Ako zbierať komiksy Buffy?

Ak je vašou túžbou čítať komiksy Buffy od začiatku
Ak je vašou túžbou čítať komiksy Buffy od začiatku a nie zbierať, mali by ste zvoliť objemy obchodu.

Komiks Dark Horse začal vydávať sériu komiksov súvisiacich s televíznou šou Warner Brothers Buffy, premožiteľka upírov. Boli vytvorené a často vydávané spolu s televíznymi epizódami; často však uvádzali postavy a zápletky, ktoré neboli založené na televíznej šou. Aj keď sa televízna šou Buffy po 7 sezónach skončila, komiks pokračuje do série 8 a 9. Existuje mnoho spôsobov, ako zbierať komiksy. Niektorí ľudia zbierajú pre osobné potešenie a iní zbierajú pre hodnotu a zisk spojených s obchodovaním a predajom komiksov, ktoré sú v perfektnom, mätovom stave. Prečítajte si viac a zistite, ako zbierať komiksy Buffy.

Kroky

 1. 1
  Staňte sa pravidelným zákazníkom obchodu s komiksmi. Väčšina miest a ešte menších miest má obchod s komiksmi. Tieto obchody ponúkajú komiksy rôzneho stavu, ale umožňujú aj objednávanie starých a nových komiksov prostredníctvom dôveryhodných predajcov.
 2. 2
  Rozhodnite sa, či chcete zbierať objemy obchodov alebo jednotlivé komiksy. Vo svete komiksu sú objemy obchodu celou sezónou komiksov zviazaných do 1 mäkkej obálky. Väčšinou stoja okolo ceny románu, ale nie sú vnímané ako zberateľské komiksy.
  • Ak je vašou túžbou čítať komiksy Buffy od začiatku a nie zbierať, mali by ste zvoliť objemy obchodu. Váš miestny obchod s komiksmi vám bude môcť objednať celú sadu objemov obchodu od prvej sezóny do poslednej.
  • Ak nechcete čítať každý komiks v sezóne, ale chceli by ste si prečítať najlepšie komiksy, môžete sa rozhodnúť investovať do Buffy Omnibus '. Tieto edície Omnibus trade paperback obsahujú vybrané komiksy z tejto série. Príbeh nie je súvislý, takže môžu byť pre príležitostného čitateľa Buffy mätúce.
  Vo svete komiksu sú objemy obchodu celou sezónou komiksov zviazaných do 1 mäkkej obálky
  Vo svete komiksu sú objemy obchodu celou sezónou komiksov zviazaných do 1 mäkkej obálky.
 3. 3
  Kúpte si ochranné materiály pre svojich buffy komiksov. Aj keď zbierate možno len pre osobné potešenie, budete si chcieť kúpiť dostatok lepenkovej podložky a plastových obalov pre každý svoj individuálny komiks. Možno budete chcieť kúpiť škótsku pásku na zalepenie chlopne plastového chrániča.
  • Použite tvrdú ochrannú prepravku, do ktorej umiestnite svoje zberateľské komiksy Buffy. Môžete tiež vytvoriť kartónové rozdeľovače medzi sezónami. Je to potrebné iba vtedy, ak máte v úmysle zbierať jednotlivé komiksy a chcete zaistiť, aby prežili podmienky skladovania.
 4. 4
  Rozhodnite sa, či by ste chceli začať s nekanonickou starodávnou sériou prequel. Tieto série majú názov Príbehy zabijakov a Príbehy upírov. Napriek tomu, že sú súčasťou „Buffyverse“, boli vytvorené po začiatku série a odohrávajú sa od dávnych čias do roku 1995 v mnohých rôznych krajinách.
 5. 5
  Vyberte si, ktoré kryty uprednostňujete. Mnoho komiksov Buffy bolo vytvorených s 2 typmi obalov. Jedna obálka obsahuje realistickejšiu kresbu Buffy v podaní Sarah Michelle Gellar a druhá obálka je tradičnejším komickým prevedením Buffy a ostatných postáv.
  Komiks Dark Horse začal vydávať sériu komiksov súvisiacich s televíznou šou Warner Brothers Buffy
  Komiks Dark Horse začal vydávať sériu komiksov súvisiacich s televíznou šou Warner Brothers Buffy, premožiteľka upírov.
 6. 6
  Ak plánujete zbierať obchody alebo jednotlivé komiksy, začnite sezónou 1 a pokročte do aktuálnej sezóny 9. Táto sezóna bude pre jednotlivého zberateľa komiksov považovaná za nákladnejšiu. Vyberajte múdro na základe stavu a ceny každého komiksu.
  • Prvá sezóna sa odohráva v Los Angeles a okolí medzi letami 1996 a 1997. K tejto dobe sú prisúdené 4 grafické romány.
  • Sezóna 2 sa koná od jesene 1997 do leta 1998. Buffy sa presťahuje do Sunnydale, kde sa odohráva väčšina komiksov a televíznych relácií. Vydalo sa približne 6 grafických románov, aj keď nie všetky boli kanonické.
  • 3. sezóna sa odohráva väčšinou v roku 1998. Vydalo sa približne 12 kníh, aj keď nie všetky boli kanonické.
  • Štvrtá sezóna sa koná v rokoch 1999 a 2000. Je to tiež prvý rok, kedy bol publikovaný spin-off komik Angel. Séria 2 sa odohráva v rovnakom časovom období po Angelovom odchode z televíznej show Buffy. Existuje približne 6 románov.
  • Piata sezóna sa koná v Sunnydale v rokoch 2000 a 2001. Je to tiež rok 2. série série Angel. Existuje približne 7 kníh.
  • Sezóna 6 sa koná v Sunnydale v rokoch 2001 a 2002. Je to tiež rok sezóny Angel's Series. Existuje približne 6 kníh vrátane prequelu.
  • Séria 7 bola kratšia séria prequelových kníh, ktoré sa zhodovali s obdobím 4. série Angel's Angel. Boli to Tales of the Vampires.
  • Sezóna 8 prebieha v rokoch 2004 až 2005 a priamo nadväzuje na koniec televízneho seriálu Buffy, premožiteľka upírov. Existuje približne 9 kníh, ktoré sa uberajú podobnými príbehovými cestami.
  • Séria 9 prebehla na jeseň roku 2010 a pokračuje v príbehu, ako sa začalo v sezóne 8.
 7. 7
  Prejdite na webovú stránku dark horse a prihláste sa na odber buffy v digitálnom formáte. Bezplatné aplikácie si môžete stiahnuť do tabletov alebo telefónov. Potom sa môžete rozhodnúť kúpiť komiksy za približne rovnakú cenu, akú by ste kúpili v novinovom stánku.
 8. 8
  Vyberte sa, či budete zbierať anjela, frajera, vŕby a tara a ďalšie knihy o spinoffoch, spolu so svojou zbierkou komiksov buffy. Dajú sa kúpiť v obchodoch s komiksmi alebo v novinovom stánku.
  Niektorí ľudia zbierajú pre osobné potešenie
  Niektorí ľudia zbierajú pre osobné potešenie a iní zbierajú pre hodnotu a zisk spojených s obchodovaním a predajom komiksov, ktoré sú v perfektnom, mätovom stave.
 9. 9
  Pozrite sa na úplné alebo čiastočne úplné zbierky buffy na ebay alebo craigslist. Možno si budete môcť kúpiť veľké množstvo komiksov Buffy, ktoré nie sú v bezchybnom stave.

Tipy

 • Každá sezóna má niekoľko kníh, ktoré sledujú rovnakú tému. Tieto knihy sú často rozdelené do 2 až 10 samostatných komiksov, ktoré je možné zozbierať a vytvoriť tak rovnakú príbehovú líniu.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Obchod s komiksmi
 • účet eBay
 • Plastové rukávy
 • Kartón
 • Páska
 • Aplikácia Dark Horse
Súvisiace články
 1. Ako študovať román na zabitie vtáčika?
 2. Ako sa kreslí námorník Fuku?
 3. Ako sa kreslia manga chlapci?
 4. Ako pripraviť jedlo na párty Harryho Pottera?
 5. Ako vytvoriť titulnú stránku pre notebook?
 6. Ako urobiť rýchlu papierovú brožúru?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail