Ako sa naučiť texty piesní?

Ak sa pokúšate naučiť sa text piesne, začnite tým, že ju budete počúvať čo najviac, aby bola vždy v hlave. Potom vyhľadajte texty online, napíšte ich na list papiera a skopírujte ich znova a znova. Mali by ste si tiež prečítať text a pokúsiť sa vizualizovať, čo sa v piesni deje, pretože si to tak ľahšie zapamätáte. Potom pracujte na tom, aby ste si naraz zapamätali riadok a zaspievali prvý riadok bez slov pred sebou. Potom vyskúšajte 2 riadky a podobne, až kým sa z pamäte nedostanete k celej skladbe. Ak sa chcete naučiť pracovať na zapamätaní si piesne tesne pred spaním, čítajte ďalej!

Niektorí ľudia sa musia naučiť texty piesní pre nadchádzajúce recitál
Niektorí ľudia sa musia naučiť texty piesní pre nadchádzajúce recitál, zatiaľ čo iní si to chcú len užiť.

Niektorí ľudia sa musia naučiť texty piesní pre nadchádzajúce recitál, zatiaľ čo iní si to chcú len užiť. Tak či onak, je pekné poznať texty piesní, ktoré sa vám páčia, aby ste si ich mohli zaspievať a užiť si ich ešte viac. Zapamätať si texty piesní môže byť náročný výkon, ale s trochou práce sa vám to podarí. Zoznámte sa s piesňami, otestujte sa a analyzujte ich, aby ste sa naučili ich texty.

Metóda 1 z 3: zoznámenie sa s piesňou

 1. 1
  Počúvajte pieseň často. Prehrávajte si pieseň kdekoľvek a kdekoľvek, vrátane auta, keď ste na ceste do školy alebo do práce, v telefóne v spálni, kým sa každý deň pripravujete, a kdekoľvek inde môžete.
  • Počúvanie často je jednoduchšie, ak uchovávate digitálne kópie piesne na viacerých platformách vrátane telefónu, prenosného počítača, disku CD, prehrávača MP3 a pamäte.
  • Počúvanie je skvelé na naučenie sa textov piesní, bez ohľadu na to, či sú slová vo vašom rodnom jazyku.
 2. 2
  Napíšte texty. Vyhľadajte si texty piesní online a potom si ich vytlačte. Skopírujte všetky texty tak, že ich napíšete na list papiera a ako referenciu použijete vytlačené texty. Skopírujte texty znova a znova. Môžete to urobiť na pokojnom mieste, keď ste úplne koncentrovaní, alebo počas pohodovej činnosti, ako je sledovanie televízie.
  • Ak chcete radšej napísať text, môžete to urobiť ako alternatívu. Bude to mať rovnaký účinok ako písanie.
  • Môžete sa tiež otestovať tak, že si napíšete všetky texty piesní bez toho, aby ste mali v blízkosti vytlačené texty.
 3. 3
  Zaspievajte si texty tesne pred úplným nočným odpočinkom. Aby ste si čokoľvek efektívne zapamätali, musíte byť dobre oddýchnutí. Štúdia za štúdiou spájala nedostatok spánku so zábudlivosťou, ako aj s prekážaním učenia a myslenia. Zamerajte sa na text počas celého dňa a pred spaním si pieseň párkrát zaspievajte, aby bola čerstvá v mysli.
  • Aby ste si zaistili správne fungujúcu pamäť, spite buď 7-9 hodín, ak ste dospelí, alebo 8-10 hodín, ak ste dieťa alebo dospievajúci.
Že si napíšete všetky texty piesní bez toho
Môžete sa tiež otestovať tak, že si napíšete všetky texty piesní bez toho, aby ste mali v blízkosti vytlačené texty.

Metóda 2 z 3: Otestujte sa

 1. 1
  Zaspievajte si spolu s inštrumentálnou verziou. Získajte kópiu pôvodnej, kompletnej aj inštrumentálnej verzie. Zaspievajte si pôvodnú pieseň a potom bezprostredne potom spievajte aj v inštrumentálnej verzii. To bude oveľa náročnejšie, pretože na pôvodnej skladbe nebudete mať od speváčky žiadnu pomoc. Budete sami, ak zabudnete detaily, ako napríklad začať ďalší verš alebo ako pieseň končí.
 2. 2
  Zapamätajte si jeden riadok naraz. Naštudujte si iba prvý riadok piesne a potom ho spievajte nahlas bez textu pred sebou. Potom si naštudujte druhý riadok a spievajte riadky 1 aj 2 bez textu pred sebou. Pokračujte v zapamätávaní týmto spôsobom, kým nebudete môcť spievať celú pieseň bez toho, aby ste sa pozreli.
  • Ak skladba nie je vo vašom rodnom jazyku, uistite sa, že ste pri zapamätaní správne pochopili výslovnosť, aby ste si slová nepamätali správne.
 3. 3
  Prečítajte si a potom povedzte texty nahlas podľa sekcií. Vytlačte si text piesne a potom si prečítajte časť nahlas. Potom prevráťte stránku a pokúste sa recitovať celú sekciu znova. Vykonajte to pre všetky sekcie piesne znova a znova, kým nebudete môcť recitovať takmer všetky. Nakoniec by ste mali byť schopní hovoriť celú pieseň nahlas s otočeným listom papiera.
  • Texty si môžete prečítať aj predtým v procese zapamätávania, aby ste sa s nimi lepšie zoznámili.
 4. 4
  Prejdite si pieseň v hlave. Bez akejkoľvek hudby na počúvanie alebo vytlačených textov na čítanie sa pokúste spievať celú pieseň v hlave. Ak sa zaseknete, rýchlo sa pozrite na vytlačené texty piesní a nájdite miesto, na ktorom ste uviazli. Potom prevráťte text a pokračujte v prechádzaní piesne v hlave. Tento postup opakujte, kým sa nedostanete cez celú skladbu bez toho, aby ste sa pozreli na vytlačené texty.
Ako referenciu použijete vytlačené texty
Skopírujte všetky texty tak, že ich napíšete na list papiera a ako referenciu použijete vytlačené texty.

Metóda 3 z 3: analýza a pripojenie sa k piesni

 1. 1
  Vizualizujte si texty, ako ich čítate. Keď si pieseň čítate alebo počúvate, predstavte si seba v rôznych scénach, ako robíte všetko, čo hovoria texty. Pomôže vám to zapamätať si texty, pretože si môžete predstaviť, čo sa v piesni deje a čo sa bude diať ďalej.
  • Ak je napríklad jeden z riadkov piesne „poďme na párty, je sobota večer “, môžete sa cez víkend predstaviť vo svojej spálni pri zábavnej hudbe, pri vyberaní príjemného oblečenia a chystaní sa vyraziť..
 2. 2
  Skúste zistiť, čo texty piesní znamenajú. Rovnako ako u iných umeleckých foriem, význam nie je vždy zrejmý. Pri čítaní alebo počúvaní textov sa skutočne zamerajte na to, čo sa pisateľ pokúša komunikovať a čo sa presne deje v rozprávanom príbehu. Zapamätanie je oveľa jednoduchšie, keď sa učíte niečo s významom, ktorý je súčasťou celku, a nie iba zväzkom prázdnych, náhodných slov.
  • Ak tomu nerozumiete, vždy si môžete vyhľadať význam piesne online.
  • Napríklad v „The Scientist“ od Coldplay je časť, ktorá znie: „Otázky vedy / Veda a pokrok / Nehovorte tak nahlas ako moje srdce. / Povedzte mi, že ma máte radi / Vráťte sa a strašte ma / Ach, a ponáhľam sa na štart. " Pri štúdiu týchto riadkov by ste mohli prísť na to, že v tejto piesni sa rozprávač mohol pomýliť v romantickom vzťahu, nemôže sa kvôli tomu sústrediť na svoju prácu a chce sa vrátiť a situáciu zvládnuť inak.
  ODBORNÁ TIP

  Náš odborník súhlasí: Ak máte problém zapamätať si text piesne, skúste sa na slová pozrieť z perspektívy rozprávania. Pomôže vám to zapamätať si, kam sa príbeh bude ďalej uberať, a slová sa budú lepšie spájať.

 3. 3
  Skúste sa k piesni emocionálne vzťahovať. Podobne ako ostatné formy umenia, piesne zvyčajne vyjadrujú určité emócie. Pri počúvaní piesne alebo čítaní textu sa pokúste rozpoznať vyjadrené emócie a spojiť sa s nimi tak, že ich necháte zažiť pri spievaní slov.
  • Ak napríklad spievate pieseň o rozchode, môžete si vychutnať samotu a smútok, ktoré by ste cítili, keby pieseň bola o vás.
  • Ak spievate pieseň o tom, že stojíte na svojom mieste, keď vám niekto ubližuje, predstavte si seba v silnom a odhodlanom stave.
 4. 4
  Preložte skladbu, ak je v cudzom jazyku. Je ešte ťažšie vedieť, o čom spievate, a naučiť sa texty piesní, ak pieseň nie je naspievaná vo vašom rodnom jazyku. Vyhľadajte preklad piesne online a prečítajte si ho vo svojom jazyku, aby ste lepšie porozumeli, o čom je.
  • Preloženú verziu si môžete dokonca skopírovať, ak vám to pomôže spomenúť si na jednotlivé časti piesne.
  • Skúste použiť aplikáciu na preklad hudby, ako je napríklad Musixmatch Lyrics Finder.
A naučiť sa texty piesní
Je ešte ťažšie vedieť, o čom spievate, a naučiť sa texty piesní, ak pieseň nie je naspievaná vo vašom rodnom jazyku.

Tipy

 • Buďte trpezliví, ako len môžete. Nie je realistické očakávať, že si pieseň zapamätáte na jedno posedenie, a túto skutočnosť musíte prijať a prijať. Pokiaľ zostanete motivovaní a pozitívni, texty k vám prídu s trochou času.
 • Cvičenie robí majstra. Skúste sa zamerať na zapamätanie a dôsledne sa vyzývajte, aby ste sa texty naučili rýchlejšie.
 • Skúste počas prehrávania piesne synchronizovať slová.

Varovania

 • Ak sa učíte texty rapovej alebo hip-hopovej piesne, bude to oveľa ťažšie.

Otázky a odpovede

 • Čo keď je to rapová pieseň?
  Skúste sa pomaly naučiť každú lyriku. Akonáhle poznáte celý verš, skúste ho pomaly poskladať a potom postupovať rýchlejšie. Kľúčom je tu trpezlivosť a vytrvalosť.
 • Ako si môžem za deň zapamätať dlhú, rozvláčnu pieseň?
  Vyhľadajte texty, potom choďte a zopakujte každý riadok asi 5 -krát. Povedzte 5 -krát prvý riadok, potom 5 -krát druhý riadok, potom uhnite pohľadom a urobte prvý a druhý riadok spoločne. Potom povedzte tretí riadok, odvráťte zrak a povedzte spolu prvý, druhý a tretí riadok. Pokračujte v tom, pokračujte strofou po stanze a skutočne to funguje/pomáha.
 • Čo keď neviem názov piesne?
  Vyhľadajte na Googli niekoľko riadkov textov spolu s menom interpreta. Alebo, keď nabudúce budete skladbu počuť, skúste použiť Shazam alebo sa opýtať Siriho.
 • Pomôže mi karaoke naučiť sa pieseň?
  Áno, bude. Keď počúvate karaoke a cvičíte ho, pomôže vám to naučiť sa melódiu a pravdepodobne si zapamätáte slová.
 • Čo keď je to v inom jazyku?
  Počúvajte pieseň znova a znova a snažte sa napodobniť spevákov prízvuk. Nájdite texty piesní, pozrite sa na ne a cvičte.

Súvisiace články
 1. Ako vykonávať pohyby na gitare?
 2. Ako byť motivovaný cvičiť na nástroji?
 3. Ako transponovať klavírne noty na husľové noty?
 4. Ako zlepšiť kvalitu tónu na dychovom nástroji?
 5. Ako sa zahriať na dychovom nástroji?
 6. Ako vyčistiť klavír?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail