Ako si viesť letný denník?

Zvážte výrobu vymaľovacích listov
Ak vás nebaví kreslenie, zvážte výrobu vymaľovacích listov, ktoré odrážajú tému leta, skrátenie ich veľkosti a nalepenie do letného denníka.

Leto je často obdobím, keď sa počas letných prázdnin deje veľa vecí, tepla, ktoré umožňuje outdoorové aktivity a potulovanie sa v zahraničí, a často prichádza nová romantika alebo priateľstvo, ktoré sezónu spestria. Letný denník je úžasný spôsob, ako uchovávať záznamy o udalostiach, uchovávané iba počas konkrétneho leta, a podrobne ich informovať o všetkých udalostiach, ktoré počas toho leta nastali, aby ste ich mohli znova prežiť v chladnejších mesiacoch alebo v neskorších rokoch svojho života.

Kroky

 1. 1
  Kúpte si vhodný denník, ktorý môžete nosiť so sebou. Malo by byť ľahké, pevné a mať dostatok strán pre váš štýl písania. V obchodoch je k dispozícii veľa časopisov, alebo si dokonca môžete zachrániť niečo zo svojho domu medzi notebookmi, ktoré už máte.
  • Ak chcete denník vyzdobiť, urobte to buď na začiatku, alebo ako prebiehajúci projekt.
  • Zaistite, aby bol časopis pripravený na leto. To znamená začať na jar, získať zdroje a pripraviť ich na použitie.
 2. 2
  Začnite so sebou nosiť denník. Uistite sa, že ho máte vždy, keď idete preč na víkend alebo na predĺžené prázdniny, pretože je jednoduchšie zapísať si udalosti dňa v ten istý deň alebo víkend ako veky po tom, čo sa to stalo. Nemusíte písať obrovské sumy, toľko alebo málo, koľko by ste chceli.
 3. 3
  Zaznamenajte si počasie na deň. Môžete dokonca zaznamenávať teplotu, ak sa vám páči, ale aspoň spomenúť, či je slnečno, chladno, teplo, teplo, dážď, veterno a podobne, pretože počasie môže mať vplyv na to, ako sa cítite, a byť za aktivitami, ktoré robíte a udalosťami, ktoré robíte. skúsenosti.
  • Niektorí ľudia radi kreslia aj obrázok, ako napríklad slnko, slnko s mrakom, slnko s dažďom, len dážď, len mraky atď. To môže prispieť k zábave, keď si môžete denný denník dávať dohromady každý deň, ako môžete pozrite sa na prvý pohľad, aké bolo počasie pri každom vstupe.
  Dokončite letný denník na konci leta
  Dokončite letný denník na konci leta.
 4. 4
  Fotiť. Uchovajte si spomienky živé fotografovaním vecí, ktoré robíte, a zahrňte do denníka tie najlepšie. Stačí ich vytlačiť. Ak nechcete, nepotrebujete papier vo fotografickej kvalite. Na fotografovanie používajte telefón alebo fotoaparát a ak vykonávate činnosti súvisiace s vodou, ktoré sú v lete bežné, zaistite, aby bol predmet použitý na fotografie vodotesný.
 5. 5
  Pripojte malé papierové alebo látkové upomienky. Môžete sem zahrnúť pečiatky z tematických/národných/vodných parkov a pod., Lístky na lístky, kúsky baliaceho papiera z potravín/darčekov/nákupov atď. A akékoľvek ďalšie drobné, drobné upomienkové predmety, ktoré sa zmestia do denníka bez toho, aby ste to urobili objemné. Môžu to byť pekné spôsoby, ako si pripomenúť zábavné veci, ktoré ste urobili, jedli, kúpili alebo videli.
  • Zahrnutie pohľadníc môže byť zábavné, najmä preto, že ich často robia profesionálni fotografi a zostavujú ich dizajnéri s pridanými funkciami, ako sú poloha, frázy a vysvetlenia.
  • Ak ste niekam cestovali, pridajte nejaké mapy. Tieto vám môžu pomôcť vidieť, kam ste išli, a ako čas plynie, stanú sa vintage a zábavné na pohľad.
 6. 6
  Robte wordpress z vecí, ktoré vás v letných mesiacoch najviac bavili. Pridajte slová k veciam, ktoré ste zažili, spolu s takými slovami ako Slnko, slnečno, názvy mesiacov, emocionálne popisy, mená ľudí atď.
 7. 7
  Nechajte priateľov prispieť do vášho letného denníka. Môžu napísať jednu alebo dve stránky svojich vlastných skúseností z návštevy alebo výletu, ktorý ste spolu urobili, alebo dokonca len z spoločne strávených dní leňošením po dome, záhrade, parku alebo bazéne. V nasledujúcich rokoch sa ich dojmy budú čítať aj príjemne.
  Nezabudnite si letný denník vrátiť späť do tašky
  Potom, čo ste doňho chodili, nezabudnite si letný denník vrátiť späť do tašky.
 8. 8
  Na začiatok denníka pridajte zoznam letných vedier. Celé leto môžete stráviť snahou dosiahnuť všetko, čo je v uvedenom zozname vedier. Začiarknite to pri každom postupe a stanovte odmenu, ak do konca leta zvládnete celý zoznam.
  • Ďalším pekným nápadom na zoznam je zoznam letných vďačností. Za aké veci ste vďační každý letný deň? Skúste napísať tri veci denne!
 9. 9
  Denník používajte ako výzvu na písanie. Leto je skvelý čas na zdokonalenie písania a na precvičenie gramatiky, kreatívneho písania a ďalších zručností spojených s písaním, v ktorých sa musíte zlepšiť. Do letného denníka môžete pridať výzvy na písanie, nápady a cvičenia ako formu inšpirácie, ktorá vám pomôže neustále sa zlepšovať. Možno sa dostatočne inšpirujete k napísaniu básne, poviedky alebo dokonca románu o svojich letných zážitkoch.
 10. 10
  Poznačte si svoje cesty. Ak sa chystáte na výlet v lete, poznačte si dátum každého dňa a to, čo ste v ten deň urobili. Aj keď ste príliš unavení na to, aby ste napísali svoje pocity z každej skúsenosti, dokumentujte aspoň to, čo ste urobili, aby ste si to zapamätali a mohli ste sa k tomu vrátiť neskôr a písať o zážitkoch plnšie. Potom, čo sa mnoho letných dní začne navzájom spájať, môže to byť skutočne nápomocné cvičenie, na ktoré si zvyknete.
 11. 11
  Nakreslite si letný denník. Ak vás baví kreslenie, nakreslite veci, ktoré vidíte v lete, ktoré pre vás predstavujú leto. To môže zahŕňať oceán, slnečné lúče, stromy v plných listoch, zvieratá, šťastné tváre ľudí atď. Alebo to môže byť abstraktné alebo čokoľvek iné, čo uprednostňujete.
  • Ak vás nebaví kreslenie, zvážte výrobu vymaľovacích listov, ktoré odrážajú tému leta, skrátenie ich veľkosti a nalepenie do letného denníka.
  Do letného denníka môžete pridať výzvy na písanie
  Do letného denníka môžete pridať výzvy na písanie, nápady a cvičenia ako formu inšpirácie, ktorá vám pomôže neustále sa zlepšovať.
 12. 12
  Dokončite letný denník na konci leta. Skúste použiť posledný záznam na zhrnutie „Najdôležitejších udalostí leta [20 -]“ a uveďte zoznam toho, čo považujete za výnimočné udalosti, zážitky a pocity z leta. Zaistite, aby bol na prednú stranu časopisu pridaný dátum a rok spolu s textom „Moje leto“ alebo niečo podobné, aby ste pri neskoršom hľadaní vedeli, čo to je. Položte ho na poličku s knihami alebo na iné bezpečné miesto, kde ho možno ľahko vyvolať a znova si tak podľa potreby oživiť spomienky.

Tipy

 • Ak môžete, vytlačte na fotografický papier všetky pridané fotografie, ale nie je to nevyhnutné.
 • Potom, čo ste doňho chodili, nezabudnite si letný denník vrátiť späť do tašky. Bolo by smutné prísť o to. V prípade straty je dobré mať v sebe meno a kontakt na e -mail alebo telefónne číslo.

Varovania

 • Nestresujte sa! Mala by to byť zábava a mali by ste to robiť iba vtedy, ak vás to baví. Akonáhle je to fuška, opustite to, kým to nebude opäť zaujímavé.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Denník
 • Nástroje na písanie
 • Niečo na pripevnenie papiera a obrázkov (napr. Rohy fotografií, obojstranná páska, lepidlo atď.)

Otázky a odpovede

 • Čo keď nemám fotoaparát, ale chcem ho použiť?
  Väčšina mobilných telefónov má celkom slušné fotoaparáty. Vždy môžete (ak ste dieťa) požiadať rodiča, aby vám natočil vaše veci - je to skvelý spôsob, ako sa spojiť. Môžete sa tiež spýtať priateľov, či majú fotoaparát, ktorý príliš často nepoužívajú a ktorý by ste si mohli požičať, alebo ísť online a vyhľadať dobrý fotoaparát z druhej ruky za cenu, ktorú si môžete dovoliť.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail