Ako sledovať batožinu?

Ak chcete vystopovať svoju batožinu, prihláste sa na webových stránkach svojej leteckej spoločnosti a prejdite na stránku „Pásová batožina“. Potom kliknite na „Sledovať zapísanú batožinu“, ktorá vás vyzve, aby ste zadali svoje údaje. Na batožinovom lístku, ktorý ste dostali pri kontrole batožiny, môžete použiť svoje priezvisko alebo 8 až 10-miestny kód. Ak si myslíte, že je vaša batožina stratená, choďte čo najskôr na pult svojej leteckej spoločnosti a nahláste to. Budete chcieť podrobne popísať, ako vyzerá vaša taška, ako aj čas, kedy ste ju videli naposledy. Aj keď agent nebude môcť vystopovať vašu batožinu práve tam a tam, pomôže vám uplatniť reklamáciu u spoločnosti. Po predložení žiadosti vám po nájdení batožiny zavolá. Ak sa chcete dozvedieť, ako získať cestovný poukaz zadarmo, ak vám chýba batožina, čítajte ďalej!

Zástupca leteckej spoločnosti nemôžete sledovať svoju batožinu na letisku
Ak vy a zástupca leteckej spoločnosti nemôžete sledovať svoju batožinu na letisku, môže vám pomôcť s reklamáciou.

Ak ste stratili alebo stratili svoju batožinu, netrápte sa! Môžete sa ľahko zaregistrovať u svojej leteckej spoločnosti, aby ste našli svoju batožinu alebo podali reklamáciu. Batožinu môžete tiež sledovať online pomocou informácií z vášho letu. Jednoducho choďte na web svojho letu, zadajte svoje meno a buď číslo štítku tašky alebo referenčné číslo súboru, a vyhľadajte svoju batožinu.

Metóda 1 z 3: sledovanie stratenej batožiny na letisku

 1. 1
  Choďte k pultu svojej leteckej spoločnosti a nahláste svoju chýbajúcu tašku. Hneď ako zistíte, že batožina je preč, požiadajte o pomoc zástupcu zákazníckeho servisu pre svoju leteckú spoločnosť. Môžete to urobiť tak pri lístkoch, ako aj keď ste vnútri brány.
 2. 2
  Uveďte, ako vyzerá vaša batožina a kde ste ju videli naposledy. Uveďte podrobný popis svojej batožiny vrátane všetkých zvláštnych identifikačných prvkov, ako sú štítky na batožine alebo svetlý vonkajší plášť. Nezabudnite zástupcovi leteckej spoločnosti povedať, kedy ste tašku videli naposledy.
  • Povedzte niečo ako: „Môj jasne modrý kufor nemal nárok na batožinu, keď som vystúpil z letu. Naposledy som to videl, keď som skontroloval svoju batožinu.“ Alebo „Myslím, že mi mohla byť ukradnutá taška. Je to malý čierny kufor na kolieskach s fialovým štítkom na batožinu. Myslel som si, že je to v horných priehradkách môjho lietadla, ale nebol tam, keď som vystúpil z lietadla.“
 3. 3
  Uplatnite reklamáciu u leteckej spoločnosti. Ak vy a zástupca leteckej spoločnosti nemôžete sledovať svoju batožinu na letisku, môže vám pomôcť s reklamáciou. Vyplňte formulár so svojím menom, referenčným číslom spisu, kontaktnými údajmi, informáciami o lete a popisom vašej batožiny.
  • Reklamáciu môžete podať aj online.
 4. 4
  Počkajte, kým sa nahlási telefónny hovor. Vaša batožina bola nájdená. Pri podávaní žiadosti odosielate žiadosť o stratu a nájdenie batožiny. Keď nájdete batožinu, letecká spoločnosť vás bude kontaktovať.
  • Možno sa vaša batožina nikdy nedostala na váš spojovací let, alebo niekto omylom chytil nesprávnu tašku.
 5. 5
  Ak vaša batožina chýba 12 a viac hodín, požiadajte o zľavu z poplatku za batožinu. Väčšina leteckých spoločností ponúka zľavy bez batožiny, ak sú na vine pri oneskorení pri vyzdvihnutí batožiny. Vaša zľava bude vo forme elektronického cestovného poukazu a obvykle pokrýva buď 19€, alebo 37€ (17,67 GBP alebo 35,35 GBP).
  • Môžete požiadať leteckého dopravcu, aby vám zľavu poslal, keď ste na letisku, alebo ju môžete podať z pohodlia domova na webovej stránke svojej leteckej spoločnosti.
  • Vaša zľava vám bude zaslaná e-mailom.
Niektoré nájdu vašu batožinu po pripojení k smartfónu
Existuje mnoho rôznych druhov zariadení na sledovanie batožiny a niektoré nájdu vašu batožinu po pripojení k smartfónu.

Metóda 2 z 3: sledovanie online

 1. 1
  Navštívte webové stránky svojej leteckej spoločnosti a prejdite na stránku „sledovaná batožina“. Prihláste sa do svojho účtu na webových stránkach svojej leteckej spoločnosti a prejdite do časti „Batožina“ na webových stránkach. Potom kliknite na „Sledovať zapísanú batožinu“.
 2. 2
  V časti „skontrolovať stav batožiny“ zadajte svoje priezvisko. Na stránke sledovanej batožiny sa zobrazí výzva na zadanie podrobností z vášho letu na identifikáciu vašej batožiny.
 3. 3
  Zadajte číslo vrecka alebo referenčné číslo súboru. Môžete buď zadať číslo na štítku svojej tašky, ktoré ste umiestnili na svoju tašku, keď ste ju skontrolovali, alebo referenčné číslo súboru. Referenčné číslo spisu je 8 alebo 10-miestny kód, ktorý sa nachádza v informáciách o batožine. Po zadaní čísla stlačte „Ísť“ alebo „Enter“.
  • Skontrolujte priečinok, ktorý vám dal letecký sprievodca, ktorý skontroloval vašu batožinu, a vyhľadajte vaše referenčné číslo spisu.
 4. 4
  Skontrolujte umiestnenie svojej tašky a nájdite ju. Po zadaní informácií budete presmerovaní na stránku, ktorá poskytuje umiestnenie vašej tašky. Dozviete sa, že v batožine je batožina alebo na inom mieste, napríklad v termináli alebo na inom letisku.
  • Uvidíte tiež, či je vaša batožina oneskorená alebo potenciálne stratená. Ak je to tak, obráťte sa na svoju leteckú spoločnosť.
Použite výrazný štítok na batožinu v úhľadnom tvare alebo žiarivej farbe
Ak chcete ľahko sledovať, ako vaše kufre obchádzajú nárok na batožinu, použite výrazný štítok na batožinu v úhľadnom tvare alebo žiarivej farbe.

Metóda 3 z 3: Identifikácia vašej batožiny

 1. 1
  Vyberte si ten svoj jedinečný alebo pestrofarebný kufor. Ľahký spôsob, ako sledovať svoju batožinu, je použiť zaujímavý a jedinečný kufor, ktorý ľahko zbadáte v dave. Použite žiarivú farbu, ako je ružová alebo aqua, alebo výrazný vzor, ako je kvetina, paisley alebo polka dot.
  • Aj keď vynikajú vynikajúce kufre, uvedomte si, že môžu vyniknúť aj ostatným.
 2. 2
  Pripojte individualizovaný štítok na batožinu. Ak chcete ľahko sledovať, ako vaše kufre obchádzajú nárok na batožinu, použite výrazný štítok na batožinu v úhľadnom tvare alebo žiarivej farbe. Toto si oblečte skôr, ako si skontrolujete batožinu, a uistite sa, že na štítku je uvedené vaše meno a kontaktné číslo.
  • Napríklad použite štítky v tvare karikatúry alebo žiarivej farby.
 3. 3
  Zakúpte si sledovacie zariadenie GPS alebo bluetooth, ktoré vám pomôžu nájsť vaše tašky. Existuje mnoho rôznych druhov zariadení na sledovanie batožiny a niektoré nájdu vašu batožinu po pripojení k smartfónu. Môžete vyhľadávať online, aby ste skontrolovali rôzne modely a výber vykonali na základe preferencií a rozpočtu.
  • Niektoré možnosti sledovania batožiny zahŕňajú Trakdot, LugLoc a PocketFinder.
 4. 4
  Vyskúšajte interné sledovacie zariadenie, aby ste našli svoje tašky bez inteligentného telefónu. Väčšina z týchto možností sledovania má fyzické sledovacie zariadenie so sériovým číslom. Spoločnosť prístroja alebo osoba, ktorá nájde vašu batožinu, vás bude kontaktovať, keď sa bude nachádzať.
  • Môžete napríklad použiť zariadenia ako I-Trak a Global Bag Tag.
  • Mnohé z týchto zariadení je možné okrem batožiny použiť aj na ďalšie predmety a svoje tašky s nimi môžete nájsť z ľubovoľného miesta.
 5. 5
  Postupujte podľa pokynov na vašom prístroji. Každá značka a model zariadenia na sledovanie batožiny bude mať mierne odlišné pokyny.
  • Ak používate sledovač s inteligentným telefónom, stiahnite si aplikáciu a pripojte sa k zariadeniu.
  • V prípade iných foriem sledovacích zariadení zaregistrujte svoje sériové číslo podľa pokynov.
 6. 6
  Nájdite kufor so zariadením na sledovanie batožiny. Keď bude taška nájdená, dostanete upozornenie, a to ako upozornenie push v aplikácii, textová správa, e-mail alebo telefonický hovor. V oznámení je uvedené umiestnenie vašej tašky, aby ste si mohli ísť a vyzdvihnúť batožinu!
  • Ak používate smartphone, zapojte sledovač do aplikácie a zariadenie potom nájde vašu batožinu.
  • Ak aplikáciu nepotrebujete, zadajte sériové číslo produktu na určený web a vyhľadajte svoje zariadenie.
Uveďte podrobný popis svojej batožiny vrátane všetkých zvláštnych identifikačných prvkov
Uveďte podrobný popis svojej batožiny vrátane všetkých zvláštnych identifikačných prvkov, ako sú štítky na batožine alebo svetlý vonkajší plášť.

Tipy

 • Ak môžete, vezmite si so sebou iba príručnú batožinu. Takto budete mať batožinu stále pri sebe.
 • Batožinu ľahko pripevníte na stuhu, šnúrku alebo kúsok pásky. Medzi ďalšie nápady patria kravaty na zips, kľúčenky alebo karabíny.
 • Je dobré zahrnúť si do batožiny kópiu svojho itinerára. V prípade, že sa stratí, osoba, ktorá ho nájde, vám môže ľahšie vrátiť vaše tašky.

Súvisiace články
 1. Ako si vyrobiť núdzové puzdro do pásu pre udalosti?
 2. Ako zbaliť kufor za tridsať minút (dievčatá)?
 3. Ako zbaliť oblek do kufra?
 4. Ako zbaliť topánky do kufra?
 5. Ako zložiť nohavice, obleky a košeľu, aby ste mohli ísť do kufra
 6. Ako vytvoriť kabelku na zavinovačku s cukrovinkami?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail