Ako mať hladké a hodvábne vlasy?

Ak chcete, aby boli vaše vlasy hodvábne a hladké, umyte si ich každý deň 3–4krát týždenne a vlasy opláchnite studenou vodou. Uistite sa, že používate šampón bez obsahu síranov a hydratačný kondicionér, aby ste zabezpečili, že vaše vlasy budú mať dostatok zdravých olejov. Po namočení vlasov sa pomocou hrebeňa so širokými zubami zbavte uzlov a spleti. Každé 1-2 týždne naneste na vlasy hĺbkovú kondicionačnú kúru, napríklad kokosový olej, a nechajte ich pôsobiť aspoň 1 hodinu na vlasoch, až potom ich opláchnite. Pri úprave vlasov používajte prostriedky, ako je arganový olej, na zníženie krepovatenia a zvýšenie lesku. Tipy od nášho kozmetického recenzenta týkajúce sa bezpečného tvarovania vlasov tepelnými nástrojmi čítajte ďalej!

Aby boli vaše vlasy hodvábne a hladké
Ak chcete, aby boli vaše vlasy hodvábne a hladké, umyte si ich každý deň 3–4krát týždenne a vlasy opláchnite studenou vodou.

Je ľahké získať hodvábne, hladké vlasy, ak použijete správne techniky! Perte ho menej často a stavte na jemné výrobky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť super hladké vlasy. Nepoužívajte príliš často stylingové nástroje, pretože by mohli poškodiť a vysušiť vlasy. Vyskúšajte hĺbkovú klimatizáciu, vďaka ktorej získate okamžite hladké a hodvábne zámky.

Metóda 1 z 3: hĺbkové kondicionovanie

 1. 1
  Vykonajte kúru kokosovým olejom na doplnenie vlhkosti. Raz týždenne vyskúšajte túto kúru, aby ste získali jemné, hladké a lesklé vlasy. Vezmite 1 polievkovú lyžicu (15 ml) rozpusteného (ale nie horúceho) kokosového oleja a vmasírujte ho do vlasov od korienkov po končeky. Každý prameň musí byť pokrytý. Prečešte si vlasy, potom ich zakryte sprchovacou čiapkou alebo kúskom igelitu a nechajte olej sedieť vo vlasoch hodinu alebo dokonca cez noc.
  • Šampónujte vlasy raz alebo dvakrát, aby ste vypláchli všetok olej. Keď vlasy vyschnú, výsledky na vás urobia dojem.
  • Kokosový olej je pri izbovej teplote tuhý, takže ho možno budete musieť pred aplikáciou zahriať.
  • Používajte radšej nerafinovaný kokosový olej ako rafinovaný kokosový olej, pretože je vhodnejší na kozmetické použitie.
 2. 2
  Pre ľahkú voľbu si pripravte olivový olej. Prečešte si cez vlasy 1 lyžicu (15 ml) olivového oleja a potom ich zakryte sprchovacou čiapkou alebo kúskom igelitu. Nechajte ho vsiaknuť do vlasov po dobu 1 hodiny, potom odstráňte viečko a vlasy dôkladne umyte šampónom, aby ste vypláchli olej. Vysušte vlasy ako obvykle.
 3. 3
  Vyrobte si masku na vlasy z vaječných bielkov ako prírodný liek. Vďaka tomu je skvelý kondicionér pre kondicionér a okamžite vytvorí jemnejší a lesklejší vzhľad. Oddeľte 2 vajcia a bielky vyšľahajte v miske. V sprche si namočte vlasy a naneste vaječný bielok. Nezabudnite ich prečesať od korienkov po končeky. Nechajte to sedieť, keď robíte všetko ostatné, čo musíte urobiť v sprche, potom vlasy opláchnite šampónom studenou vodou, aby ste ich vypláchli.
  • Podľa želania pridajte do bielkov 2-3 kvapky citrónového oleja, aby ste dosiahli čistú a osviežujúcu vôňu.
  • Nepoužívajte horúcu vodu na opláchnutie vaječných bielkov z vlasov, pretože by sa mohli uvariť!
 4. 4
  Vyskúšajte masku na vlasy s medovým banánom pre jasné, lesklé zámky. Med rozjasňuje, vyhladzuje a zjemňuje vlasy a banán dodáva trochu vlhkosti. Rozdrvte banán s 1 čajovou lyžičkou (4,9 ml) medu. V sprche si navlhčite vlasy a prečešte medovú banánovú masku od korienkov po končeky. Nechajte ich ležať vo vlasoch, kým sa sprchujete, a potom vlasy opláchnite šampónom.
 5. 5
  Najlepšie výsledky dosiahnete profesionálnou hĺbkovou úpravou. Mnoho salónov ponúka profesionálne kondičné procedúry. Ošetrenia sú zložené zo špeciálnych olejov a ďalších prísad, ktoré prenikajú do vlasov a zanechávajú ich hodvábne ďalšie dni. Je to skvelá voľba, ak sa chystáte na špeciálnu udalosť, napríklad na svadbu, promócie alebo večierok.
Aby moje vlasy zostali hodvábne a hladké dlhšie
Ako môžem dosiahnuť, aby moje vlasy zostali hodvábne a hladké dlhšie, ak tak zostanú iba niekoľko minút?

Metóda 2 z 3: úprava účesu

 1. 1
  Naneste sérum na skrotenie krepovatenia. Sérum je efektívny spôsob, ako udržať frizz na uzde, ak majú vaše vlasy tendenciu byť suché a hrubé. Po osprchovaní si ich uhlaďte alebo ich naneste do suchých vlasov, ak sa vlasy cez deň frizujú.
 2. 2
  Na zvýšenie lesku použite arganový olej. Tento olej je vyrobený zo stromu, ktorý rastie v Maroku. Zistilo sa, že má regeneračné vlastnosti, ktoré pomáhajú vlasom zostať hladké, silné a zdravé. Je tak ľahký, že ho môžete použiť na vlasy ako bezoplachový kondicionér. Stačí trochu uhladiť vlasy a zamerať sa na ich končeky, zatiaľ čo vlasy sú po šampóne vlhké.
  • Nie je potrebné nanášať toľko oleja na oblasť korienkov, pretože táto časť vašich vlasov sa prirodzene mastí rýchlejšie ako zvyšok vašich vlasov.
 3. 3
  Pred použitím tepelne tvarovacích nástrojov naneste výrobok chrániaci pred teplom. Ak plánujete vyfénovať, narovnať alebo zvlniť vlasy, mali by ste vždy používať produkt na ochranu pred teplom. Toto udržuje vaše vlasy spálené a poškodené a matné. Pred použitím vyhriateho náradia si ho jednoducho nastriekajte na zámky a nechajte vyschnúť.
 4. 4
  Vlasy vyfúkajte, aby ste ich vyhladili. Pôsobením tepla na vlasy môžete vytvoriť jemný a hodvábny efekt. Pomocou okrúhlej kefy kefujte malé časti vlasov, počnúc korienkami a pomaly kefou až po končeky. Pri kefovaní fén nakloňte na časť vlasov. Opakujte niekoľkokrát, kým časť nie je suchá, a potom prejdite na ďalšiu.
  • Okrúhle kefy pomôžu uhladiť a narovnať jemné a stredné vlasy. Pre hrubé vlasy vám mierne zakrivená kefa pomôže dosiahnuť požadovaný vzhľad a zároveň zladiť prirodzené kontúry vašej hlavy.
  • Použitie produktu chrániaceho teplo pomôže zabezpečiť, aby vaše vlasy vyzerali hladko a hodvábne.
  • Nefúkajte si vlasy každý deň, pretože budú nakoniec suché a krehké. Odložte si ho na zvláštne príležitosti.
 5. 5
  Pomocou žehličky vyrovnajte vlasy. Ploché ocele vyhladzuje kutikuly na vlasu, čo je ležať naplocho. Akonáhle sú vaše vlasy suché, prečešte ich a zaistite, aby sa v nich nenachádzali zamotané vlasy. Potom si zohrejte žehličku a narovnajte vlasy na časti v dĺžke 2,5 - 5,1 cm. Jednému úseku sa vyhýbajte viackrát, pretože by ste si mohli poškodiť vlasy.
  • Ak to budete robiť príliš často, vlasy sa poškodia, takže si ich nechajte, keď chcete čo najhladšie vlasy.
  • Môžete tiež zvážiť profesionálne vyrovnanie vlasov. Prezrite si permanentné ošetrenie ponúkané salónmi vo vašej oblasti.
 6. 6
  Vlasy natočte pomocou kulmy alebo prútika. Ak uprednostňujete skákacie kudrlinky namiesto priamych prúžkov, použite kulmu alebo prútik. Zábal 1/2 až 3 (1,3 až 7,6 cm) úsekov suché vlasy po celom železa alebo palička smerom od tváre. Po 10-30 sekundách vlasy uvoľnite a prejdite na ďalšiu časť. Pokračujte, kým sa všetky vaše vlasy nenatočia.
  • Opt pre malé suda, ako je napríklad 1/2 -2,50 cm (1,3-2,5 cm) pre pevné kadere a väčšie barel, ako je 5 cm pre väčšie kadere.
  • Ak sú vaše vlasy prirodzene kučeravé, môžete ich definovať natáčaním a vyhladiť ich natočením podľa prirodzeného vzhľadu.
  • Pokiaľ ide o metódu vylepšenia vašich kučier bez použitia tepla, skúste použiť krém alebo gél na zvýšenie zvlnenia. Naneste na svoje vlasy veľké množstvo svojho produktu. Potom si malé časti vlasov omotajte okolo prsta v smere svojich prirodzených kučier.
Hladké vlasy
Môže byť ťažké umyť si vlasy v ľadovej vode, ale ak chcete hodvábne, hladké vlasy, urobte ich tak chladnými, ako len môžete.

Metóda 3 z 3: starostlivosť o vlasy

 1. 1
  Umyte si vlasy niekoľkokrát týždenne namiesto každého dňa. Aby vaše vlasy zostali jemné a hladké, potrebujú prirodzenú úpravu mazu, oleja, ktorý produkuje vaša pokožka hlavy, aby boli vlasy silné. Ak si vlasy umývate každý deň, opláchnite ich výživným olejom a zanechajte svoje pramene suché a hrubé namiesto hladkých a hodvábnych.
  • Nájdite rutinu prania, ktorá je pre vás to pravé. Niekto to robí dvakrát alebo trikrát týždenne, iní sa umývajú každý druhý deň, ak majú obzvlášť mastné vlasy.
  • Ak vaše vlasy vyzerajú alebo sú medzi nimi umyté, naneste na korienky suchý šampón. Vmasírujte si ho do pokožky hlavy a potom vlasy jemne rozetrite.
 2. 2
  Pri umývaní a opláchnutí vlasov použite studenú vodu. Môže byť ťažké umyť si vlasy v ľadovej vode, ale ak chcete hodvábne, hladké vlasy, urobte ich tak chladnými, ako len môžete. Studená voda pomáha vlasu ležať naplocho, takže po zaschnutí má hladký a lesklý vzhľad. Horúca voda má opačný efekt, vytvára krepovatenie vlasov a vysušuje ich.

  Ak nevydržíte pri studenej sprche, osprchujte sa teplou vodou a umyte si vlasy zvlášť.

 3. 3
  Používajte šampón bez obsahu síranov. Sírany sa nachádzajú v mnohých čistiacich prostriedkoch, vrátane čistiacich prostriedkov na riad, pracích prostriedkov a ďalších. Sírany sú účinné a odplavujú olej a mastnotu, ale použitie tejto zložky na vlasy môže byť príliš drsné, spôsobiť ich krepovatenie a poškodenie. Hľadajte šampón bez obsahu síranov, ktorý vaše vlasy vyčistí bez toho, aby ste im odstránili ochranné oleje.
 4. 4
  Rozhodnite sa pre zvlhčujúci kondicionér. Kondicionér pomáha vlasom zostať hladkými a hodvábnymi tým, že ich hydratuje a udržuje ich bez zamotania. Poobzerajte sa po kondicionéri, ktorý vaše vlasy udrží hladké bez toho, aby ich zaťažoval. Najlepšie je kondicionér bez silikónov, pretože sa vo vlasoch hromadí silikóny, ktoré po chvíli pôsobia matne. Namiesto toho sa rozhodnite pre produkt, ktorý obsahuje glycerín.

  Bezoplachové kondicionéry sú vynikajúce pre vlasy, ktoré majú tendenciu byť suché alebo hrubé. Pretože ich nevypláchnete, dodajú vám ďalšiu vrstvu ochrany pred suchým vzduchom a vlhkosťou, ktorá môže spôsobiť ich krepovatenie.

 5. 5
  Mokré vlasy rozotrite pomocou hrebeňa so širokými zubami. Jemné vlasy si česajte namiesto mokrého, aby ste ich nezlomili a nepoškodili. Vlasy sú krehké, keď sú mokré a použitie hrebeňa so širokými zubami umožňuje ich rozmotanie bez toho, aby ste spôsobili problémy. Začnite od tipov a dosiahnite najlepšie výsledky až ku koreňom.
  • Ak sú vaše vlasy veľmi zamotané, nasýtte ich hlbokým kondicionérom a nechajte ich niekoľko minút odstáť. Potom si vlasy vypláchnite pomocou hrebeňa so širokými zubami, keď vypláchnete kondicionér.
 6. 6
  Keď sú vlasy suché, použite kefu s štetinami. Tento typ kefy sa vyrába pomocou prírodných štetín, ktoré sú podobné textúre ľudských vlasov. Používa sa na stiahnutie kožného mazu od pokožky hlavy až po končeky vlasov, takže jej výživné účinky získate po celej dĺžke vlasov. Kefovanie vlasov pomocou štetca z diviačej štetiny je rovnako účinné ako ošetrenie hĺbkovou úpravou, pretože pomáha vašim vlasom cítiť sa hebké a hodvábne.
  • Nečistite si vlasy mokrými, pretože by sa mohli lámať.
  • Používajte iba štetinu z kančích štetín alebo inú, ktorá je špeciálne určená na distribúciu vašich prírodných olejov. Štetce z plastových štetín nefungujú rovnako a môžu vám poškodiť vlasy.
 7. 7
  Trendy si strihajte každých 6-12 týždňov. Zastrihnutím suchých, hrubých končekov vlasov dosiahnete ich ľahší, hladší a jemnejší vzhľad. Snažte sa získať pravidelné ozdoby, aby ste odstránili rozdelené alebo poškodené konce. Nemusíte zakaždým ostrihať kopu vlasov, stačí urobiť orezanie 2,50 cm.
 8. 8
  Spať na hodvábnom vankúši alebo v noci použiť hodvábnu šatku. Bavlnené obliečky na vankúš môžu absorbovať vlhkosť z vašich vlasov a zanechať ich suché a matné. Vymeňte vankúš za hodvábny alebo si pred spaním zabaľte vlasy do hodvábnej šatky. Vaše vlasy budú ráno hladké a hodvábne.
Ak sú vaše vlasy prirodzene kučeravé
Ak sú vaše vlasy prirodzene kučeravé, môžete ich definovať natáčaním a vyhladiť ich natočením podľa prirodzeného vzhľadu.

Tipy

 • Nezväzujte si vlasy príliš pevne.
 • Nepoužívajte príliš často teplo na vlasy. Môže to poškodiť vaše vlasy.
 • Snažte sa príliš sa nedotýkať vlasov, pretože by to tiež mohlo spôsobiť krepatenie.
 • Skúste použiť hrebeň z byvolích kostí, pretože je to najlepšie pre vaše vlasy. Naneste z neho 100 úderov na vlasy pre zdravé a lesklé zámky!

Varovania

 • Neumývajte si vlasy príliš často. Stratí svoje prírodné oleje.

Otázky a odpovede

 • Môžem zmiešať kokosový olej s inými olejmi a potom použiť?
  Áno, môžete, ale ak je olej príliš mastný - napríklad vegetariánsky - vaše vlasy sa obrátia v horúci neporiadok. Použite teplý kokosový olej, pretože to pomáha pri umývaní v studenej vode.
 • Robia vaše vajcia lesklé vlasy?
  Áno, vajcia majú bielkoviny aj zdravé tuky. Posilňujú vlasy a dodávajú im lesk.
 • Ako prestanem mať kučeravé vlasy, keď som chlapec?
  Ak chcete svoje krepovité vlasy uhladiť, začnite ich šampónovať šampónom bez obsahu síranov. Skúste pri úprave vlasov tiež použiť sérum, gél, pomádu alebo vosk na skrotenie vlasov.
 • Ako opravím rozdelenie vlasov?
  Jediným spôsobom, ako liečiť rozliate konce, je zastrihnúť ich. Po zastrihávaní nepoužívajte veľa kúr na farbenie vlasov a kúrenie, zabránite tak ďalšiemu štiepeniu.
 • Čo to znamená, keď sú vaše vlasy hodvábne?
  Hodvábne vlasy sú vlasy, ktoré sú hladké na dotyk. To naznačuje, že kutikula je zdravá a hydratovaná.
 • Ako si môžem zmäkčiť vlasy doma?
  Pre okamžitý lesk a hebkosť môžete použiť octový oplach. Jednoducho zmiešajte 1 diel octu s 3 dielmi vody a zalejte nimi čerstvo umyté vlasy.
 • Aké produkty sú dobré pre hrubé vlasy?
  Pre hrubé vlasy chcete produkty, ktoré sú obohatené o hydratačné oleje. Hľadajte kokosový, makadamiový a arganový olej.
 • Ako môžem dosiahnuť, aby moje vlasy zostali hodvábne a hladké dlhšie, ak tak zostanú iba niekoľko minút?
  Pre dlhodobejšie výsledky si vlasy uhlaďte fénom a okrúhlou kefou alebo dokonca žehličkou. Ak chcete dosiahnuť trvalé výsledky, zvážte ošetrenie keratínom alebo brazílsky výbuch.
 • Čo ak máte veľmi drsné vlasy? Ako to bude niekedy hodvábne?
  Používajte šampón a balzam vyrobený pre farbené vlasy. To prinesie toľko vlhkosti, koľko je potrebné. Skúste tiež vlasy hlboko upraviť a prepúšťať teplo, pretože teplo vlasy poškodzuje.
 • Ako môžem mať hladšie a hodvábnejšie vlasy?
  Ak potrebujete rýchlu opravu, dajte si na vlasy kokosový olej a nechajte ich pôsobiť asi 20 minút. Môžete s ním dokonca prespať aj cez noc. To dodá vašim vlasom určitý lesk a uvoľní spleť.

Komentáre (16)

 • dorota28
  Veľmi mi pomohlo.
 • lydialarkin
  Po prečítaní a vyskúšaní všetkých vecí po celý týždeň boli moje vlasy hodvábnejšie a jemnejšie.
 • uszabova
  Veľmi mi to pomáha a vykonaním vyššie uvedených metód som vlasy upravil na hodvábne a hladké!
 • nsadlonova
  Podarilo sa, ďakujem!
 • marksemmie
  Ďakujem, považujem to za veľmi užitočné. Teraz sú moje vlasy oveľa zdravšie ako predtým. Ešte raz ďakujem, tento web je úžasný.
 • fharrison
  Úžasné, veľmi mi pomohlo. Vďaka za toto.
 • arpadplskova
  Na tomto článku sa mi páčilo všetko! Je ľahko čitateľný, podrobný a pomohol mi dosiahnuť môj osobný cieľ mať hladké a hodvábne vlasy!
 • evakapustova
  Mám dlhé, rovné vlasy a žijem tam, kde to vlhkosť môže skutočne pokaziť, takže som mala vždy krepaté vlasy. Chcela som niečo urobiť so svojimi vždy krepatými a zamotanými vlasmi, tak som vyskúšala bezoplachový kondicionér. Nikdy som si nemyslel, že to bude fungovať, pretože som vyskúšal všetko, ale je to tak!
 • george66
  Kaderník mi pred rokmi povedal, aby som prestal používať štetinu z diviačej štetiny, pretože to vlasy zacvakáva. Ale teraz vidím, že sa to stane, len keď je mokro. Suché kefovanie a funguje to skvele!
 • liam48
  Mám krepaté vlasy. Takže mi pomohlo vyhnúť sa krepovateniu.
 • ben27
  Moje vlasy boli suché a ťažko sa rozčesávali, ale váš tip mi na to dal nápravu.
 • khanstephen
  Každý krok mi pomohol!
 • sunny88
  Chcel som hodvábne hladký, tento článok je bomba. Dúfam, že mi to pomôže, pretože mi ide o vlasy a vždy dostávam veľa komplimentov. Nechal som si dorásť vlasy, účelom bolo mať dlhé, hodvábne a hladké vlasy. Nestalo sa. Vyskúšať to, počnúc studeným umývaním vlasov a niekoľkými novými produktmi, teda aspoň pre mňa.
 • robertsonnikki
  Miloval som to.
 • erna30
  Kondicionéry a použitie a názvy skutočne pomohli.
 • vierasadlonova
  Odtiaľ sa môžeme niečo naučiť. V tejto príručke, vďaka sprievodcovi, je veľa informácií.
Súvisiace články
 1. Ako získať strieborné blond vlasy?
 2. Ako odstrániť tmavé škvrny po holení?
 3. Ako znížiť nežiaduce ochlpenie na tvári?
 4. Ako nastajlovať krajkové predné parochne?
 5. Ako prestrihnúť krajkovú prednú parochňu?
 6. Ako vyrobiť čiapku pre parochne?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail