Ako organizovať predaj pre remeselné podnikanie?

Ako organizovať predaj pre remeselné firmy
Zistite, ako organizovať predaj pre remeselné firmy.

Prevádzkovanie nezávislého remeselného podnikania môže byť zábavný spôsob, ako premeniť svoje koníčky alebo umenie na výnosný podnik. Mnoho ľudí začne príležitostne predávať na remeselných výstavách alebo na Etsy. Akýkoľvek príjem z predaja remesiel musíte uviesť vo svojich daňových priznaniach. Vedením presných záznamov o výdavkoch a tržbách môžete zaistiť, že zaplatíte správnu sumu na daniach, a identifikovať, ktoré kanály predaja sú najziskovejšie. Na zdokonalenie svojho remeselného účtovníctva môžete použiť softvér na vedenie účtovníctva, príjmové knihy, tabuľky a ďalšie položky. Zistite, ako organizovať predaj pre remeselné firmy.

Metóda 1 z 2: organizácia remesiel

 1. 1
  Vytvorte si podnikateľský plán od začiatku. Aj keď môže mať remeselná firma väčšiu flexibilitu, najmä ak ju robíte vo svojom voľnom čase, mali by ste mať dokument, ktorý obsahuje položky týkajúce sa produktov, marketingového úsilia, predajných stratégií a financií.
 2. 2
  Zistite, aké položky plánujete predať. Začínať s niekoľkými produktmi a expandovať potom, čo uvidíte rast tržieb, je dobrý spôsob, ako udržať nízke počiatočné náklady. Organizácia vášho podnikania bude tiež jednoduchšia.
 3. 3
  Preskúmajte svoju konkurenciu. Aby ste mohli predávať online a vo svojej komunite, musíte získať predstavu, za čo sa podobné výrobky predávajú. Ocenite svoje položky podľa konkurencie, kvality a výrobných nákladov.
  Akýkoľvek príjem z predaja remesiel musíte uviesť vo svojich daňových priznaniach
  Akýkoľvek príjem z predaja remesiel musíte uviesť vo svojich daňových priznaniach.
 4. 4
  Nastavte náklady na svoj spotrebný materiál a vybavenie. Ak vyrábate veľké množstvo položiek, zvážte hľadanie veľkoobchodných dodávateľov online alebo v katalógoch, namiesto toho, aby ste chodili do miestnych obchodov s remeslami. Pomôže vám to zvýšiť ziskovú maržu z predaja.
 5. 5
  Zistite, kde budete predávať svoje výrobky. Môžete si vybrať 1 alebo viac z nasledujúcich možností:
  • Vytvorte si vlastnú webovú stránku. Budete chcieť vytvoriť logo, značku a propagačný plán, aby ste z týchto nákladov maximalizovali zisky. Dávajte pozor na služby nákupného košíka a uistite sa, že dobre sleduje predaj, vrátenie a vrátenie peňazí.
  • Zaregistrujte si účet na Etsy. Toto remeselné trhovisko je ideálne pre ľudí, ktorí majú menší počiatočný kapitál, ale chcú atraktívne stránky s vynikajúcim bezpečným procesom platby.
  • Choďte na miestne farmárske trhy a veľtrhy. Veľtrhy si vyberajte starostlivo na základe ďalších dostupných remesiel, nákladov na stánok, načasovania a klientely. Prejdenie na každý trh vo vašej oblasti pravdepodobne vo vás zanechá neuspokojivé tržby.
  • Požiadajte obľúbeného predajcu remesiel, aby predal vaše remeslá na svojom webe alebo v ich obchode. Tento obchod môže požadovať časť zisku. Ak áno, sledujte toto percento na všetkých tržbách, aby ste mali presné účtovníctvo.
  • Predávajte na eBay a Craigslist. Môžete uverejňovať a predávať takmer zadarmo. Nezabudnite však, že všetky príjmy z týchto tržieb je potrebné nahlásiť daňovému úradu ako príjem.
  • Hromadne predávajte prispôsobené verzie vašich produktov spoločnostiam, školám a organizáciám. Budete musieť vypracovať veľkoobchodné zmluvy a vypracovať si ziskové rozpätie, ktoré by ste chceli z hromadného predaja so zľavou.

Metóda 2 z 2: organizácia predaja remesiel

 1. 1
  Pozrite sa na daň z obratu vášho štátu. Budete musieť zistiť sadzbu a zhromaždiť ju pri všetkých predajoch vo vašom štáte, aby ste ju mohli v budúcnosti predložiť. Prečítajte si zákony svojho štátu o vyberaní dane z online predaja.
 2. 2
  Predložte doklad o všetkých svojich tržbách. Kúpte si príjmové knihy z obchodov s kancelárskymi potrebami, ktoré majú kópie. Poskytnite zákazníkovi bielu kópiu a všetky kópie si odložte na nákupy účtovníctva.
  Prevádzkovanie nezávislého remeselného podnikania môže byť zábavný spôsob
  Prevádzkovanie nezávislého remeselného podnikania môže byť zábavný spôsob, ako premeniť svoje koníčky alebo umenie na výnosný podnik.
 3. 3
  Investujte do zásob a účtovnej technológie. Ak urobíte viac ako pár tržieb každý rok, mali by ste mať program, ktorý organizuje vaše náklady, zásoby, ceny, tržby a ďalšie položky pre jednoduché účtovníctvo.
  • Kúpte si softvér na vedenie účtov, napríklad Quickbook, aby boli vaše informácie na jednom mieste. Môžete tiež vyskúšať online účtovníctvo, Stitch Labs alebo Outright, ktoré sú určené pre predajcov remesiel. Môžete sledovať svoje tržby zo všetkých miest, inventár, výdavky a obchodné kontakty za mesačný poplatok od 7,50€ do 19€ mesačne. Výhodou týchto produktov je, že vedú podvojný systém, štandard presného účtovníctva.
  • Ak nezarobíte dostatok tržieb, ktoré by zaručili náklady na softvér pre vedenie účtovníctva, uschovajte si veľmi podrobné tabuľky. Hárok si uschovajte pre každý mesiac v roku. Zoznam opakujúcich sa nákladov, variabilných výdavkov, každého jednotlivého predaja a vyberanej dane. Vypočítajte si príjem priebežne, namiesto čakania do konca mesiaca. Ak neviete, ako pracovať so vzorcami v tabuľkovom programe, prihláste sa na triedu s komunitnou vysokou školou, centrom celoživotného vzdelávania alebo verejnou knižnicou.
 4. 4
  Otvorte si bežný účet a obchodnú kreditnú kartu. Akonáhle budete mať vyhradený účet, budete môcť prostredníctvom účtu platiť za výdavky a vložiť svoj príjem z predaja. Váš online výpis vám poskytne príležitosť dvakrát skontrolovať vašu účtovnú prácu, aby ste zaistili zostatky svojich šekových knižiek podľa svojho tabuľkového alebo účtovného systému.
 5. 5
  Po veľtrhoch alebo po týždni online predaja zadajte svoje potvrdenia do tabuľky alebo softvérového programu. Nedovoľte, aby vaše účtovníctvo príliš zaostávalo, a preto zadajte tržby čo najskôr. Účtenky uložte v priečinku so súbormi v chronologickom poradí.
  • Ak používate online účtovnícky systém, možno budete chcieť investovať do bezplatnej stránky na online sledovanie účteniek, ako je shoeboxed.com. Môžete skenovať všetky svoje príjmy z výdavkov aj z tržieb a uložiť ich pod nadpisy. Tým sa eliminuje riziko straty potvrdení, ak ich máte na 2 miestach.
 6. 6
  Uchovávajte samostatnú tabuľku pre každé miesto predaja, ktoré predávate. Zoznam tržieb jednotlivo pod miestom konania. Potom zadajte náklady súvisiace s každým jednotlivým veľtrhom, predajcom alebo online stránkou, aby ste zistili ziskovosť tohto miesta.
  • Programy online a softvérového účtovníctva by vám to mali umožniť automaticky priradením každého predaja a výdaja k typu účtu. Pomocou tabuľky alebo programu pravidelne vyhodnoťte svoj príjem a odstráňte všetky kanály, ktoré nie sú výnosné.
  Aby ste predkladali štvrťročné alebo dvojročné výnosy
  Ak máte veľké príjmy z predaja remesiel, môže sa od vás vyžadovať, aby ste predkladali štvrťročné alebo dvojročné výnosy, ako aj ročné výnosy.
 7. 7
  Každý mesiac zosúlaďte svoj bankový účet, online trh a tabuľkové/účtovné záznamy. Nečakajte do konca roka, kým nájdete chyby, ktoré vás môžu stáť peniaze alebo vás môžu ohroziť auditom Internal Revenue Service (IRS).
 8. 8
  Dodržiavajte pravidelný rozvrh podávania tržieb a dane z príjmu. Ak máte veľké príjmy z predaja remesiel, môže sa od vás vyžadovať, aby ste predkladali štvrťročné alebo dvojročné výnosy, ako aj ročné výnosy. Aj keď to môže trvať dlhšie, môže vám to umožniť platiť dane namiesto 1 paušálu.
 9. 9
  Zvážte najatie účtovníka. Ak máte veľké množstvo tržieb, tržieb a výdavkov, potom vám daňový profesionál pravdepodobne pomôže zaplatiť presné dane. Vďaka silnému porozumeniu malým podnikom vám môže účtovník ušetriť peniaze prostredníctvom daňových úľav a výnimiek.

Veci, ktoré budete potrebovať

Súvisiace články
 1. Ako zobraziť fotografie?
 2. Ako čistiť plachty na plátno?
 3. Ako pripraviť plátno na olejovú farbu?
 4. Ako maľovať akryl na plátno?
 5. Ako prenášať fotografie na plátno?
 6. Ako opraviť plátno?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail