Ako nainštalovať skrutky do postele?

Ak staviate rám postele, budete musieť nainštalovať skrutky buď podložkami a maticami, alebo valcovými maticami. Najprv zarovnajte otvory na kusoch rámu postele a zasuňte skrutku. Ak používate podložky a matice, nasaďte najskôr podložku a potom naskrutkujte maticu. Na úplné dotiahnutie skrutky držte druhý koniec kliešťami, aby sa neotáčal, a skrutku dotiahnite skrutkovačom. Ak používate valcové matice, všetko, čo musíte urobiť, je skrutku zaskrutkovať priamo do matice v ráme, potom šesťhranným kľúčom úplne dotiahnuť každú skrutku. Ďalšie tipy, vrátane toho, ako zamaskovať otvory pre skrutky v ráme postele, čítajte ďalej!

Budete musieť nainštalovať skrutky buď podložkami
Ak staviate rám postele, budete musieť nainštalovať skrutky buď podložkami a maticami, alebo valcovými maticami.

Skrutky do postele sú dlhé skrutky, ktoré držia kusy rámu postele pokope. Spôsob zaistenia skrutiek k posteli sa môže líšiť v závislosti od typu rámu, ktorý máte. Niektoré rámy postelí majú kruhové otvory a používajú valcové matice, zatiaľ čo iné používajú podložky a matice iba na zaistenie skrutky na mieste. Akonáhle sú skrutky nainštalované, budete mať pekný, pevný rám postele!

Metóda 1 z 2: inštalácia skrutiek s valcovými maticami

 1. 1
  Zarovnajte stĺpiky postele tak, aby boli otvory pre skrutky zarovnané. Postavte koncový stĺpik rámu postele hore a nájdite bočnú koľajnicu, ktorá sa k nemu pripevňuje. Mnoho rámov postelí má drevený kĺb alebo hmoždinky na bočnej lište, aby ste mohli rôzne kusy ľahko pripevniť. Zatlačte drevený spoj alebo hmoždinky do koncového stĺpika, aby boli kusy voľne držané pohromade.
  • Pozrite sa do návodu na obsluhu rámu, ak ho máte, a skontrolujte, ktoré diely sa navzájom spájajú.
  • Skúste zasunúť skrutku otvorom na stĺpiku postele, aby ste ju mohli použiť ako vodidlo na pripevnenie bočnej lišty. Potom ho odstráňte, aby ste mohli nasunúť valcovú maticu na miesto pred opätovným zasunutím skrutky.
 2. 2
  Do otvoru na bočnej lište vložte valcovú maticu. Hlaveňová matica je valcový upevňovací prvok, ktorý má stredom závitový otvor. Vyhľadajte kruhový otvor v bočnej lište v blízkosti koncového stĺpika a zasuňte maticu na miesto. Otočte skrutkovačom maticu hlavne tak, aby otvor v jej strede zodpovedal otvoru pre skrutku na koncovom stĺpiku.
  • Na drevené rámy postelí sa spravidla používajú hlavne.
  • Väčšina rámov postelí má valcovú maticu vloženú na bočnej lište, ale niektoré môžu mať pre ne otvory na koncovom stĺpiku. V príručke k rámu postele zistíte, kam umiestniť maticu.
  Spôsob zaistenia skrutiek k posteli sa môže líšiť v závislosti od typu rámu
  Spôsob zaistenia skrutiek k posteli sa môže líšiť v závislosti od typu rámu, ktorý máte.
 3. 3
  Zasuňte skrutku cez otvor a zaskrutkujte ju do matice. Prevlečte závitový koniec skrutky koncovým stĺpikom postele, kým nenarazí na valcovú maticu. Začnite skrutkovať skrutku v smere hodinových ručičiek, aby sa dostala do závitu matice. Otáčajte skrutkou rukou, kým nie je pevná.
  • Pri vkladaní skrutiek nevyvíjajte veľkú silu, pretože by ste mohli odskrutkovať valcovú maticu a uvoľniť skrutky. Ak skrutka nezapadne do matice ihneď, skúste maticu otočiť, aby boli otvory dokonale zarovnané.
 4. 4
  Otáčajte skrutkou v smere hodinových ručičiek, kým nie je úplne dotiahnutá. Na koniec skrutky vložte šesťhranný kľúč a maticu držte na mieste pomocou skrutkovača. Otočte šesťhranným kľúčom v smere hodinových ručičiek, aby sa skrutka dotiahla ďalej do matice. Dbajte na to, aby sa matica hlavne počas skrutkovania neotáčala alebo nepohybovala.
  • Hlavová matica sa dotiahne k rámu lôžka a zaistí skrutku na mieste.

  Tip: Ak chcete skryť otvor na skrutky, kúpte si kryt kolíka v miestnom stavebnom obchode. K rámu môžete nájsť mnoho dekoratívnych štýlov.

Prevlečte závitový koniec skrutky koncovým stĺpikom postele
Prevlečte závitový koniec skrutky koncovým stĺpikom postele, kým nenarazí na valcovú maticu.

Metóda 2 z 2: zaistenie skrutiek podložkami a maticami

 1. 1
  Zarovnajte otvory pre skrutky na častiach rámu. Nedominantnou rukou držte koncový stĺpik postele vo vzpriamenej polohe, pričom druhou rukou veďte postranicu. Pripravené otvory v bočnej lište a koncovom stĺpiku zarovnajte jedna s druhou, aby ste nimi mohli skrutku ľahko previesť.
  • Nechajte pomocníka držať druhý koniec bočnej lišty rovno, aby ste mohli otvory ľahko zarovnať.
  • Niektoré rámy postelí môžu mať kovovú konzolu s otvormi, zatiaľ čo iné môžu mať otvor cez koniec bočnej lišty. V príručke k rámu zistíte, kde sú skrutky zasunuté.
 2. 2
  Zasuňte skrutku cez otvory. Akonáhle sú otvory zarovnané, veďte skrutku otvorom v koncovom stĺpiku a zatlačte ho na druhú stranu. Ak skrutka neprechádza úplne, skúste znova nastaviť bočnú lištu, pretože otvory môžu byť nesprávne zarovnané. Keď je skrutka na mieste, držte koncový stĺpik, aby sa náhodne nevysunul.
  Uvoľniť skrutky
  Pri vkladaní skrutiek nevyvíjajte veľkú silu, pretože by ste mohli odskrutkovať valcovú maticu a uvoľniť skrutky.
 3. 3
  Na závitovú stranu skrutky nasaďte podložku a maticu. Nasuňte podložku na závitový koniec skrutky a zatlačte ju hore k rámu. Potom nasaďte maticu na závitový koniec skrutky vedľa podložky a otočte ju v smere hodinových ručičiek. Otáčajte maticou, kým sa nedotkne podložky, aby skrutka držala bezpečne na svojom mieste.
  • Podložky a matice fungujú najlepšie na kovových rámoch postelí alebo drevených rámoch, kde sa válcová matica nezmestí.

  Tip: Ak je koniec skrutky na malej ploche a nemôžete maticu navádzať na závit ľahko, podržte malý pravítko alebo pravítko proti boku matice, aby zostala plochá, aby sa skrutkovanie uľahčilo.

 4. 4
  Utiahnite skrutku a maticu pomocou skrutkovača a klieští. Maticu pevne držte na mieste pomocou klieští, aby sa nepohybovala ani neotáčala. Potom pomocou skrutkovača druhou rukou otáčajte skrutkou v smere hodinových ručičiek. Matica posunie závit hore, keď zaskrutkujete skrutku a zaistíte spojenie. Zaskrutkujte skrutku, kým ju už nebudete môcť ľahko otáčať.
  • Kúpte si kryt skrutky do postele, ak chcete skryť otvor, do ktorého je vložená skrutka. Prikrývky na posteľné skrutky sa dodávajú v mnohých rôznych štýloch, preto si vyberte ten, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu priestoru.

Varovania

 • Pri skrutkovaní skrutiek nepoužívajte príliš veľkú silu, inak ich môžete odskrutkovať.

Veci, ktoré budete potrebovať

Inštalácia skrutiek s valcovými maticami

 • Skrutky do postele
 • Sudové orechy
 • Skrutkovač
 • Šesťhranný kľúč

Upevňovacie skrutky s podložkami a maticami

 • Skrutky do postele
 • Podložky
 • Oriešky
 • Skrutkovač
 • Kliešte

Otázky a odpovede

 • Nemôžem zarovnať skrutky s výstupkom. Čo môžem urobiť?
  Môžete skúsiť vložiť tenší kolík alebo drôt, aby sa nub posunul do správnej polohy, a potom opatrne nasadiť skrutky.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail