bez jedov, pasce na potkany Victor dokážu potkany chytiť rýchlo a ľudsky. Jarné pasce sa spočiatku môžu zdať ťažké, ale akonáhle budete vedieť, ktoré časti presunúť, budete schopní ich nastražiť a nastaviť do niekoľkých minút. Aby ste si neporanili prsty, dôsledne dodržujte pokyny pre balenie vašich pascí na krysy Victor. Pokiaľ nebudete držať ruky v zóne zásahu pasce, nemali by ste mať problém dať ho dohromady.

Časť 1 z 3: zostavenie pasce na víťazné krysy

 1. 1
  Uvoľnite pás zo sponky. Armbar alebo prídržná tyč je tenký, zavesený kov s háčikom na konci. Hneď ako sa armbar uvoľní, presuňte armbar na zadnú stranu pasce, aby visela na zadnej strane pasce.
 2. 2
  Pridajte do svojej pasce návnadu. Umiestnite návnadu na pedál v strede pasce. Navnadte svoju pascu Victor na základe stravy vašich potkaních druhov. Najviac obyčajné krysy sú čierne a hnedé krysy. Čierne potkany sú bylinožravce a majú radi ovocné alebo arašidové maslo. Hnedé potkany sú však všežravce-častejšie ich pokúša slanina, sušené mäso alebo silne zapáchajúci syr.
  • Použite špáradlo, aby sa vaša vôňa nedotkla návnady a nevystrašila potkany.
  • Pre väčšinu pascí na krysy Victor bude pedál jasne žltý.
  • Ak sa vám pasca na potkany nenasadí, možno ste pridali príliš veľa návnady. Vráťte sa k tomuto kroku, ak nemôžete nastaviť pascu na potkany a odstrániť časť návnady.
 3. 3
  Na dosiahnutie najlepších výsledkov nastavte jednoducho pascu na „citlivú“. Ak ste si kúpili ľahko nastaviteľnú pascu na potkany, môžete si vybrať 1 z 2 nastavení pre svoju pascu. Pevné pasce sa nastavujú najľahšie, ale ťažšie sa spúšťajú. Citlivé pasce sú efektívnejšie, ale ťažko sa nastavujú.
 4. 4
  Stiahnite tyčku zabíjania späť a držte ju na mieste palcom. Kill bar je obdĺžnikový kovový kus pozdĺž horného konca pasce na potkany. Vezmite armbar, zdvihnite ho nad smrtiacu tyč a zaistite ho pod pedálom návnady.
  • Ak máte ľahko nastaviteľnú pascu na potkany, nastavte lištu zabíjania čo najďalej dozadu, aby sa spustilo citlivé nastavenie.
  • Držte prst a palce mimo vnútornej oblasti smrtiacej tyče, aby nedošlo k spusteniu zóny úderu.
Možno ste pridali príliš veľa návnady
Ak sa vám pasca na potkany nenasadí, možno ste pridali príliš veľa návnady.

Časť 2 z 3: Účinné umiestnenie pasce na víťazné krysy

 1. 1
  Pascu umiestnite niekam, kde je veľa aktivít hlodavcov. Pretože hlodavce cestujú predovšetkým blízko steny, návnadový lístok by mal smerovať k tejto oblasti. Ak po niekoľkých dňoch až týždni nechytíte žiadne potkany, skúste pascu na potkany presunúť inam.
  • Odľahlé oblasti za nábytkom alebo pod vonkajšími odpadkami s najväčšou pravdepodobnosťou priťahujú potkany.
  • Hlodavce zriedka pobehujú uprostred miestností. Udržiavanie pascí v rohoch alebo pri stenách je vašou najlepšou stávkou na chytanie potkanov.
 2. 2
  Nájdite doma cesty pre potkany a umiestnite pasce popri tieto cesty. Skontrolujte steny a rohy vášho domova, ako aj tmavé alebo zakryté oblasti podlahy. Hľadaj potkaní trus alebo cestičky po hnedom tuku, ktoré vyzerajú zošliapané. Ide o oblasti s vysokou aktivitou potkanov, kde budete chcieť nastražiť pasce.
  • Krysie cesty sa bežne nachádzajú v blízkosti stien, pod nábytkom, vo vnútri skríň alebo v skriniach.
 3. 3
  Pred umiestnením potkanov zoznámte ich s pascami. Potkany sú opatrnejšie ako myši a dôveru v pasce si vyžadujú čas. Nechajte svoje pasce niekoľko dní vonku s návnadou bez toho, aby ste ich nastavovali, potkany okolo nich pohodlne rastú. Akonáhle si všimnete, že návnada je preč, nastavte pascu tak, aby ste chytili ďalšiu krysu, ktorá príde.
 4. 4
  Olejové špinavé pasce na potkany na zvýšenie ich citlivosti. Ak sa zdá, že vaša pasca Victor nechytí žiadne krysy, jej jar už možno starne. Na jar pridajte niekoľko kvapiek rastlinného oleja alebo slaninového tuku. Po niekoľkých týždňoch znova skontrolujte pascu-ak stále nechytí potkany, skúste ju umiestniť na iné miesto alebo ho vyhodiť.
  • Strojový olej odpudzuje potkany. Nepoužívajte ho pri mazaní pascí.
  • Ak je pasca na potkany znečistená, vyčistite ju vodou bez mydla.
Ak ste si kúpili ľahko nastaviteľnú pascu na potkany
Ak ste si kúpili ľahko nastaviteľnú pascu na potkany, môžete si vybrať 1 z 2 nastavení pre svoju pascu.

Časť 3 z 3: Bezpečné používanie pascí na víťazné krysy

 1. 1
  Zaviažte si pasce, aby sa potkany odtiahli. Ak pasce Victor nezaútočia na potkana v pravom uhle, môže prežiť aj po zasiahnutí. Zranená krysa sa môže odtiahnuť, keď je pasca stále pripevnená, a potom môže zomrieť, takže nemôžete nájsť telo tlejúceho potkana. Aby ste tomu zabránili, priviažte alebo prilepte pasce na potkany bezpečne k podlahe.
 2. 2
  Vyhnite sa manipulácii s potkanmi holými rukami. Ak sa dotknete priamo hlodavcov, riskujete chytenie nebezpečných škodcov alebo baktérií, ktoré mohli byť hostiteľmi. Pri dotyku a likvidácii potkanov vždy noste rukavice.
  • Ak v blízkosti pasce zbadáte trus potkanov, manipulujte s nimi v rukaviciach a v dýchacej maske. Potkany a krysí trus môžu prenášať smrteľné choroby ako hantavírus.
 3. 3
  Používajte návnadu bez jedu. Potkany môžu niekedy dostať návnadu bez spustenia pasce, kvôli čomu niektorí zvažujú použitie jedovatej návnady. Potkany, ktoré jedli jedovatú návnadu, ju však môžu ťahať po podlahe a šíriť po nej chemikálie. Je tiež pravdepodobnejšie, že zomrú na neznámom mieste domu a možno nebudete môcť nájsť jeho hnijúcu mŕtvolu. Z bezpečnostných dôvodov použite jedlú návnadu.
  • Nikdy nepoužívajte pasce na jedy na potkany, ak máte domáce zvieratá alebo deti.
 4. 4
  Opatrne odstavte pascu na potkany. Nepoužívajte holé ruky na odstavenie pasce Victor, aj keď ste nechytili žiadne potkany. Palicou alebo kovovou tyčou aktivujte spúšť, aby mohla vyraziť skôr, ako ju zdvihnete. Palicou alebo kovovou tyčou tlačte na žltú návnadu, kým sa tyč na zabitie neprevráti a nezapadne.
 5. 5
  Ak máte domáce zvieratá, umiestnite okolo pasce kartónovú škatuľu. Aby pasce Victor nezabránili zraneniu iných zvierat, zakryte pascu zatvorenou alebo zakrytou kartónovou škatuľou. Vystrihnite malý otvor v prednej časti škatule, aby potkany stále mohli vstúpiť do oblasti, pričom držte domáce zvieratá mimo.
  • Pretože potkany milujú tmavé priestory, kartónové škatule ich neodradia od priblíženia sa k pasci.
 6. 6
  Skúste alternatívnu metódu, ak máte dojčatá alebo batoľatá. Malé deti sú prirodzene zvedavé a kartónová škatuľka ich nemusí držať mimo. Ak musíte položiť pascu na potkany na zem a obávať sa o bezpečnosť svojho dieťaťa, skúste použiť elektrickú, vodnú alebo biomimikrickú pascu.
  • Vyhnite sa používaniu lepiacich dosiek, pretože sú všeobecne považované za nehumánne.
Pasce na potkany Victor dokážu potkany chytiť rýchlo
Ak chcete spôsob, akým sa zbavíte potkanov, bez jedov, pasce na potkany Victor dokážu potkany chytiť rýchlo a ľudsky.

Tipy

 • Neprestávajte nastavovať pasce na potkany potom, čo ste chytili svoju prvú krysu. Ak ste našli 1 potkana, pravdepodobne sú vo vašom dome ešte ďalšie.
 • Hlodavce milujú hniezdny materiál, ako je šnúrka, vatové tampóny alebo zubná niť. Vložte tieto materiály do vašej návnady s jedlom.
 • Ak sa chcete humánne zbaviť zamorenia potkanmi, vyskúšajte alternatívne živé pasce.
 • Skontrolujte svoje pasce Victor aspoň dvakrát týždenne, aby ste rýchlo zlikvidovali chytené krysy.

Varovania

 • Pascu na potkany uchovávajte mimo dosahu detí a domácich zvierat, aby ste predišli zraneniu.
 • Pasce na myši nie sú dobrou náhradou pascí na potkany, pretože potkany sú oveľa väčšie ako myši.
 • Ak fajčíte, nedotýkajte sa pasce na potkany holými rukami, pretože nikotín odpudzuje hlodavce. Pri nastavovaní pasce na potkany noste rukavice.
Súvisiace články
 1. Ako čistiť stojany na rúry?
 2. Ako odstrániť super lepidlo z laminátovej podlahy?
 3. Ako odstrániť sušené lepidlo PVA z látky?
 4. Ako odstrániť škvrny od lepidla?
 5. Ako získať super lepidlo z látky?
 6. Ako vyčistiť nubuk?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail