Ako si viesť denník myšlienok?

Témou je, o čom je myšlienka
Témou je, o čom je myšlienka.

Nikdy nemôžeme predvídať, kedy k nám príde skvelý nápad. Vyskakujú len tak zo vzduchu. Či už sú inšpirované duchovným okamihom alebo skutočne nepríjemným dieťaťom, ktoré sedí pred vami v triede, vždy stojí za to mať niečo, do čoho to môžete zaznamenať. Ako autor je veľmi užitočné mať jeden z tieto kamkoľvek idem. Našťastie vám to príde rovnako užitočné.

Kroky

 1. 1
  Byť pripravený. Skvelé nápady prídu za každých okolností a musíte byť na ne pripravení. Vždy choďte okolo so zápisníkom a perom vo vrecku, aby ste ho mohli okamžite zaznamenať. Keď sa dostanete domov alebo kedykoľvek budete mať prístup k počítaču, preneste informácie do dokumentu programu Word®. To sa musí vykonať v konkrétnom poradí.
 2. 2
  Mať tému. Témou je, o čom je myšlienka. Definícia témy je: predmet rozhovoru, myšlienky človeka. Aby ste to správne ukázali, musíte myšlienku zhrnúť do jednej vety; nanajvýš dvaja. Nie je to jednoduché a napriek tomu niekedy spôsobuje problémy skúseným spisovateľom.
 3. 3
  Povedzte, čo bolo inšpiráciou pre tento nápad. Ak zabudnete, čo bolo inšpiráciou, koncept už nebude mať požadovaný význam, aký pre vás mal. Definícia inšpirácie je: proces mentálnej motivácie urobiť alebo cítiť niečo. Vaša inšpirácia môže byť taká jednoduchá, ako vtipná vec, ktorú povedal váš priateľ, alebo taká komplikovaná ako mimozemská konšpiračná teória, o ktorej ste čítali.
  Nikdy nemôžeme predvídať
  Nikdy nemôžeme predvídať, kedy k nám príde skvelý nápad.
 4. 4
  Zjednodušte to pridaním vecí, ako sú pozorovania, dôkazy, závery atď., Ale myslím si, že tým sa to ešte zhoršuje. Ak ste schopní toho veľa myslieť na základe jedného malého momentu, potom ste nad myslením. Ak to udržíte krátke a sladké, zaistíte, že neskôr nebudete pridávať veci, ktoré ste v danej chvíli nezažili. Všetko, čo k tomu prinesie, je, že vás začne bolieť hlava. A ak vás bolí hlava, nebudete môcť myslieť rovno, a to pokazí váš myšlienkový proces.
 5. 5
  Použi ich! Každých dvadsať nápadov vytlačte papier a vložte ho do spojiva. Nabudúce, keď budete mať spisovateľský blok alebo budete cítiť nutkanie niečo napísať, vráťte sa a vyberte si myšlienku, ktorú chcete. Keď použijete jeden z nápadov, nevytrhávajte ho! Jednoducho začiarknite políčko vedľa neho, pretože nikdy neviete, kedy ho budete musieť znova použiť.

Tipy

 • Neprestávajte ho používať len preto, že nemôžete ľahko nájsť nápady.

Varovania

 • Myšlienky neprichádzajú ľahko, musíte byť trpezliví

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Papier
 • Pero/ceruzka
 • Počítač
 • Microsoft Word ® alebo iný textový procesor
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail