Ako úhľadne nanášať lak na nechty?

Ak chcete lak na nechty úhľadne naniesť, odstráňte z neho všetok starý lak a nechty upravte a zafixujte do požadovaného tvaru a dĺžky. Potom naneste tenkú vrstvu vazelíny okolo každého nechtu, aby pôsobila ako bariéra medzi pokožkou a akýmkoľvek leskom, ktorý by na nechte nemal zostať. Ak máte problémy s maľovaním vo vnútri liniek, natrite okolo každého nechtu biele školské lepidlo a nechajte ho zaschnúť. Keď si nechty prestanete natierať a lak vyschne, odlepte lepidlo, aby ste odstránili všetok prebytočný lak okolo nechtu. Tipy na čistenie vyleštených nechtov čítajte ďalej!

Pred nanesením laku na nechty sa uistite
Pred nanesením laku na nechty sa uistite, že ste naniesli podkladový lak, aby ste zabránili zafarbeniu nechtov od laku.

Nanášanie úhľadných, rovnomerných vrstiev laku na nechty je mimoriadne zložité. Získanie čistého a ostrého laku na nechty si vyžaduje prax, trpezlivosť a pevnú ruku. Ak náhodou maľujete mimo čiary, svoje chyby môžete vždy vyčistiť!

Časť 1 zo 4: Príprava nechtov na lesk

 1. 1
  Odstráňte starý lak z nechtov. Aby ste dosiahli úhľadnú a rovnomernú manikúru, musíte z nechtov najskôr odstrániť všetok starý lak. Acetónové odlakovače na nechty vysušia váš necht aj kožičku. Pokiaľ je to možné, použite acetátový odlakovač nad acetónový odlakovač.
  • Na otvor odlakovača na nechty položte vatový tampón alebo guľu. Uistite sa, že úplne zakrýva otvor fľaše.
  • Vyklopte fľašu dnom hore a počkajte niekoľko sekúnd, kým sa vatový tampón alebo guľôčka nasiakne odstraňovačom.
  • Natrite si vatový tampón alebo guľôčku po nechtoch a odstráňte lak.
  • Vatový tampón alebo guľôčku podľa potreby znova nasýtite.
 2. 2
  Nechty zastrihnite, zafixujte a vyhlaďte. Po odstránení starého laku na nechty venujte nejaký čas zastrihávaniu, tvarovaniu a lešteniu nechtov. Nájdite nožnice na nechty, šmirgeľ a jemný nárazník.
  • Ak je to potrebné, pomocou strihacích strojčekov upravte nechty.
  • Uhladte okraje nechtov pilníkom na nechty so šmirgľom. Nechty pílite do guľatého, štvorcového alebo štvorcového tvaru.
  • Prejdite po každom nechte mierne abrazívnym pufrom, aby ste vyrovnali povrch nechtov.
 3. 3
  Ruky si namočte do teplej vody. Akonáhle sú vaše nechty zastrihnuté, vytvarované a vyleštené, nechajte si chvíľu čas na relaxáciu a rozmaznávanie. Obnovte umývadlo a naplňte ho teplou vodou a striekačkou vášho jemného čističa tváre. Pred namočením ruky použite jemný telový peeling na píling. Ponorte ruky do teplej mydlovej vody, aby ste odstránili telový peeling. Namočte si ruky na tri minúty. Vyberte ruky z umývadla a osušte ich na čistom uteráku.
  • Po namočení rúk budú vaše kutikuly mäkké a ľahšie sa tlačia späť.
 4. 4
  Zatlačte svoje kožičky späť. Nerobte to, ak to skutočne začne bolieť, pretože by to mohlo spôsobiť krvácanie. Pokiaľ to neurobíte nejaký čas, mohlo by to trochu ublížiť, keď to robíte. Kutikuly sú súčasťou vašej pokožky. Chráni vašu nechtovú matricu, časť nechtu, ktorá rastie, pred infekciou. Strihaním nechtovej kožičky necháte svoju nechtovú matricu otvorenú pre infekcie. Môže tiež spôsobiť deformácie nechtov, ako sú napríklad ryhy a zmena farby. Namiesto strihania nechtovej kožičky ich zatlačte dozadu, aby mali nechty oválny vzhľad. Tiež uľahčuje vytváranie úhľadnej leštiacej linky.
  • Pomocou zatlačovača kutikuly opatrne zatlačte kutikulu späť k nechtovému lôžku.
  • Zatlačte tiež bočné strany kutikuly.
  • Odstráňte všetku suchú alebo poškodenú pokožku.
  • Opakujte to aj so zvyškom nechtov.
 5. 5
  Zvlhčite svoje kožičky a pokožku. Po exfoliácii rúk je dôležité vašu mäkkú pokožku rehydratovať a zvlhčiť. Vyberte hustý a luxusný krém na ruky alebo pleťovú vodu. Vmasírujte si tento krém alebo krém do rúk. Alebo si naneste nejaký mandľový olej (zvyčajne sa dodáva v pere alebo v nádobe na laky na nechty) alebo nejaký zreteľne označený kutikulárny olej a naneste ho na kutikuly. To ich hydratuje a zvyšná biela napoly odumretá pokožka bude správne ošetrená.
 6. 6
  Odstráňte z nechtov olej a mastnotu. Ak zostanú na nechtoch, oleje z krému na ruky alebo pleťového mlieka skrátia životnosť vášho laku. Tieto oleje môžete odstrániť z nechtov nechtovým alkoholom a vatovým tampónom alebo guľôčkou.
  • Položte vatový tampón alebo guľôčku na otvor fľaše s alkoholom, ktorá ma pretiera.
  • Vyklopte fľašu dnom hore a chvíľu počkajte, kým sa vatový tampón alebo guľôčka nasýti alkoholovým tampónom. Dno fľaše položte na rovný povrch.
  • Prejdite si po alkohole nasýtený vatový tampón alebo guľôčku po nechtoch, aby ste odstránili olej.
  • Opakujte podľa potreby.
Použite acetátový odlakovač nad acetónový odlakovač
Pokiaľ je to možné, použite acetátový odlakovač nad acetónový odlakovač.

Časť 2 zo 4: Používanie rôznych trikov, vďaka ktorým bude váš lak čistý

 1. 1
  Pred lakovaním nechtov naneste okolo každého nechtu tenkú vrstvu vazelíny. Pred lakovaním nechtov môžete urobiť opatrenia, aby ste zabránili vysychaniu laku mimo liniek nechtov. Dokonale úhľadný mani dosiahnete zakaždým, keď si okolo okraja nechtu nanesiete tenkú vrstvu vazelíny. Olej z vazelíny bude slúžiť ako bariéra medzi vašou pokožkou a lakom na nechty.
  • Vatový tampón namočte do nádoby s vazelínou. Ak nemáte vazelínu, môžete použiť krém.
  • Prejdite vatovým tampónom okolo okrajov každého nechtu - vatový tampón a vazelínu držte na pokožke. Nenechajte sa dotknúť nechtov.
  • Vyberte si lak a pripravte sa na maľovanie nechtov.
  Odpoveď odborníka

  Na otázku: „Ako môžete nanášať lak na nechty bez toho, aby sa vám dostal na pokožku?“

  Marta Nagorska, nechtová technikka, reagovala: "Existuje tekutý latex, ktorý si môžete nalakovať okolo nechtov ešte predtým, ako si ich nalačíte. Nechajte ich minútku zaschnúť a naneste lak ako obvykle. Ak na svoju pokožku omylom nanesiete lak, jednoducho ho olúpte." tekutý latex a akýkoľvek lak, ktorý nemá na nechtoch, sa s ním odlepí. Tekutý latex sa dokonca dodáva v rôznych farebných a lesklých variantoch a pre ľudí s alergiami existujú aj iné latexové alternatívy.

 2. 2
  Pred leštením nechtov naneste na každý necht tenkú vrstvu bieleho školského lepidla. Ak sa snažíte maľovať dovnútra línií nechtov, môžete podniknúť kroky na zabezpečenie rýchleho a čistého vyčistenia. Naneste tenkú vrstvu bieleho školského lepidla okolo okraja nechtov, aby ste vytvorili úhľadnú a ostrú linku laku. Lepidlo ochráni vašu pokožku pred leštením.
  • Ponorte vatový tampón alebo kefu do fľaše bieleho školského lepidla.
  • Pomocou vatovej tyčinky alebo štetca namaľujte okolo okraja každého nechtu tenkú rovnomernú vrstvu bieleho školského lepidla. Snažte sa držať lepidlo na nechtoch čo najlepšie.
  • Pred lakovaním nechtov počkajte, kým lepidlo zaschne.
 3. 3
  Počkajte, kým si vyčistíte linku laku na nechty. Keď sa budete naďalej zdokonaľovať v lakovaní nechtov, môže sa stať, že budete mať z pokožky menej chúlostivý lak na nechty. Namiesto nanášania tenkej vrstvy vazelíny alebo bieleho školského lepidla sa môžete po dokončení nanášania laku a vrchného náteru rozhodnúť vyčistiť línie laku na nechtoch. Svoju lakovú linku môžete zdokonaliť starou kefkou na make-up a odlakovačom. Táto metóda vyžaduje stálu, trénovanú ruku a trpezlivosť.
  • Môžete tiež použiť čistý vatový tampón namočený v odlakovači.
Ak nemám podkladový a vrchný lak
Môžem si nechty aj tak lakovať iba lakom, ak nemám podkladový a vrchný lak?

Časť 3 zo 4: Lakovanie a sušenie nechtov

 1. 1
  Na každý necht naneste podkladovú vrstvu a počkajte, kým zaschne. Základné laky posilňujú a chránia vaše nechty. Táto prvá vrstva vašej manikúry tiež predlžuje životnosť vášho laku. Každý necht natrite tenkou rovnomernou vrstvou základného laku. Nechajte základnú vrstvu zaschnúť.
  • Potiahnite štetcom po vnútornej strane otvoru fľaše, aby ste z kefky odstránili prebytočnú základnú vrstvu.
  • Aj keď by ste mali vždy používať podkladový lak, je obzvlášť dôležité používať tento výrobok, ak sa vaše nechty často štiepia, štiepia alebo lúpu. Základný lak pomôže spevniť vaše nechty.
 2. 2
  Prvú tenkú vrstvu laku naneste na tri ťahy a nechajte ju zaschnúť. Aby ste dosiahli peknú, úhľadnú a rovnomernú manikúru, naneste jednu až tri tenké vrstvy laku. Hrúbku každého náteru môžete ovládať tak, že na štetci necháte dostatok lesku, aby zakryl jeden necht. Odstráňte prebytočný leštiaci prostriedok z kefy posunutím kefy smerom dovnútra otvoru fľaše od spodnej časti po špičku. Keď už máte na štetci dostatok leštidla, naneste farbu tromi ťahmi
  • Na spodok nechtu nad kutikulou položte malý kúsok lesku. (Toto zabráni zoskupeniu leštidla.)
  • Pomocou štetca vytiahnite kúsok leštidla smerom k kožičke - urobte maximum, aby ste medzi lakom a kožtičkou nechali malú medzeru nechtov.
  • Prejdite štetcom v priamej línii od bázy až po koniec nechtu.
  • Vráťte štetec na spodok nechtu. Posuňte kefku nahor pozdĺž ľavej krivky nechtu, až kým nebude celá strana pokrytá leskom.
  • Vráťte štetec na spodok nechtu. Posúvajte kefu smerom nahor pozdĺž pravého oblúku nechtu, až kým nebude celá strana pokrytá leskom.
  • Tento postup opakujte na každý necht.
  • Pred nanesením ďalšej vrstvy nechajte lak vysušiť.
 3. 3
  Naneste druhú a / alebo tretiu tenkú vrstvu laku tromi ťahmi a nechajte vyschnúť. Keď schne váš prvý náter, určite, či je potrebné pridať druhú vrstvu leštidla. Ak je váš lak čistý, možno budete chcieť pridať dve alebo viac vrstiev; ak je váš lak nepriehľadný, možno nebudete musieť pridať druhú a / alebo tretiu vrstvu. Keď je vaša prvá vrstva laku suchá, naneste podľa potreby druhú vrstvu laku.
  • Dajte si malú bodku s lakom na nechty v spodnej časti nechtu tesne nad kutikulou.
  • Štetcom stiahnite bodku laku smerom dole k kutikule - pokúste sa nechať malú medzeru medzi nechtom a lakom.
  • Vytiahnite kefu v jednej línii od bázy až po koniec nechtu.
  • Umiestnite kefu na spodok nechtu. Prejdite štetcom pozdĺž ľavej krivky nechtu, až kým nebude celá strana pokrytá leskom.
  • Umiestnite kefu na spodok nechtu. Vytiahnite kefu smerom nahor pozdĺž pravého oblúku nechtu, až kým nebude celá strana pokrytá leskom.
  • Tento postup opakujte na každý necht.
  • Pred nanesením tretej vrstvy alebo nanesením vrchnej vrstvy nechajte lak vysušiť.
 4. 4
  Na každý necht naneste rovnomernú vrstvu vrchného laku a počkajte, kým zaschne. Vrchný náter dodáva vašim lesklým prstom brilantný lesk. Akonáhle sú vaše nechty úplne suché, naneste na každý necht tenkú vrstvu vrchného laku. Pokiaľ je to možné, naneste na nechty rýchloschnúci vrchný náter.
  • Nechty si namočte do ľadovej vody, aby váš lesk rýchlejšie vyliečil.

Časť 4 zo 4: Čistenie vyleštených nechtov

 1. 1
  Pomocou vatovej tyčinky odstráňte vazelínu z každého nechtu. Ak ste si okolo okraja nechtov nanášali tenkú vrstvu vazelíny, nechajte nechty úplne zaschnúť. Akonáhle je vrchný náter suchý, dolaďte okraje nechtov čistým vatovým tampónom. Keď odstránite vazelínu z pokožky, zotriete aj akýkoľvek leštidlo, ktoré sedí na olejovej látke.
 2. 2
  Z každého nechtu odlepte tenkú vrstvu lepidla a prebytočný lak. Keď sú vaše nechty suché, opatrne z pokožky odstráňte tenkú vrstvu sušeného bieleho školského lepidla. Keď odlepíte zaschnuté lepidlo, odstránite aj všetok lak, ktorý je mimo línie laku na nechtoch. Po odstránení vám zostane úhľadná a svieža linka na nechty.
 3. 3
  Vyčistite prebytočný lak pomocou starého štetca na make-up a odlakovača. Po nalakovaní nechtov môžete prípadný prebytočný lak opatrne odstrániť starou kefkou na make-up namočenou v odlakovači. Okrem odstraňovača štetca budete potrebovať aj vatový tampón alebo guľu. Po dokončení lakovania nechtov vám zostane nedotknutá manikúra.
  • Nalejte malé množstvo odlakovača do misky alebo viečka fľaše.
  • Kefu ponorte do odstraňovača a potom ju osušte čistým vatovým tampónom alebo guľkou.
  • Kefku umiestnite vedľa svojej neupravenej línie laku na nechty.
  • Bez pôsobenia akéhokoľvek tlaku zametajte kefku pozdĺž línie laku na nechty. Opakujte na každú líniu laku na nechty.
  • Pomocou kefky odstráňte lak na nechty, ktorý sa vám vysušil na pokožke.
  • Kefu ponorte do odstraňovača a podľa potreby ju utrite do vatovej tyčinky alebo guľôčky.
Ak chcete lak na nechty úhľadne naniesť
Ak chcete lak na nechty úhľadne naniesť, odstráňte z neho všetok starý lak a nechty upravte a zafixujte do požadovaného tvaru a dĺžky.

Tipy

 • Pred nanesením laku na nechty sa uistite, že ste naniesli podkladový lak, aby ste zabránili zafarbeniu nechtov od laku.
 • Ak máte odlupované nechty, skúste ísť po odlupovaných častiach úhľadne a pomaly.
 • Ak to nemôžete urobiť hneď na prvýkrát, snažte sa a čoskoro sa vám polepší, skôr ako sa nazdáte.
 • Ak je váš lak príliš hrubý, môžete si kúpiť lak na nechty tenší. Nepokúšajte sa svoj lak riediť pridaním odlakovača.
 • Neponáhľajte sa! Ak sa ponáhľate, lesk môže byť nedbalý a nebude to vyzerať veľmi pekne.
 • Pri nanášaní laku na nechty začnite v strede nechtu a pokračujte do ďalších strán. Mali by ste stačiť tri údery. Vždy začnite od kutikuly a smerujte ku špičke. Pred nanesením vrchného náteru sa uistite, či je lak na nechty suchý.
 • Môžete tiež namočiť špičku Q do odlakovača a zotrieť škvrny na koži.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Nožnice na nechty
 • Súbor
 • Tlmič nechtov
 • Teplá voda
 • Panva
 • Jemný čistiaci prostriedok na tvár
 • Telový peeling
 • Základná vrstva
 • Lak na nechty
 • Vrchný náter
 • Vatové tampóny, guľôčky alebo púčiky
 • Odlakovač
 • Biele školské lepidlo
 • Vazelína

Otázky a odpovede

 • Ako si môžem namaľovať pravú ruku ako ľaváka, keď to vždy skončí chaoticky?
  Aj ja som ľavák. Najlepší spôsob, ktorý som našiel, je sadnúť si za stôl a natrieť si ním pravú ruku položenú na stole. Iba vám dá stabilnejšiu ruku pri nanášaní laku na nechty. Ak to nefunguje, skúste požiadať o pomoc priateľa.
 • Čo keď sa to lak na nechtoch rozmazne alebo pokazí?
  Odstráňte zničený lak vatovým tampónom namočeným v odlakovači. Takto vytvoríte hladký povrch na maľovanie. Namaľte celú plochu rovnakým leskom.
 • Môžem si nechty aj tak lakovať iba lakom, ak nemám podkladový a vrchný lak?
  Pokiaľ nemáte podkladový a vrchný lak, môžete si nechty ešte stále vyleštiť. Len to nebude vyzerať tak úhľadne, ako keby ste použili podkladový a vrchný lak.
 • Čo ak nemám vazelínu?
  Rovnakým spôsobom môžete naniesť biele lepidlo na nechty okolo nechtov. Akonáhle zaschne, odlepte ho.
 • Môj syn ma požiadal, aby som si nalakovala nechty. Nikdy nebol vôbec taký dievčenský, mal by som tomu povedať áno?
  Bolo by úplne v poriadku, keby ste sa zabavili a nalakovali mu nechty. To znamená, že v závislosti od jeho veku môže byť dobrý nápad, ak si pred odchodom do školy odlakujete nechty, aby sa predišlo prípadnej šikane. Aj keď je šikana úplne nesprávna, stáva sa to. Ak je citovo dostatočne silný na to, aby zvládol potenciálne šikanovanie, potom pravdepodobne môže chodiť do školy s nalakovanými nechtami. Je na vás, vašom synovi, jeho veku a jeho vyspelosti a sebavedomí.
 • Môžu to deti urobiť samy?
  Závisí to od veku dieťaťa, ale dohľad nad dospelými je asi najlepší aspoň raz.
 • Ako zistím, kedy je môj lak nepoužiteľný?
  Keď vidíte dve vrstvy s vodnatou hmotou hore a skutočnou farbou dole. Nesnažte sa to napraviť, nebude to fungovať.
 • Ak nemám vrchný lak, môžem po nanesení leštidla naniesť ešte raz podkladový lak?
  Môžete, ale zistil som, že vďaka tomu je môj lak náchylnejší na odlupovanie a štiepanie.
 • Ako môžem urobiť francúzske tipy?
  Vezmite si pásku a opatrne ju položte pozdĺž okrajov nechtov, aby ste zablokovali časť, ktorú nechcete maľovať. Leštidlo opatrne natrite na exponované miesta, odstráňte pásku a nechajte ju zaschnúť.
 • Stláčanie nechtovej kožičky nie je dobrý nápad, že?
  Vlastne je to dobrý nápad, pokiaľ to robíte správne. Použite nejaký zvlhčovač (nemusí to byť tekutina na odstránenie kožičky) a nechajte ho pôsobiť 1 - 2 minúty. Vezmite drevený alebo gumový zatláčač kutikuly / oranžovú tyčinku a jemne zatlačte svoje kutikuly dozadu. Nestrihajte si nechtovú kožičku alebo ich pomocou kovového náradia nestláčajte späť (ako v salónoch), pretože vás to skutočne bolí a môžete krvácať.
Nezodpovedané otázky
 • Ako sa necítim nepríjemne pri lakovaní nechtov?
 • Bude to fungovať pri nanášaní farby na falošné nechty?

Komentáre (6)

 • danny56
  Nechty vyzerajú tvarované, dokonalé, svetlé, lesklé.
 • zoe70
  Robím BMM v budúcnosti, ale make-up som si nechala ako vedľajšiu činnosť. Aj keď mám 16 rokov, nie je príliš skoro snívať a túžiť. Tento článok mi veľmi pomohol, pretože by bolo ťažké absolvovať kurz líčenia a vysokú školu súčasne. Mnohokrat dakujem.
 • ethylweimann
  Pomohlo mi to, pretože zbožňujem laky na nechty, ale jednoducho som ich nedokázala správne upraviť. Teraz môžem.
 • leadubovsky
  Ďakujem, že ste mi dali také krásne tipy.
 • kroberts
  Tieto tipy sú skutočne užitočné. Pomohli mi získať krásne nechty bez akejkoľvek neporiadku.
 • greenjacobi
  Veľa som sa naučil. Ďakujem veľmi pekne za každú poskytnutú informáciu.

Prečítajte si tiež:

Súvisiace články
 1. Ako si nalakovať nechty bez toho, aby ste narobili neporiadok?
 2. Ako urobiť umenie vodných kvapiek nechtov?
 3. Ako odstrániť starý lak na nechty?
 4. Ako odstrániť šelakový lak na nechty?
 5. Ako sa zbavíte šelaku bez acetónu?
 6. Ako urobiť nechty lienka?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail