Ako napísať syrovú rapovú pieseň?

Napísanie vlastnej sýtej rapovej piesne
Metóda 1 z 1: napísanie vlastnej sýtej rapovej piesne.

Rapové piesne sú skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoje názory a čo sa stalo počas vášho života, môžete tiež vyjadriť svoje pocity z konkrétnej témy vo vašom živote. Ale sú chvíle, keď chcete napísať jeden pre zábavu a humor. Žiadne starosti, pretože podľa týchto jednoduchých krokov ste aj vy rovnako schopní napísať jednu z paródií na rapové piesne!

Metóda 1 z 1: napísanie vlastnej sýtej rapovej piesne

 1. 1
  Zamyslite sa nad svojou témou. „Bolo by múdre začať myslieť na dobrú tému, o ktorej by ste mohli písať. Rovnako ako všetky piesne, všetky sa týkajú jednej alebo viacerých konkrétnych tém. Začnite teda brainstormingom niektorých dobrých tém a zapisujte si ich, aby ste zistili, v ktorých sa cítite najsilnejšie. Je možné písať pomocou viac ako jednej témy, ale zatiaľ sa budeme držať iba jednej, aby sme sa vyhli zmätkom. Niektoré príklady tovaru sú: Medvedík Pú, Hviezdne vojny, hrubé veci, vaše slabé stránky a čokoľvek ďalšie, s čím by ste chceli prísť, čo by ste si chceli urobiť srandu. Pamätajte si, že toto je rapová pieseň „CHEESY“. Chcete, aby to bolo vtipné a humorné. Skúste si teda urobiť srandu z témy, o ktorej píšete.
 2. 2
  Napíšte. Dobre, pretože máte svoju tému, teraz začneme s písaním. Na základe vašej témy potrebujete názov svojej piesne. Prečo píšete na túto tému? Aké sú niektoré charakteristiky? Tiež sa snažte, aby to bolo čo najzábavnejšie. Skúste to najlepšie, nemusí to byť dokonalé.
 3. 3
  Názov. Potom, čo ste vymysleli názov, teraz riadky piesne. Skúste sa zamyslieť nad slabinami témy a čím je vtipná. skúste myslieť na veci neobvyklé, aby ste to okorenili. Ak bola napríklad témou Medvedík Pú, mohli by ste zvážiť napísanie o ňom iným životným štýlom. Nosenie vrecúškových džínsov, lietadiel, bling a jeho vychádzanie z JEHO pohľadu, rozprávanie o svojom živote ako gangsta. Toto je len príklad.
 4. 4
  Pamätajte si štruktúru. Pri písaní riadkov do rapovej piesne sa uistite, že ste ju správne štruktúrovali tak, aby, keď príde čas, aby ste ju vyskúšali a rapovali, slová pekne plynú. Nejaký konkrétny rytmus. Tu je zlý príklad:
  • Bla bla bla bla
  • Bla bla bla bla bla bla bla
  • Bla bla
  • Bla, bla, bla!
  • Vidíte, ako sa slová nesčítavajú? Ak by niekto túto pieseň rapoval do rytmu, bolo by to nielen mätúce, ale pieseň by nevyznela pekne ani plynulo. Majte to na pamäti, pretože je to VEĽMI dôležité.
 5. 5
  Rap to. Potom, čo ste úspešne napísali svoju pieseň, je načase ju rapovať. Podľa toho, aká je vaša téma, sa snažte nerapovať agresívne a otravne. Skúste tiež nepôsobiť nervózne. Rapovanie si vyžaduje prax, a preto by bolo vhodné prejsť si pieseň niekoľkokrát sami, kým ju pred niekým predvediete. Tak sa nestratíte a nepokazíte. Používajte pokojný sebavedomý hlas, aby vás diváci nenudili, keď sa motáte po rukách a kričíte. Tiež sa snažte, aby to nevyznelo ako robot. Pri rapovaní používajte výraz vo svojom hlase. Keď počúvate svojho obľúbeného rappera, používa určité slová. Vďaka tomu znie celá pieseň oveľa lepšie, ako keby ste sa držali iba jedného hlasu.
 6. 6
  Nech je to zábava. Konečne sa bavte! A pamätajte si, že táto pieseň má byť zábavná a kýčovitá. Tieto kroky môžete použiť aj na napísanie serióznej rapovej piesne.
Tieto kroky môžete použiť aj na napísanie serióznej rapovej piesne
Tieto kroky môžete použiť aj na napísanie serióznej rapovej piesne.

Tipy

 • Môžete to skúsiť znova a znova nacvičiť na papier a potom si to zapamätať. Nielenže budete vďaka tomu pôsobiť profesionálnejšie, ale budete pôsobiť aj múdrejšie a budete vedieť, čo robíte.
 • Je dobré mať zmysel pre humor. Nechcete rapovať, keď sa na niečo pozeráte alebo ste veľmi nahnevaní. Len to vydesí vaše publikum a zničí ten okamih.
Bolo by múdre začať myslieť na dobrú tému
Zamyslite sa nad svojou témou. Bolo by múdre začať myslieť na dobrú tému, o ktorej by ste mohli písať.

Varovania

 • Pri písaní buďte opatrní, o čom píšete. Niektoré témy a slová môžu ľudí uraziť a to NIE je dobré. Dobre si premyslite, čo do svojej piesne vložíte.
 • Ak sa pokazíte, aj keď cvičíte sami, je to v poriadku, pretože každý robí chyby. Opýtajte sa, či môžete začať odznova, zhlboka sa nadýchnite a nebuďte nervózni.
 • Ľudia sa môžu namiesto piesne smiať a súdiť vás, takže ak to urobia, ignorujte ich. Ich negativita nestojí za to, aby ste boli frustrovaní. Sú to len slová.
Súvisiace články
 1. Ako byť DJ?
 2. Ako sa učiť klavírne piesne podľa sluchu?
 3. Ako dobre zvládnuť skúšku na klavír?
 4. Ako byť motivovaný cvičiť na nástroji?
 5. Ako urobiť zábavu na husliach zábavnou?
 6. Ako transponovať klavírne noty na husľové noty?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail