Ako nakresliť Mickey Mouse?

Ak chcete nakresliť Mickey Mouse, nakreslite mu v strede stránky ovál. Potom nakreslite zakrivenú čiaru mierne nad nosom. Na vrch zakrivenej čiary pre Mickeyho oči pridajte 2 ovály. Ďalej pridajte do očí 2 menšie ovály pre žiakov. Nakreslite úsmev pod nosom Mickeyho a na každý koniec priložte lícenku. Nakreslite pod úsmev tvar U, aby mal Mickey otvorené ústa, a nakreslite 2 hrbole do jazyka. Potom načrtnite Mickeyho tvár nakreslením všetkých týchto tvarov. Nakreslite kruh okolo vrcholu Mickeyho hlavy vedúcej za lícami. Na Mickeyho uši pridajte 2 veľké kruhy na vrch hlavy, jeden na každej strane. Nakoniec zafarbite kruh a časť hlavy spojenú s kruhmi čiernou. Ak sa chcete dozvedieť, ako nakresliť celé telo Mickey Mouse, pokračujte v čítaní článku!

Ak chcete nakresliť Mickey Mouse
Ak chcete nakresliť Mickey Mouse, nakreslite mu najskôr do stredu stránky ovál k nosu.

Mickey Mouse je klasická kreslená postavička a jeho veľké uši a výrazný vzhľad z neho robia vynikajúcu voľbu, keď sa pokúšate rozhodnúť, čo kresliť. Je tiež celkom ľahké ilustrovať, aj keď s kreslením nemáte veľa skúseností. Medzi gombíkovým nosom, 2 očami a 2 ušami je v podstate zväzkom oválov vrstvených v určitom poradí. Najľahšie ho nakreslíte tvárou vpred, ale môžete ho nakresliť pohľadom do strany, ak chcete trochu zvýšiť zložitosť. Akonáhle je hlava hotová, môžete pridať telo tým, že nakreslíte kufre a veľké praštěné topánky!

Metóda 1 z 3: Ilustrácia mickeyho v profile

 1. 1
  Nakreslite kruh a vytvorte hlavnú časť hlavy Mickeyho. Načrtnite kruh ceruzkou. Tento prvý kruh bude slúžiť ako hlavná časť hlavy Mickeyho, takže ho urobte zhruba taký veľký, ako chcete, aby bola kresba. Urobte svoj kruh čo najdokonalejším.
  • Ak chcete, aby kruh začínal perfektne, môžete začať tým, že načrtnete kruhový predmet, napríklad fľašu lieku alebo pohár.
  • Táto metóda zahŕňa vymazanie veľkého počtu riadkov po načrtnutí celkového tvaru Mickeyho, takže pri vytváraní prvej sady kresieb netlačte ceruzku nadol.
 2. 2
  Na ľavú stranu kruhu položte 2 okrúhle pretínajúce sa čiary, aby bol kruhový. Vytvorte svoj prvý riadok od vrchu kruhu. Vezmite ceruzku okolo ľavej strany kruhu a vytvorte tvar polmesiaca na ľavej strane kruhu. Umiestnite ďalšiu okrúhlu čiaru začínajúc od stredu ľavej strany. Vytiahnite ceruzku nadol, aby ste vytvorili oblúk v tvare U. Kruh tak bude pôsobiť dojmom guľatosti.
  • Tieto 2 čiary sa často nazývajú stredové čiary alebo obrysové čiary. Slúžia ako návod na umiestnenie nosa a očí. Nakoniec ich vymažete, takže ich urobte svetlými.
  • Ak chcete, aby bol Mickey otočený doprava, zmeňte smer a čiary dajte na pravú stranu. Pri každom kroku otočte strany tak, aby boli na druhej strane.
 3. 3
  Nakreslite malý kruh, ktorý vyčnieva z križovatky, kde sa čiary stretávajú. Na presnom mieste, kde sa stretávajú vaše 2 stredové čiary, začnite kresliť menší kruh zhruba 10 veľký ako veľký kruh. Menší kruh umiestnite tak, aby pravá horná strana kruhu zdieľala bod, kde sa stretávajú 2 stredové čiary.
  • Tento menší kruh bude stredom Mickeyho nosa. Spodnú polovicu nakoniec vymažete.
 4. 4
  Na menší kruh dajte o niečo menší tvar vajíčka. Na ľavú hornú stranu kruhu, ktorý ste práve nakreslili, nakreslite vajíčko sediace navrchu. Nakloňte ho tak, aby bol orientovaný 15 stupňov od zvyšku výkresu. Toto bude tlačidlo na nose Mickeyho. Tieto riadky nevymažete.
  • Ak tlačidlo na nose Mickeyho nenakloníte mierne od zvyšku hlavy, Mickey bude vyzerať, ako keby mu nos ťahali dozadu. Ak je tlačidlo príliš ploché, Mickey bude vyzerať zmätene a nahnevane.
  Ako môžem nakresliť Mickey Mouse na hodine výtvarnej výchovy
  Ako môžem nakresliť Mickey Mouse na hodine výtvarnej výchovy?
 5. 5
  Pridajte 2 uši na pravú a hornú pravú stranu veľkého kruhu. Nakreslite svoje 2 uši pridaním dvoch rovnako veľkých kruhov do pravej hornej a krajnej pravej strany väčšieho kruhu. Umiestnite ich tak, aby sa spodná časť každého ucha prekrývala s veľkým kruhom.
  • Vymažete časť, kde sa uši prekrývajú so zvyškom hlavy, ale nie s vonkajšou časťou.
  • Každé ucho urobte asi 0,6 veľkosti veľkého kruhu.
 6. 6
  Rozdeľte hlavu nakreslením 3 do stredu veľkého kruhu. Ak chcete oddeliť čiernu časť Mickeyho hlavy od tváre, nakreslite číslicu 3 tak, že horná tyč bude naklonená nadol a spodná tyč bude naklonená dozadu, ako keby dopadala doľava. Spájajte dolnú lištu s čiarou, ktorá tvorí spodnú časť kruhu, ale hornú lištu držte oddelene od hornej časti kruhu. Ponechajte malý priestor medzi hornou časťou kruhu a hornou lištou na vašom 3. Akonáhle sa horná lišta dostane do ľavej hornej časti kruhu, nakreslite čiaru vedúcu priamo hore do hlavy.
  • Toto by mal byť jeden nepretržitý zdvih.
  • Mickeyho ústa pôjdu do spodnej medzery vľavo. Mickeyho oči pôjdu do hornej medzery vľavo.

  Tip: Je to zvláštny tvar a môže pripadať neprirodzené, aby ste ho pridali. Urobte túto čiaru skutočne svetlou, aby ste si ju mohli prispôsobiť pri práci na kresbe.

 7. 7
  Spojte spodnú časť malého kruhu a stred veľkého kruhu čiarou. Začnite od spodnej časti malého kruhu (nie od vajíčka, ale od kruhu pod ním) a nakreslite oblúk v tvare písmena U, ktorý prebieha v strede veľkého kruhu, mierne pod stredom. Toto bude spodok Mickeyho ňufáka a vrchná časť jeho pery.
  • Vymažete pravý dolný roh malého kruhu a necháte oblúk od priesečníka vašich stredových čiar k začiatku čiary, ktorú ste práve urobili.
 8. 8
  Pod čiaru, ktorú ste urobili na vytvorenie úst, pridajte menší, hlbší tvar písmena U. Začnite presne tam, kde sa veľký kruh stretáva s ňufákom. Potiahnite ceruzku nadol a trochu ju roztiahnite za okraj veľkého kruhu. Vráťte ceruzku späť tak, aby sa dotýkala konca riadka, ktorý ste práve urobili.
  • Nech to vyzerá ako sploštené U na vrchole hlbšieho U.
  • Z týchto 2 riadkov vymažete všetko, čím získate Mickeyho ústa.
  • Vytvorte si jazyk nakreslením 2 spojovacích hrudiek v spodnej časti otvoru. Vyzerá to ako mäkké M so zaoblenými hranami.
 9. 9
  Nakreslite dolný ret pridaním rovnobežného oblúka pod spodok úst. Nakreslite druhý oblúk v tvare U tesne mimo spodného pera. Začnite od ňufáku a zastavte sa, akonáhle sa dostanete trochu za okraj veľkého kruhu.
  • Medzera medzi týmito 2 oblúkmi by mala byť veľmi malá. Vymažete všetko medzi týmito 2 riadkami.
 10. 10
  Pridajte 2 oči nakreslením väčšieho oválu vpravo a menšieho oválu vľavo. Vykonajte prvé oko nakreslením tenkého oválu napravo od stredovej čiary a naľavo od deliacej čiary v tvare 3. Na ľavej strane stredovej čiary urobte menší ovál, ale napravo od ľavého okraja veľkého kruhu.
  • Pridajte žiakov v spodnej časti očí Mickeyho. Môžete ich vyplniť alebo nechať prázdne.
 11. 11
  Načrtnite pôvodný náčrt atramentom alebo fixkou a vymažte prekrývajúce sa čiary. Prekrývajúce sa a vodiace čiary môžete vymazať pred alebo po obryse kresby perom alebo značkou. Vymažte spojenia medzi ušami, vnútornou časťou úst, vodiacimi čiarami a pravým dolným okrajom ňufáka. Nakreslite zostávajúce čiary čiernym atramentom a kresbu dokončite.
  • Ak pridávate farbu, urobte všetko napravo od svojej deliacej čiary čiernou. Farbite tón pleti a urobte jazyk červený.
 12. 12
  Hotovo.
Ako môžete nakresliť Mickey Mouse ako čarodejníka
Ako môžete nakresliť Mickey Mouse ako čarodejníka?

Metóda 2 z 3: nakreslenie mickeyho tela

 1. 1
  Začnite s Mickeyho nohavicami tak, že nakreslíte okrúhly pás a predĺžite boky. Mickeyho nohavice vyzerajú ako zaoblený obdĺžnik. Môžete ich umiestniť do stredu alebo na jednu stranu. Nakreslite ľavú, pravú a vrchnú časť nohavíc Mickeyho umiestnením pod hlavu. Medzi hlavou a vrchnou časťou nohavíc nechajte malý priestor. Skúste, aby bola vrchná časť nohavíc Mickeyho hladká a okrúhla, trochu ich vystrčte v strede. Bude to pôsobiť dojmom, že vystrkuje brucho.
  • Množstvo priestoru, ktorý ponecháte medzi hornou časťou nohavíc a spodnou časťou hlavy, bude určovať, aký dlhý je trup Mickeyho. Tradične je to dosť statný chlap, takže nepotrebujete veľa miesta.
  • Môžete to urobiť perom, ak chcete, ale svoje chyby nebudete môcť vymazať, ak urobíte chyby.
 2. 2
  Pridajte spodok každej nohavice nohavičkami tak, že na každú stranu kufra nakreslíte široké otvory. Buď môžete nakresliť každú nohavicu v jednej rovine proti sebe alebo nakresliť jednu nohu dopredu, aby ho postavil šikmo. V spodnej časti nohavíc pridajte 2 malé obdĺžniky. Nechajte horný riadok na každom obdĺžniku prázdny, aby nohavičky vyzerali ako jeden kus.
  • Otvory pre nohavice sú dosť silné. Mali by vyzerať ako krátke šortky s vysokým pásom.
 3. 3
  Do stredu jeho kmeňa položte 2 veľké gombíky nakreslením oválov. Tieto 2 tlačidlá sú nevyhnutné, ak chcete, aby vaše telo vyzeralo, že patrí Mickeymu. Do hornej časti nohavíc dajte 2 výrazné ovály. Mali by byť o niečo viac kolmé ako priemerný ovál.
  • Ak chcete, aby Mickey vyzeral, že je otočený doľava, urobte gombík vľavo o niečo menší ako tlačidlo vpravo, aby ste vytvorili dojem, že je to ďalej.
 4. 4
  Nakreslite 2 kratšie čiary vychádzajúce z bokov nohavíc smerom k mickeyho hlave. Každú líniu nakloňte mierne dovnútra, aby ste mali dojem, že Mickeyho telo smeruje do stredu hlavy. Mali by to byť dosť malé čiary. Nepripájajte ich k hlave.
  • Tie vytvoria Mickeyho boky na jeho trupu.
 5. 5
  Aby boli veci jednoduchšie, pridajte ruky a sklopte ich dozadu. Pridajte čiaru pre nadlaktie začínajúc od hlavy. Pridajte čiaru pre spodné rameno počnúc tesne pod koncom línie trupu, ktorú ste práve urobili. Vytiahnite tieto 2 riadky von a nadol v 45-stupňovom uhle. Zastavte sa, keď sa dostanete blízko stredu tlačidiel, a potom ich zložte späť dovnútra, aby to vyzeralo, že Mickey drží ruky za chrbtom. Tento postup zopakujte na druhej strane.
  • Toto je klasická póza Mickeyho.
  • Mickeyho ruky sa kreslia veľmi komplikovane. Ak chcete, môžete ich skúsiť pridať. Spravidla má 4 prsty a ruky má približne veľkosť hlavy. Nezabudnite, že vždy nosí rukavice!
 6. 6
  Ukážte niekoľko nôh, ktoré trčia uprostred mickeyho nohavíc. Každú nohu nechajte vytŕčať v požadovanom smere. Každá noha by mala byť široká ako Mickeyho paže, aby pôsobila proporcionálne. Nohy Mickeyho sú tradične zhruba dlhé ako jeho nohavice, takže sa zastavte, akonáhle si myslíte, že ste dosiahli primeranú dĺžku.
  • Jednu nohu mierne rozšírte, ak chcete, aby to vyzeralo, že Mickey stojí šikmo.
  • Nechajte spodný otvor nôh chvíľu prázdny, aby ste mohli pridať topánky.
 7. 7
  Dajte mickeyovi veľké, okrúhle topánky s členkami v tvare šišky. Mickey má veľké, okrúhle topánky, ale spojenie v členku pripomína šišku, ktorej noha trčí dierou v strede. Zatvorte malý oblúk pod otvorom nohy. Nakreslite svätožiaru začínajúc od okraja nad členkom a omotajte ju okolo prednej časti oblúka. Uprostred nechajte malú miestnosť a nakreslite veľký ovál, aby ste dokončili Mickeyho topánky.
  • Farby Mickeyho kmeňov sú červené a topánky žlté, ak chcete pridať nejakú farbu.

  Tip: Mickeyovi sa niekedy dáva chvost, aj keď niekedy to ľudia vynechávajú. Ak chcete, aby mal váš Mickey chvost, nakreslite mu ho vystrčený zo zadných partií, začínajúc od pravej spodnej časti jeho šortiek. Obvykle je to veľmi tenký chvost. Otočte ho tak, aby pôsobil tekutejšie, čím bližšie sa dostanete k nohám.

 8. 8
  Hotovo.
Hneď ako sa horná lišta dostane do ľavého horného rohu kruhu
Hneď ako sa horná lišta dostane do ľavého horného rohu kruhu, nakreslite čiaru vedenú priamo hore do hlavy.

Metóda 3 z 3: kreslenie mickeyho dopredu

 1. 1
  Do stredu stránky nakreslite sploštený ovál a urobte tak nos. Začnite s Mickeyovým nosom nakreslením gombíka na konci jeho ňufáka. Do stredu stránky umiestnite ovál, ktorý vyzerá, že sa trochu vyrovnáva. Malo by to vyzerať ako symetrické vajíčko naklonené na bok.
  • Začínajúc v strede jeho tváre a postupným výstupom zaisťuje, že črty tváre zostanú proporcionálne.
  • Táto metóda nevyžaduje žiadne mazanie, takže ak ste si istí svojimi ťahmi, môžete začať s perom. V opačnom prípade použite ceruzku a načrtnite ju neskôr. To uľahčuje opravu chýb, než sa stanú trvalými.
 2. 2
  Nad nos pridajte zakrivenú čiaru a medzi nosom a čiarou ponechajte rovnaký priestor. Trochu nad nos umiestnite oblúk, ktorý je identický s hornou polovicou vášho oválu. To bude fungovať ako základ pre Mickeyho oči.
  • Nerobte tento riadok dlhším, ako je samotný ovál, inak bude Mickey vyzerať s roztomilou očami.
 3. 3
  Nakreslite 2 tenšie ovály vedúce do oblúka, aby ste vytvorili oči. Spredu zdola Mickeyho oči vyzerajú, akoby boli skryté za Mickeyho ňufák. Nakreslite 2 ovály rovnakej veľkosti vystupujúce zo spodnej časti oblúka, ktorý sedí nad nosom.
  • Spodná časť 0,13 oválov by mala chýbať, pretože oči sa napájajú priamo do línie.
  • Ovály urobte tenšie ako nos a mali by sa mierne rozprestierať nahor, pričom medzi nimi musí byť malý priestor.
 4. 4
  Pridajte žiakov tým, že ich nakreslíte na vnútornú stranu každého oka. Do vnútra každého oka nakreslite svoje zreničky v spodnej časti každého oválu. Umiestnite ich tak, aby obaja vyplnili roh najbližšie k stredu. Inými slovami, spodná štvrtina každého žiaka by mala byť skrytá.
  • Pravá dolná časť ľavej zrenice a ľavá dolná časť pravej zrenice by mali byť skryté.
 5. 5
  Nakreslite jednoduchý úsmev s 2 lícami na každom konci linky. Pod nosom nakreslite široký úsmev jediným ťahom pera. Úsmev by mal zasahovať do horizontálnej roviny, kde stred nosa spočíva na každej strane tváre. Každý koniec zakryte malou kolmou čiarou, aby mal ústa klasický Mickey vzhľad.
  • Uhol tejto čiary urobte takmer identický so základným smajlíkom.
 6. 6
  Pod tento riadok pridajte hlbší tvar písmena U, aby sa mu otvorili ústa. Mickeyho ústa otvoríte nakreslením hlbšej čiary v tvare U visiacej zo strednej časti čiary, ktorú ste práve urobili. Začnite líniu trochu vľavo od nosa a spustite ju nadol, kým sa nedostanete k stredovej osi nosa. Vráťte líniu späť tesne za nos.
  • Pridajte jazyk tak, že medzi tieto 2 čiary vložíte 2 hrbole, ktoré sa spájajú v strede v spodnej časti otvoru.
 7. 7
  Vytvorte obrys tváre Mickeyho kreslením okolo funkcií. Začnite obrysovať Mickeyho tvár nakreslením čiary, ktorá sa vznáša okolo očí a úst. Začnite od spodnej časti a postupujte okolo zvyšku tváre. Uistite sa, že pri obchádzaní šiltoviek na konci úsmevu líčka trochu nafúknete.
  • Niekedy má Mickey obočie, niekedy nie, je úplne na vás, či ich chcete zahrnúť. Ak chcete pridať obočie, nakreslite 2 malé oblúky cez každé oko medzi tento obrys a okraj oka.

  Tip: Nakreslite si úplne každú funkciu tváre. Mala by to byť jedna čiara vedená okolo očí, tváre a spodnej časti úst.

  Aby mal Mickey otvorené ústa
  Nakreslite pod úsmev tvar U, aby mal Mickey otvorené ústa, a nakreslite 2 hrbole do jazyka.
 8. 8
  Pridajte 3 riadky po stranách a na vrch hlavy Mickeyho. Blízko okraja, kde vyčnieva ľavé líce, nakreslite rovnobežnú čiaru, ktorá prebieha od tváre k priestoru medzi okom a obrysom. Ponechajte trochu prázdneho miesta pre ľavé ucho a potom nakreslite pokračovanie tejto čiary na vrch Mickeyho hlavy od stredu jedného oka k stredu druhého. Nechajte ďalšiu medzeru pre pravé ucho a potom nakreslite zrkadlový obraz prvého riadku vpravo, ktorý smeruje nadol k hornej časti druhého líca.
  • Vytvorte medzery na každej strane rovnako veľké, aby boli uši symetrické.
 9. 9
  Nakreslite 2 kruhy na každej strane, aby ste vytvorili uši. Začnite každé ucho tam, kde končí vonkajšia čiara, a nakreslite zvyšok kruhu vedúci do susednej čiary. Ponechajte spodnú časť každého ucha prázdnu, aby ste získali dojem, že tri línie a 2 uši boli vyrobené jedným nepretržitým ťahom.
  • V skutočnosti to môžete urobiť v 1 súvislom riadku, ak máte dobré ovládanie perom a stabilné oko.
  • Môže byť ľahké omylom nechať uši vyzerať ako ovály. Ak to urobíte, pri farbení uší a zadnej časti hlavy pridajte k obrysu ďalšie.
 10. 10
  Farba v zadnej časti hlavy a uší Mickeyho je čierna. Farba v ušiach a zadnej časti hlavy Mickeyho zafarbením na čierno. Ak chcete dať zvyšku Mickeyho nejakú farbu, urobte mu červený jazyk a telesnú farbu pokožky.
 11. 11
  Hotovo.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Pero
 • Ceruzka
 • Papier
 • Fixky alebo farebné ceruzky

Otázky a odpovede

 • Ako môžete nakresliť Mickey Mouse ako čarodejníka?
  Podľa týchto pokynov nakreslite tvar myši ako celok. Potom mu skopírujte dizajn čarodejníckeho klobúka na hlavu. Vymažte všetky čiary, ktoré nie sú súčasťou klobúka, aby myš vyzerala normálne.
 • Ako môžem nakresliť Mickey Mouse na hodine výtvarnej výchovy?
  Len si zacvičte so všetkými týmito metódami a nakreslíte to na hodine výtvarnej výchovy.
 • Ako docielim, aby bolo telo v dobrej kondícii?
  Začnite základnými kruhmi, napríklad jedným veľkým pre základňu hlavy a dvoma menšími pre uši. Ak kreslíte celé telo, mali by ste začať od základných tvarov. Keď kreslím, zvyčajne začínam iba s tvarmi ako ovály a štvorce, aby som potom prešiel k podrobnostiam.
 • Môžem nakresliť Mickey Mouse a trochu ho zmeniť tak, aby bol Minnie Mouse?
  Samozrejme! Moja rada je pridať si mihalnice a mašličku. Možno pridajte ramená a zafarbite ich na ružovo, takže to vyzerá, že má na sebe ružové šaty.
 • Ako prinútim Mickeyho vyzerať smutne?
  Privrel oči a prinútil ústa sklopiť obočie. Môžete tiež pridať nejaké slzy.
 • Existuje jednoduchší spôsob, ako nakresliť Mickey Mouse?
  Áno, pridajte krížik do stredu Mickeyho tváre, aby ste mohli jeho nos a ďalšie črty umiestniť na správne miesto.
 • Ako prinútim Mickeyho, aby vyzeral nahnevane?
  Nechajte mu zažmurkať oči a nahoďte naňho nahnevane vyzerajúce obočie.
 • Môžem zmeniť Mickeyho na Káčera Donalda?
  To môže byť ťažšie. Moja rada je namiesto zmeny Mickeyho jednoducho nájsť stránku o káčerovi Donaldovi.

Súvisiace články
 1. Ako sa kreslí mláďa Simba?
 2. Ako nakresliť annu zo zmrazeného?
 3. Ako sa kreslí kriket Jiminy?
 4. Ako nakresliť vykopané zhora?
 5. Ako nakresliť Tod z líšky a psa?
 6. Ako nakresliť Tinkerbell?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail