Ako naložiť s exhibicionistickým susedom?

Je to zjavne problém
Ak váš sused ukazuje viac, ako by ste chceli, je to zjavne problém, najmä ak máte deti.

Ak váš sused ukazuje viac, ako by ste chceli, je to zjavne problém, najmä ak máte deti. Problém môžete riešiť priamo so susedom alebo dokonca so svojim prenajímateľom alebo správcom bytu. Vo väčšine prípadov môžete zapojiť aj zákon.

Metóda 1 z 3: Komunikácia o vašich obavách

 1. 1
  Vyveďte to v konverzácii. Ak danú osobu dobre poznáte, možno ju dokážete predniesť v rozhovore. Táto taktika sa samozrejme môže veľmi rýchlo stať veľmi nepríjemnou, takže buďte na to pripravení. Skúste použiť humor, ak je to možné. Ak vám to nie je príjemné, porozprávajte sa o tom s poznámkou.
  • Môžete napríklad povedať: „Baví ma behať po dome nahý rovnako ako ďalšia osoba, ale pamätám si, že som na rozdiel od niektorých ľudí, ktorých poznáme, zatiahol žalúzie.“
 2. 2
  Dajte danej osobe poznámku. Ak sa zdá, že exhibicionizmus sa deje náhodou, môže byť najlepšie človeku nechať odkaz. Napríklad, ak osoba je proste chodí okolo dostať pripravený s žalúzie dole, oni si možno neuvedomujú, môžu ľudia vidieť dovnútra, a vy by ste v skutočnosti robiť niečo pekné, aby im povedal, aby.
  • Môžete sa pokúsiť osloviť poznámku anonymne, aby sa osoba menej hanbila. Môžete napísať: „Naozaj ťa nechcem zahanbiť, ale chcem, aby si vedel, že ľudia môžu vidieť vo vašom dome, kým sa ráno chystáte. V budúcnosti by ste mohli zvážiť zatiahnutie žalúzií.“
 3. 3
  Oslovte ich lepšiu povahu. Ak sa osoba zámerne vystavuje, vypustenie peknej poznámky nemusí fungovať. Ak sa však pokúsite osloviť ich lepšiu povahu tým, že im dáte vedieť, že v okolí sú deti, možno sa vám podarí zastaviť ich aspoň počas dňa. Ak sa po vašej prvej note nezastavia, zvážte upustenie od inej, ktorá je ostrejšia.
  • Môžete napísať: „Ahoj, ja som ten, kto poslal poslednú poznámku o tvojom odhalení. Zjavne to robíš zámerne. Chcel by som ti pripomenúť, že v okolí sú deti, ktoré vidia tvoju nahotu. nezastaví sa pre mňa, zvážte zastavenie pre deti. Ak tak neurobíte, budem musieť zapojiť ďalších.“
Že je exhibicionista a nie nudista
Ako by som mohol rozlíšiť, že je exhibicionista a nie nudista?

Metóda 2 z 3: zapojenie orgánov

 1. 1
  Skúste to na miestnom úrade. To znamená, že skôr, ako utečiete na políciu, začnite s niekým, kto má právomoc nad majetkom. Napríklad správca bytov alebo spoločenstvo vlastníkov bytov budú pravdepodobne ochotné zasiahnuť vo vašom mene.
  • Diskutujte o probléme so združením alebo manažérom slovami: „Zdá sa, že jeden z mojich susedov má problém exhibicionistu. Každý deň stojí najmenej 10 minút nahý pri svojom okne, kam moje deti vidia. Existuje niečo, čo môžem urobiť, aby som zasiahol? "
 2. 2
  Pochopte, že zákony sa líšia. Každý americký štát má zákony o neslušnom vystavení na verejných miestach. Čo sa však považuje za verejné miesto, sa líši podľa štátu. V niektorých štátoch sa oblasť viditeľná z verejného miesta, napríklad z cesty, počíta, zatiaľ čo v iných nie. Inými slovami, v niektorých štátoch je to, čo sa deje v domácnosti, záležitosťou majiteľa domu, zatiaľ čo v iných štátoch je to v rozpore so zákonom.
  • Ak žijete v inej krajine, prečítajte si zákony vo vašej oblasti.
 3. 3
  Zavolaj políciu. Ak si nie ste istí, či daná osoba porušuje miestne zákony, zvážte možnosť zavolať políciu na núdzové číslo. Môžu vám pomôcť zistiť, či váš sused porušuje miestne zákony, a potom vám môžu dať vedieť, čo môžu vo vašej situácii pomôcť.
Problém môžete riešiť priamo so susedom alebo dokonca so svojim prenajímateľom alebo správcom bytu
Problém môžete riešiť priamo so susedom alebo dokonca so svojim prenajímateľom alebo správcom bytu.

Metóda 3 z 3: ignorovanie výstavy

 1. 1
  Zatvorte závesy. Aj keď tento prístup možno nie je taký proaktívny, ako by ste chceli, môže to byť vaša jediná možnosť, ak miestne zákony nie sú na vašej strane. Možno budete musieť iba zatiahnuť závesy, keď si všimnete, že sa deje exhibicionizmus, a odvrátiť zrak, keď ste vonku. Ako bonus navyše, ak bude mať váš sused z vás vzrušenie, možno bude menej nadšený, ak ho nikto nepozerá.
 2. 2
  Ísť dovnútra. Ďalšou možnosťou je vojsť dovnútra, keď si všimnete, že sa osoba odhaľuje, keď ste vonku. Tento krok je obzvlášť účinný, ak ste vonku so svojimi deťmi. Odstránením z oblasti ich môžete zabrániť tomu, aby videli, čo sa deje vedľa.
 3. 3
  Zvážte stavbu plotu. Ďalšou možnosťou je postaviť plot dostatočne vysoký, aby ste nevideli na susedov dom. Je to samozrejme ťažšie, ak má váš sused dvojposchodový dom, ale môže byť účinný pre jednoposchodové domy. Vysoký plot okolo vášho dvora môže tiež vašim deťom zabrániť vidieť, čo sa deje v okolí.
 4. 4
  Porozprávajte sa so svojimi deťmi. Ak sú vaše deti vystavené vášmu susedovi, musíte sa s nimi porozprávať. Vysvetlite, že to, čo táto osoba robí, sa považuje za niečo, čo by malo byť utajené, a je lepšie sa na to nepozerať, pretože to danú osobu iba viac povzbudí.
  • Dalo by sa povedať: "Táto osoba má problém. Verejne predvádza niečo, o čom vieme, že by malo byť chránené v tajnosti. Nemôžeme zmeniť to, čo táto osoba robí, ale môžeme kontrolovať, ako zareagujeme. Najlepšou reakciou je ignorovať osobu a snaž sa nepozerať.“

Otázky a odpovede

 • Ako by som mohol rozlíšiť, že je exhibicionista a nie nudista?
  Sexuálne účely. Nudisti nie sú nahí, pretože hlavným účelom je sexuálne uspokojenie; exhibicionisti sú. Ak je niekto jednoducho nahý, nemalo by o to ísť. Ak niekto robí niečo sexuálne, aby upútal vašu pozornosť, je to pravdepodobne exhibicionista. Títo dvaja sú veľmi odlišní.
 • Čo mám robiť, ak je exhibicionistkou mladé dospievajúce dievča?
  Nepozeraj sa Cíti svoje telo a skúma svoju sexualitu, obe veľmi zdravé veci. Ak sa bojíš, že to uvidí niekto iný, porozprávaj sa s jej rodičmi.

Súvisiace články
 1. Ako byť dobrým susedom v byte?
 2. Ako sa zbaviť dílerov drog vo svojom okolí?
 3. Ako sa vysporiadať so zlými susedmi?
 4. Ako prestať držať krok s Jonesovcami?
 5. Ako sa vysporiadať s nosovými susedmi?
 6. Ako požiadať svojich susedov, aby boli menej hluční?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail