Ako analyzovať a vytvárať stopy v rekordboxe?

Presuňte myšou všetky stopy
Presuňte myšou všetky stopy, ktoré chcete analyzovať, do programu rekordbox.

Chystáte sa odohrať DJ svoje prvé vystúpenie vo veľkom klube alebo na inom mieste a oznámia vám, že majú domáce CDJ a z dôvodu časových a zvukových obmedzení nebudete môcť používať ovládač a svoje zariadenie Serato, že ste oh, tak zvyknutý používať. Nie sú pot ju. Aj keď na vlajkovej lodi hardvéru je predovšetkým spustený softvér Rekordbox a je výrazne odlišný od systému Serato, nie je také ťažké ho pochopiť, ak máte k dispozícii náležité pokyny.

Kroky

 1. 1
  Presuňte myšou všetky stopy, ktoré chcete analyzovať, do rekordboxu. Je dôležité, aby ste si všetky stopy, ktoré plánujete prehrať, zapamätali do softvéru, pretože na rozdiel od Serato nemôžete správne prehrávať skladby, ktoré neboli predtým analyzované.
 2. 2
  Vytvorte prepravku, pomenujte ju a presuňte do nej všetky skladby, ktoré chcete hrať. Toto je tiež dôležitá súčasť toho, aby ste počas hry boli organizovaní.
 3. 3
  Organizujte svoje skladby v poradí, v akom ich chcete prehrať. Ďalšia organizačná technika, ktorá skutočne zvýši plynulosť vašej zostavy. Namiesto toho, aby ste sa museli prechádzať stovkami skladieb a pokúšať sa nájsť skladbu, ktorú chcete hrať ďalej, naplánujte si sadu vopred a dajte si do poriadku všetky skladby. Nebudete ľutovať.
 4. 4
  Prejdite každou zo svojich stôp a skontrolujte, či sú všetky mriežky v súlade. Je to veľmi dôležité, pretože ak vaše rytmické mriežky nenasledujú rytmus piesne, bude veľmi ťažké zosúladiť rytmy.
 5. 5
  Vytvorte si stopy spôsobom, ktorý je pre vás vhodný. Rovnaká technika nebude fungovať pre každého. Môžete napríklad nastaviť A-cue na začiatok stopy, B-cue 16 taktov od dropu stopy, C-cue 8 taktov od dropu a D-cue 8 taktov, odkiaľ chcete mixovať sledovať
 6. 6
  Pre istotu si ho prebehnite. Pomôže vám to vyhnúť sa situácii, keď ste načítali skladbu a očakávali, že bude vydaná, a nebola. Vedľa každej skladby bude malá grafika, ktorá vám povie, či bola alebo nebola zaradená.
  Že nechodíte do klubu alebo na iné miesto
  Uistite sa, že nechodíte do klubu alebo na iné miesto, kde nemáte predstavu, čo budete hrať.
 7. 7
  Vložte flash disk, ktorý plánujete používať v noci na šou, do počítača.
 8. 8
  Nájdite svoj flash disk v rekordboxe.
 9. 9
  Presuňte analyzovanú prepravku s klietkou na jednotku flash. Uistite sa, že sa zobrazuje, ako sa načítava na jednotku flash v dolnom Rekordboxe, a vyberte disk Flash, kým Rekordbox nedokončí export vašej prepravky.
 10. 10
  Vložte ďalší flash disk a opakujte. Súbory sa dajú ľahko poškodiť a prepravky sa niekedy nemusia exportovať celé. Môžu sa tiež vyskytnúť problémy so sieťovými konektormi na diskoch CDJ, kde nenačíta vaše stopy cez všetky zariadenia. V takom prípade budete potrebovať flash disk na zapojenie do každého disku CDJ, ktorý ste plánovali používať. Hrajte bezpečne, buďte pripravení na čokoľvek.
 11. 11
  Sadnite si na pár cdjs alebo XDJ a prebehnite celú zostavu. Vlajkový hardvér môže byť veľmi drahý, preto sa opýtajte komunity DJ -ov, nájdite si priateľov a podeľte sa o vybavenie s ostatnými. DJská komunita je vo všeobecnosti celkom cool partia, takže buďte odchádzajúci a oslovte ľudí, aby ste nikdy nemali problém s nájdením správneho vybavenia, na ktorom by ste mohli cvičiť.
 12. 12
  Choďte na miesto skôr a zapojte svoj flash disk. Uistite sa, že je všetko pripravené. Choďte tam včas a buďte pripravení.
 13. 13
  Odhoďte vražednú súpravu. Uistite sa, že sa zabavíte a ak urobíte chybu, pokračujte v hre. Je pravdepodobné, že si to dav ani nevšimol.

Tipy

 • Uistite sa, že máte aspoň 16 GB flash disk
 • Nechajte si čas na naplánovanie. Je to ťažšie, ako sa zdá.
 • Zabavte sa na tom.

Varovania

 • Pri tomto procese nebuďte frustrovaní. Je to časovo náročné a niekedy aj nudné, ale je to životne dôležitá časť.
 • Uistite sa, že nechodíte do klubu alebo na iné miesto, kde nemáte predstavu, čo budete hrať.
 • Ak nie ste oboznámení s DJingom, potom sa niektoré pojmy v tejto príručke môžu zdať cudzie.
Súvisiace články
 1. Ako sa stať manažérom turné?
 2. Ako sa točiť hlavou?
 3. Ako vyrobiť dažďovú palicu?
 4. Ako zlepšiť svoj úspech vo vyučovaní hry na klavíri?
 5. Ako sa živiť vyučovaním hry na gitare?
 6. Ako choreografovať hip hopový tanec?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail