Ako opraviť bielu obrazovku na iPode?

Či váš produkt Apple zobrazuje prázdnu bielu obrazovku
Bez ohľadu na to, či váš produkt Apple zobrazuje prázdnu bielu obrazovku, alebo je zamrznutý na úvodnej obrazovke s logom Apple, možno budete potrebovať základné riešenie problémov.

„Biela obrazovka smrti“ alebo WSOD je zvyčajne chybou v operačnom systéme počítača. Tieto chyby sa bohužiaľ bežne vyskytujú v produktoch, ako je Apple. Biela obrazovka smrti sa môže objaviť aj pri násilnom páde alebo zlyhaní hardvéru. Bez ohľadu na to, či váš produkt Apple zobrazuje prázdnu bielu obrazovku, alebo je zamrznutý na úvodnej obrazovke s logom Apple, možno budete potrebovať základné riešenie problémov.

Metóda 1 z 2: Použitie vynúteného reštartu

 1. 1
  Nechajte svoje zariadenie vypnúť. To znamená, že by ste nemali vidieť logo Apple na obrazovke, ale malo by byť iba čierne. Ak musíte, počkajte, kým sa obrazovka nevypne.
  • Ak sa vaše zariadenie nevypne, nechajte batériu vybiť. Môže to trvať niekoľko hodín, ale ak váš telefón už nereaguje na používanie tlačidiel a nevypne sa, je to najlepšia voľba. Ak sa ho rozhodnete nechať zomrieť, zapojte ho, keď ste pripravení vynútiť si reštart.
 2. 2
  Nájdite svoj domov a tlačidlo spánku/prebudenia. Domovské tlačidlo je umiestnené v prednej časti obrazovky a je kruhové. Tlačidlo spánku/prebudenia sa zvyčajne nachádza na pravej strane telefónu, ale pri starších modeloch sa niekedy nachádza v hornej časti telefónu.
  • Tlačidlo spánku/prebudenia je tlačidlo, ktoré obvykle prepnete z režimu spánku telefónu alebo znova zapnete obrazovku.
 3. 3
  Držte spolu tlačidlo domov a spánok. Možno ich budete musieť držať pohromade až desať sekúnd. Akonáhle uvidíte logo Apple na obrazovke, môžete tlačidlá uvoľniť. Ide o vynútené reštartovanie alebo tvrdý reset a váš jablkový produkt môže byť neskôr opravený.
  • Biela obrazovka smrti sa môže zdať zdrvujúca, ale ak ju je možné opraviť, vaše údaje budú častejšie obnoviteľné.
Keď máte bielu obrazovku
Čo sa stane, keď máte bielu obrazovku a vynútené reštartovanie nefunguje?

Metóda 2 z 2: Oprava pomocou iTunes

 1. 1
  Pripojte svoj telefón k počítaču pomocou iTunes. Našťastie ste na svojom jablkovom produkte používali iTunes. Ak je to tak, použite počítač, ktorý predtým rozpoznal váš iPhone, pripojením kábla USB alebo podobnej nabíjačky k blesku. Váš telefón môže byť rozpoznaný a môže sa ihneď začať reštartovať. Obvykle sú potrebné ďalšie opatrenia.
  • Ak je to možné, je výhodné mať najnovšiu verziu iTunes.
 2. 2
  Súčasne stlačte a podržte tlačidlo domov a prebudenie/spánok. Malo by to trvať menej ako desať sekúnd a prinúti váš iPhone reagovať. Keď je iPhone odpojený a tieto tlačidlá sú držané pohromade, prinúti ho vynútene reštartovať. Po zapojení do iTunes sa váš telefón prepne do režimu aktualizácie firmvéru zariadenia (DFU).
 3. 3
  Vyberte svoj telefón, keď sa zobrazí v iTunes. Telefón vyberiete tak, že sa zobrazí malá ikona telefónu. Zobrazí sa pod ovládačmi hlasitosti v úplne ľavej časti obrazovky. Kliknutím na ikonu sa dostanete na panel so súhrnom telefónu, ktorý vám umožní obnoviť alebo si pozrieť osobné štatistiky.
 4. 4
  Obnovte svoj iphone. Na paneli súhrnu uvidíte možnosť obnovenia. Po kliknutí na toto tlačidlo sa zobrazí výzva s otázkou, či chcete obnoviť. Obnovením výrobných nastavení sa obnovia všetky nastavenia späť na pôvodné hodnoty. To znamená, že sa stratia všetky vaše prispôsobenia telefónu a fotografie, hudba, textové správy. Obnovte iba vtedy, ak máte predchádzajúcu zálohu alebo nemáte inú možnosť.
 5. 5
  Nastavte alebo zálohujte svoj iphone. Po automatickom reštarte, ktorý môže trvať niekoľko minút, sa vášmu telefónu zobrazí obrazovka „Posunúť do nastavenia“. Podľa všetkých pokynov si môžete vybrať jazyk telefónu, časové pásmo a podobné nastavenia. Blízko konca sa budete môcť rozhodnúť pokračovať v novom nastavení alebo použiť zálohu.

Tipy

 • Najlepším zdrojom pre produkty Apple je samotný Apple. Ak potrebujete pomoc, môžete kedykoľvek zavolať na číslo 1-800-MYAPPLE alebo si rezervovať stretnutie v miestnom bare Genius.

Varovania

 • Pri používaní opravovní tretích strán buďte opatrní. V prípade spoločnosti Apple to môže viesť k zrušeniu záruky. Najlepšou možnosťou je vždy sa obrátiť na predajcu Apple o opravu.

Otázky a odpovede

 • Čo sa stane, keď máte bielu obrazovku a vynútený reštart nefunguje?
  Počkajte, kým sa batéria nevybije, potom ju nabite a uvidíte, čo sa stane. Môžete to tiež skúsiť pripojiť k počítaču.
Nezodpovedané otázky
 • Ako to opravím na zariadení iPod Nano 6. generácie?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail