Ako byť priateľmi po zlom rozchode?

Možno by ste však chceli byť priateľmi po zlom rozchode
Možno by ste však chceli byť priateľmi po zlom rozchode.

Rozchody môžu byť veľmi ťažké a niekedy byť priateľom potom nie je najlepší nápad. Možno by ste však chceli byť priateľmi po zlom rozchode. Možno ste boli dvaja priatelia, než ste začali chodiť. Možno sa poznáte naozaj dlho, alebo možno jednoducho nechcete, aby tá osoba bola navždy vo vašom živote. Bez ohľadu na to, môžete zostať priateľmi aj potom, čo ste mali strašný rozchod, pokiaľ ste obaja ochotní sa ospravedlniť a ísť vpred bez nepriateľstva.

Časť 1 z 3: Nechanie času zahojiť

 1. 1
  Dajte si navzájom čas. Priznajme si to, čas rany zahojí. Nemôžete očakávať, že budete kamarátmi hneď po tom, ako ste sa dozvedeli o afére alebo inom čine zrady. Je pravdepodobné, že obaja máte veľa nešťastných pocitov, s ktorými sa musíte vyrovnať. Ponáhľanie sa môže spôsobiť, že sa vám budú hnevať, a tým sa znížia vaše šance zostať v budúcnosti priateľmi.
  • Doprajte im čas osamote. Nevolajte im každý deň a nepíšte im každú hodinu. Môžete si myslieť, že musíte druhej osobe dať vedieť, ako vám to je ľúto, a budete chcieť kontaktovať svojho bývalého. Váš bývalý však bude pravdepodobne príliš rozrušený, aby s vami mohol byť v kontakte práve teraz.
 2. 2
  Vybudujte si ďalšie vzťahy. Kým si robíte čas od seba, je dôležité tráviť čas prácou na iných (neromantických) vzťahoch. Zavolajte starých priateľov, ktorých ste vo vzťahu možno trochu zanedbávali. Trávte čas so svojou rodinou. Budovanie ďalších vzťahov odstráni určitý tlak na to, aby ste boli priateľmi so svojim bývalým, pretože sa môžete oprieť o ďalších ľudí.
  • Tento čas strávený prácou na iných priateľstvách vám pomôže vidieť sa ako jedna osoba, nie ako pár. Keď sa pokúsite spriateliť so svojim bývalým, bude pre vás jednoduchšie byť v priateľstve ako nezávislí ľudia.
 3. 3
  Preskúmajte svoje záujmy. Potrebujete čas, aby ste sa znova posilnili ako jednotlivec, a to tiež znamená skúmať záujmy, ktoré počas vášho vzťahu mohli spať. Vychutnajte si staré koníčky tak, že sa im budete každý týždeň trochu venovať alebo sa pridáte do klubu vo svojej komunite.
  • Môžete tiež skúmať nové záujmy, tie, ktoré vás vždy fascinovali, ale nikdy ste nemali čas ich skúmať.
  • Zvážte získanie kníh z knižnice, aby ste sa dozvedeli viac, alebo kurzy svojho koníčka na miestnej komunitnej škole, prostredníctvom parkov a oddelenia pre rekreáciu alebo z miestneho múzea.
  • Skúmanie koníčkov vám môže pomôcť etablovať sa ako jednotlivec, čo je dôležité pri budovaní priateľstva okrem páru, v ktorom ste boli spolu.
  Môžete napríklad chcieť zostať priateľmi
  Môžete napríklad chcieť zostať priateľmi, pretože ste priateľmi tak dlho.
 4. 4
  Dávaj na seba pozor. Po rozchode vo vás pravdepodobne zostane chuť posedieť si na gauči so zmrzlinou a niekoľkými filmami. Aj keď je to jeden alebo dva dni v poriadku, musíte sa potom zdvihnúť. Musíte vstať a rozhýbať sa, dodržiavať pravidelný režim. Pomôže vám to posunúť sa ďalej a znova získať nezávislosť.
  • Uistite sa, že pravidelne cvičíte. Ak vám plávanie ide, choďte plávať. Ak máte radi jogu, cvičte ju pravidelne.
  • Nezabudnite tiež jesť zdravo. Zdravé stravovanie spôsobí, že sa vaše telo bude cítiť lepšie, a naopak sa budete cítiť lepšie.
 5. 5
  Zmeňte svoje myslenie. Často si pri rozchode, najmä ak ste to práve vy, s ktorým sa rozchádzate, myslíte, že bez druhého človeka vlastne nemôžete žiť. V takom prípade možno budete chcieť nadviazať priateľstvo. Aj keď je priateľstvo s touto osobou v poriadku, je dôležité rozvíjať svoj vlastný pocit seba samého a to začína zmenou spôsobu, akým o vzťahu premýšľate.
  • Ak si napríklad myslíte: „Nemôžem žiť bez svojho partnera“, zmeňte túto myšlienku na „Bez svojho partnera môžem úplne žiť. Nepotrebujem, aby zostala nažive. Potrebujem jedlo, prístrešie, vzduch a vzťahy. "ale tento jeden vzťah nie je jediným zameraním môjho života."
 6. 6
  Venujte nejaký čas vyriešeniu svojich pocitov. Ak chcete mať s partnerom priateľstvo, nemôžete sa k nim vrátiť so všetkou bolesťou a hnevom, s ktorými ste vzťah ukončili. To znamená, že musíte urobiť trochu tvrdej emocionálnej práce, než sa znova porozprávate so svojim partnerom a zbavíte sa bolesti a hnevu.
  • Dovoľte si smútiť každý deň, ktorý potrebujete, ale doprajte si každý deň len toľko času, napríklad pol hodiny. To vám dáva priestor na spracovanie vašich pocitov, pričom vás nenechá príliš sa nimi zaoberať.
  • Dajte si nejaké východiská pre smútok. Možno sa o tom budete musieť porozprávať s priateľom alebo napísať do denníka. Ďalšou možnosťou je napísať list svojmu bývalému, ktorý neodošlete, v ktorom sa rozprávate o tom, ako vo vás vzťah nakoniec vyvolal pocit. Musíte nájsť spôsob, ako zvládnuť emócie, s ktorými sa stretávate.

Časť 2 z 3: Riešenie zranenia

 1. 1
  Kontaktujte osobu. Prvým krokom k priateľstvu je opätovné kontaktovanie osoby. Váš ex nemusí byť spočiatku taký vnímavý, takže možno budete musieť byť v kontakte s touto osobou vytrvalý a pohybovať sa rôznymi kanálmi. Dajte im vedieť, že by ste sa s nimi chceli porozprávať osobne. Povedzte im, o čom je rozhovor, aby boli pripravení.
  • Môžete povedať alebo napísať: „Dali by ste si niekedy obed alebo kávu? Naozaj by som chcel vyčistiť vzduch medzi nami a prediskutovať možnosť byť priateľmi.“
  • Osobný rozhovor je dôležitý, pretože vám obom umožní navzájom si čítať emócie.
  • Skúste najskôr zavolať a nastaviť si čas, kedy sa môžete porozprávať. Možno budete musieť tejto osobe napísať textovú správu alebo e -mail, aby ste upútali jej pozornosť, najmä ak preveruje vaše hovory.
 2. 2
  Ospravedlňte sa navzájom. Na tango potrebuješ dvoch. Žiadny vzťah nekončí ani netrvá len kvôli jednej osobe. Obaja musíte prevziať zodpovednosť za svoje činy a ospravedlniť sa za ne. Ospravedlnenie môže byť náročné, najmä bezprostredne po rozchode, a preto je čakanie také dôležité. Poskytuje vám odstup, ktorý potrebujete na to, aby ste sa ospravedlnili slobodne a úprimne.
  • Priznajte, čo ste urobili vo vzťahu, ktorý pomohol spôsobiť rozchod. Pozrite sa na svoje vlastné myšlienky a činy a uznajte, že ste urobili niečo zlé.
  • Ospravedlňte sa za chybu. Povedať „prepáč“ nestačí. Najlepšie je zistiť, čo vás mrzí, a vysvetliť svoje dôvody, prečo sa správate tak, ako ste sa správali. Môžete napríklad povedať: „Ospravedlňujem sa za problémy, ktoré som v našom vzťahu spôsobil. Viem, že som bol občas vzdialený a preberám za to plnú zodpovednosť. Možno keby som bol pozornejší, mohli by sme veci vyriešiť. von."
  • Nebuďte naštvaní, ak sa osoba neospravedlní. Nemôžete si vynútiť ospravedlnenie a ospravedlňujete sa za to, čo ste urobili zle, čo by malo byť poskytnuté slobodne. Vrátiť ospravedlnenie by nemalo byť obchodovanie. Ak sa však druhá osoba neospravedlní, možno nie ste pripravení byť priateľmi.
  Ktorá chce byť viac ako priateľmi
  V opačnom prípade to osobe, ktorá chce byť viac ako priateľmi, spôsobí veľa bolesti.
 3. 3
  Porozprávaj sa Musíte dostať von to, čo chcete. Porozprávajte sa o tom, ako vidíte, ako sa váš vzťah pohybuje dopredu. Vo vzťahu potrebujete jasné hranice, pretože sa nechcete vrátiť k starým návykom. Samozrejme to znamená, že musíte jasne porozumieť tomu, čo od vzťahu chcete.
  • Môžete napríklad chcieť zostať priateľmi, pretože ste priateľmi tak dlho. V takom prípade sa možno budete chcieť vrátiť k priateľstvu, ktoré ste mali, ak je to možné. Môžete povedať: „Viem, že sme si navzájom ublížili, a je mi zle z toho, akú rolu som v tom hral. Sme však priatelia tak dlho, že ťa nechcem úplne stratiť. Viem, že nám to môže trvať chvíľu, ale rád by som sa pokúsil vrátiť k priateľstvu, ktoré sme mali predtým, ako sme spolu začali chodiť. “
  • Na druhej strane, možno len chcete zostať v kontakte s touto osobou bez toho, aby ste ju videli každý týždeň. Môžete napríklad povedať: „Stále sa cítim veľmi zranený tým, čo sa stalo, a viem, že aj ty. Viem, že určitý čas nemôžeme byť najlepší priatelia, ale myslíš si, že si dokážeme udržať v kontakte? Myslíte si napríklad, že by sme mohli zostať priateľmi na sociálnych sieťach? “
 4. 4
  Dajte svojmu bývalému šancu porozprávať sa. Vyjadrili ste svoj cieľ. Teraz je načase nechať svojho bývalého hovoriť. Môžu, ale nemusia chcieť to isté, čo vy, a možno budete musieť v tejto chvíli urobiť kompromis alebo sa priateľstva vzdať. Dôležité je, že obaja máte šancu vyjadriť, ako vidíte, že váš vzťah pokračuje.
  • Môžete napríklad povedať: „No, povedal som svoje. Čo si myslíš? Myslíš si, že by sme mohli byť priatelia? Alebo si myslíš, že musíme dvere úplne zavrieť?“
 5. 5
  Nevracajte sa k starým argumentom. Keď prídete na to, ako byť priateľmi, je dôležité staré argumenty vynechať. Už tu nie ste, aby ste sa navzájom menili. Tieto argumenty musíte nechať plynúť, pretože nič nevyriešite tým, že ich budete mať znova.
  • Ak si napríklad všimnete, že váš bývalý míňa peniaze bezohľadne, akonáhle dôjde k hádke medzi vami dvoma, jednoducho si zahryznite do jazyka. Nie je na tebe, aby si už niečo hovoril.
  • Môžete tiež chcieť túto hranicu objasniť. Môžete napríklad povedať: „Som rád, že sme sa dohodli, že budeme priateľmi. Môžeme sa však dohodnúť, že sa nebudeme vracať k starým argumentom? Sľubujem, že ťa nebudem nútiť míňať peniaze, ak mi sľúbiš, že ma nebudeš prednášať o mojich stravovacích návykoch.. "

Časť 3 z 3: rozhodnutie, či by ste mali byť priateľmi

 1. 1
  Pozrite sa na svoje predchádzajúce priateľstvo. Jeden dôležitý ukazovateľ, ktorý uľahčuje priateľstvo po vzťahu, je to, či ste boli priateľmi ešte pred začatím vzťahu. Inými slovami, ak ste už mali prax, že ste len priatelia, uľahčuje to to po vzťahu, pretože už viete, ako v tejto funkcii jednať jeden okolo druhého.
 2. 2
  Preskúmajte svoj vzťah. Ďalším spôsobom, ako zistiť, či môžete byť stále priatelia, je zvážiť, ako váš vzťah prebiehal, keď ste spolu chodili. To znamená, že ak bol váš vzťah veľmi volatilný a obaja ste boli väčšinu času nešťastní, je menej pravdepodobné, že po rozchode budete udržiavať priateľstvo. Ak ste však boli obaja šťastní, ale zistili ste, že chcete iba iné veci, je väčšia pravdepodobnosť, že prežijete ako priateľstvo.
  Či ste boli priateľmi pred začatím vzťahu
  Jeden dôležitý ukazovateľ, ktorý uľahčuje byť priateľmi po vzťahu, je to, či ste boli priateľmi pred začatím vzťahu.
 3. 3
  Vynechajte priateľstvo, ak bol rozchod jednostranný. Ak sa len jeden z vás chcel rozísť, znamená to, že ten druhý chce byť stále blízko. Ak je to tak, potom sa možno budete chcieť priateľstvu vyhnúť alebo aspoň chvíľu počkať, kým sa pokúsite byť priateľmi. V opačnom prípade to osobe, ktorá chce byť viac ako priateľmi, spôsobí veľa bolesti.
  • Na druhej strane, ak ste sa obaja zhodli na tom, že je čas sa rozísť, môže to uľahčiť zostať priateľmi.
 4. 4
  Uistite sa, že nemáte postranné úmysly. Niekedy sa stále chcete priateliť s bývalým, pretože máte iné motívy ako priateľstvo, zvyčajne to súvisí s opätovným spojením. Napríklad, ak si nenájdete niekoho iného, s kým by ste chceli nájsť niekoho iného, s kým by ste chceli, chcete ho mať vždy „pripraveného“ ako zálohu. Tieto typy postranných úmyslov vedú k zlým priateľstvám a nakoniec si budete navzájom viac ubližovať, pretože obaja budete mať problém ísť ďalej.
  • Ďalším príkladom je, ak si myslíte, že sa druhá osoba nakoniec zmení na kompatibilnejšiu osobu. Ak sa on alebo ona nezmenila, keď ste boli vo vzťahu, pravdepodobne ho potom nezmeníte.
 5. 5
  Nespoliehajte sa na to, že budete priatelia. Na konci dňa vy dvaja možno nebudete pripravení byť priateľmi. Niektorí ľudia nie sú nikdy pripravení odpustiť. Ak vás nechcú vo svojom živote, čo je na nich také úžasné, že ich potrebujete vo svojom? Dali ste im šancu byť s vami priateľmi, ak sú ochotní sa toho vzdať, je pravdepodobné, že v prvom rade nestojí za vaše úsilie ani za vaše priateľstvo.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail