Ako vybudovať panickú miestnosť v tom, aby ste nehladovali?

Ako miestnosť postavíte
Pri stavbe panickej miestnosti umiestnite svoju požiarnu jamu najskôr do stredu oblasti pred tým, ako miestnosť postavíte.

Akýmsi zázrakom sa vám podarilo prežiť prvých pár týždňov v programe Don't Starve, aby ste počuli vrčanie tesne predtým, ako na vás zaútočí niekoľko tvorov, s ktorými sa nepoznáte. Gratulujeme, narazili ste na svoj prvý útok Hound! Nanešťastie pre vás, aj keď ste ich dokázali prežiť a odraziť sa od nich, ich počet sa bude len zvyšovať a všetky sú rýchle, priemerné a smrtiace. Teraz by bolo vhodné predstaviť koncept „panickej miestnosti“, pretože hráči v hre dabujú taktiku. Panická miestnosť je zbierka múrov alebo prekážok, ktorá funguje ako metóda, ktorá pomáha chrániť útoky hráča a lievika pred náhlym splodením agresívnych režimov, zvyčajne vyššie uvedených Houndov, a uľahčiť prežitie. K dispozícii sú akčné tlačidlá sú určené pre Don't Starve PC (Windows, OSX, Linux) a konzolu (PS4/Vita).

Časť 1 zo 4: Nájdenie dobrého umiestnenia

 1. 1
  Nájdite to správne miesto. Psy sú zvyčajne oveľa, oveľa rýchlejšie ako vy. To je fakt, ktorý sa vás vráti v doslovnom zmysle, ak sa ich pokúsite predbehnúť alebo ich stratíte v lese. Jediný spôsob, akým ich môžete predbehnúť, je vlastniť položku pre neskorú hru s názvom Walking Cane alebo behom po ceste. Postavenie panickej miestnosti na ceste, najlepšie na jej konci, vám umožní rýchly prístup k nej, rovnako ako vám umožní predbehnúť honcov natoľko, aby ste získali rozum. Cesty sú v hre roztrúsené všade a jej náprotivok - Cesty - môže byť bežnejší a vinutý po celej oblasti.
 2. 2
  Držte ho ďalej od svojho tábora. Panická miestnosť musí byť tiež dostatočne vzdialená od vášho tábora; dosť blízko na to, aby ste sa medzi nimi mohli ľahko pohybovať tam a späť, ale dostatočne ďaleko na to, aby Piesne nenarobili vo vašom hlavnom tábore ten správny neporiadok, alebo ak nemáte tú smolu, že sa s nimi stretnete dostatočne skoro, ponechajte si mocnejších nepriateľov ako Deerclops z úplného zničenia vášho tábora. Panická miestnosť by mala byť od vášho tábora pár sekúnd chôdze, od 10 sekúnd do 20 sekúnd priamej chôdze.
 3. 3
  Vyčistite okolie. Je tiež dôležité, aby bola oblasť dostatočne voľná, pretože panická miestnosť môže a bude zaberať dosť miesta a zničí vaše zdroje na minimum. Odporúča sa vymazať celú obrazovku priestoru (celý priestor, ktorý sa môže na vašej obrazovke kedykoľvek zobraziť) v závislosti od veľkosti vašej premietanej panickej miestnosti a tiež zaistí dobrý výhľad na blížiacich sa nepriateľov. Na sekanie stromov budete potrebovať sekeru, krompáče na zničenie balvanov a lopatu na vyčistenie pňov, trsov trávy, kríkov bobúľ a sušených stromčekov.
 4. 4
  Uistite sa, že sa k nemu ľahko dostanete. Za normálnych okolností príde varovanie pred príchodom honcov dobrých 30 sekúnd, takže v ideálnom prípade by vám panická miestnosť na vyčistenom mieste vzdialenom asi 20 sekúnd poskytla dostatok času na to, aby ste tam vybehli, vybavili svoje potreby a trochu sa usadili. v tvojej izbe. Takže skôr, ako začnete stavať svoju panickú miestnosť, urobte vzdialenosť testovacou jazdou a spočítajte, koľko sekúnd vám bude trvať, kým sa tam dostanete.
Pasce vo vašej panickej miestnosti na začiatku hry môžu byť voliteľné
Pasce vo vašej panickej miestnosti na začiatku hry môžu byť voliteľné, ale neskôr to môže byť nevyhnutné.

Časť 2 zo 4: zhromažďovanie zdrojov

 1. 1
  Zhromaždite svoje materiály. Skaly môžete zbierať ťažbou balvanov dostupných na celom svete pomocou krompáča alebo zberom skál roztrúsených po celom svete. Okrem Rocks by bolo najlepšie investovať aj do iných dostupných zdrojov, ako sú vetvičky, Flint, Cut Grass, Logs, Gold a Meat.
  • Větvičky je možné zbierať výberom vyschnutých kríkov roztrúsených po svete a kosenú trávu zberom trsov dlhej trávy roztrúsenej všade. Protokoly je možné zhromažďovať tak, že vytvoríte sekeru, vyberiete ju ako hlavný nástroj a potom vyberiete strom v okolí. Zlato je možné zbierať ťažbou veľkých balvanov so žltými žilami roztrúsenými po kameni alebo ich možno nájsť roztrúsených na Graveyards a Rockylands.
 2. 2
  Vyrobte si nástroje. Ako bolo uvedené v predchádzajúcej časti, pri vytváraní panickej miestnosti budete potrebovať veľa nástrojov, ako sekera, krompáč a lopata. Prvé dva je možné vytvoriť priamo z pálky tak, že prejdete do ponuky Crafting, ktorá sa nachádza na pravej strane obrazovky počítača, alebo stlačením klávesu L2 na konzolových edíciách, a zvolením karty Nástroj predstavovanej krížikom ikona sekery a krompáča. Sekera stojí 1 vetvičku a 1 kremeň a krompáč stojí 2 vetvičky a 2 kamienky. Lopata vyžaduje na prototypovanie vedecký stroj a je možné ju vytvoriť pomocou karty Nástroj, ak stojíte v blízkosti vedeckého stroja.
 3. 3
  Vytvorte si svoje remeselné stanice. Okrem Science Machine budete potrebovať aj Alchemy Engine. Oboje je možné vytvoriť na karte Veda, reprezentovaná ikonou atómu, ale na výrobu Alchemy Engine budete potrebovať vedecký stroj.
  • Vedecký stroj stojí iba 1 zlatý nuget, 4 guľatiny a 4 skaly, ale Alchemy Engine stojí 4 dosky, 2 brúsené kamene a 6 zlatých. Dosky a brúsené kamene môžete vyrábať pomocou vedeckého stroja na karte Upresniť, ktorý je znázornený ikonou diamantu.
  • Cut Stone je vytvorený z 3 kameňov a dosky sú vyrobené zo 4 guľatiny.
 4. 4
  Vytvorte ohnisko. Okrem toho by ste mohli chcieť investovať do požiarnej jamy pre svoju panickú miestnosť, v prípade, že útok trvá až do noci, čo je určite zlá vec, ak nemáte pri sebe svetlo. Bude vás to stáť 12 kameňov a 2 guľatiny, je to k dispozícii na karte Svetlo, reprezentované ikonou ohňa, a môžete to urobiť priamo z pálky.
  • Obyčajný táborák, ktorý stojí 3 sekanú trávu a 2 polená, má tendenciu po určitom čase vyhasnúť, pokiaľ nie je nepretržite napájané palivom. Po uhasení vytvára popol, ktorý sa dá neskôr použiť na vytvorenie liečivých mastí.
 5. 5
  Investujte do skladu. Hrudník nie je taký potrebný, ale mohol by byť užitočný na uloženie brnenia, zbraní a jedla, ako napríklad Jerky, ak vás pri útoku zaskočí. Truhly stoja 3 dosky a sú vyrobené v Science Machine.
  • Môžete si tiež vytvoriť ruksak na karte Prežitie s vedeckým strojom pre 4 vetvičky a 4 pokosené trávy alebo piggyback v Alchemy Engine pre 4 kože ošípaných, 6 hodvábu a 2 laná. Tieto ďalšie dve položky poskytujú mobilné rozšírenie vášho inventára a ich používanie môže byť z dlhodobého hľadiska jednoduchšie. Aj keď by to znamenalo, že by ste výzbroj nemohli nosiť, môžete ju v prípade potreby jednoducho prepínať.
  • Ruksaky a batohy tiež nie je možné umiestniť do horúceho panela, ale zostanú na zemi, kým ich nevyberiete, čím sa automaticky vybavia. Brnenie alebo batoh môžete prepínať kliknutím pravým tlačidlom myši na ktorýkoľvek z nich (PC) alebo posúvaním pravou analógovou páčkou a stlačením pravého smerového tlačidla (konzola).
 6. 6
  Uchopte mäso. Odporúčame tiež kus mäsa akéhokoľvek druhu, ale nie je to nevyhnutné. Psy sa zvyčajne dajú ľahko rozptýliť, najmä mäsom, takže ich odlákanie alebo dokonca prilákanie kúskom mäsa je životaschopnou stratégiou. Mäso môžete získať chytením zajacov alebo zabíjaním rôznych tvorov a príšer na svete.
  • Pasce je možné vytvoriť pomocou karty Survival, ktorá je znázornená ikonou slučkového lana, pre 6 kosených tráv a 2 vetvičky.
 7. 7
  Vyzbrojte sa. Nakoniec investujte do výzbroje a brnenia. Sekeru a krompáč môžete najskôr použiť ako základné zbrane, ale výroba kopije by bola lepšia. Oštepy sú k dispozícii na karte Zbraň, reprezentované ikonou skríženého meča a oštepu, a sú vyrobené v Science Machine pre 2 vetvičky, 1 lano a 1 kremeň.
  • Najlepšie je investovať aspoň do trávnatého alebo zrubového obleku. Trávne obleky sú vždy k dispozícii na úplnom začiatku pre 2 vetvičky a 10 kosených tráv, zatiaľ čo obleky z guľatiny stoja 8 kmeňov a 2 laná a je možné ich vyrobiť v stroji Science. Laná je možné vyrobiť na karte Upresniť pre 3 kosené trávy. Ak ste zabili ošípané a našli ste kožu z ošípaných, môžete si tiež vyrobiť futbalovú prilbu na karte Boj pomocou vedeckého stroja na 1 lano a 1 kožu.
  • Môžete tiež investovať do niektorých liečivých materiálov, ako sú pavúčie žľazy, liečivé masti a medové obklady, pre prípad, že by ste sa vážne zranili. Spider Glands je možné získať zo zabitých pavúkov, ktoré nájdete v Spider Dens roztrúsených po celom svete. Healing Salve si môžete vytvoriť pomocou vedeckého stroja pomocou karty Survival, ktorá sa nachádza v ponuke Crafting. Healing Salves stojí 2 popol (získaný zo zhasnutých ohňov), 1 skalu a 1 pavučinu.
  • Medové obklady je možné vyrobiť pomocou motora Alchemy a stoja 2 medy (občas ich zhodia zabité včely alebo sa získajú zničením úľov alebo zberom včelích boxov) a 1 papyrus (vytvorený pomocou vedeckého zariadenia prostredníctvom karty Upresniť pre 4 rákosia, ktoré je možné nájdený v močiaroch). Táto položka lieči o niečo viac ako Heal Salve, ale získanie zdrojov môže byť náročné. Včelárske boxy je možné vytvoriť zo 4 včiel, 2 dosiek a 1 plástu. Včely môžete chytiť pomocou siete Bug, ktorú môžete vyrobiť pomocou 4 vetvičiek, 2 hodvábu a 1 lana. Hodváb pri zabití zhodia aj pavúky.
Teraz by bolo vhodné predstaviť koncept „panickej miestnosti“
Teraz by bolo vhodné predstaviť koncept „panickej miestnosti“, pretože hráči v hre dabujú taktiku.

Časť 3 zo 4: Výroba pascí

 1. 1
  Rozhodnite sa, či chcete mať v panickej miestnosti pasce alebo nie. Aj keď je počiatočný návrh panickej miestnosti na prvý pohľad dobrý, akonáhle sa počet honcov začne zvyšovať, možno by ste mali zvážiť investovanie do pascí. Pasce vo vašej panickej miestnosti na začiatku hry môžu byť voliteľné, ale neskôr môžu byť životne dôležité. Táto možnosť však skutočne závisí od preferencií. Len si pamätajte, že bez pascí, ako sú zubné pasce alebo včelie bane, vám môžu psy pomôcť posilniť vašu obranu, a preto si môžu s vašou štruktúrou urobiť krátku prácu a vystaviť vás útokom zo všetkých strán.
  • Ak sa rozhodnete pre výrobu pascí, nasledujúce dva kroky môžu pomôcť pri vytváraní dvoch z najlepších druhov pascí pre panickú miestnosť.
 2. 2
  Vytvorte zubné pasce. Zubné pasce je možné vytvoriť na karte Zbrane prostredníctvom Alchemy Engine a stojí 1 kus za lano, guľatinu a honičské zuby. Ohařským zubom príležitostne vypadnú zabití psi. Po umiestnení akékoľvek putujúce stvorenie, ktoré naň stúpi, spustí pascu a poškodí ich. Po spustení budete musieť pascu resetovať výberom vysadenej pasce. Každá zubná pasca vydrží 10 použití a pri neustálych vlnách psov je úplne obnoviteľná.
 3. 3
  Vytvorte včelie bane. Ďalšou pascou, ktorú by ste mohli vytvoriť, je Včelia baňa, ktorú je možné vytvoriť na karte Zbrane pomocou vedeckého stroja a stojí 4 včely, 1 dosku a 1 kremeň. Po umiestnení spustí výbuch, keď sa tvor mimo vás dostatočne priblíži a pustí všetky 4 včely, aby uštipli čokoľvek, čo spustilo pascu. Včelia baňa však vydrží iba na 1 použitie.

Časť 4 zo 4: Vytvorenie panickej miestnosti

 1. 1
  Vytvorte si steny. Na začiatok musíte najskôr vytvoriť čo najviac kamenných múrov. Kamenné múry je možné skladovať až 20 na jeden slot inventára, takže budete potrebovať okolo 50-60 stien, ktoré by zaberali tri sloty vášho inventára.
  • Kamenné múry je možné vytvoriť na karte Štruktúry, reprezentovanej ikonou kladiva, pomocou motora Alchemy Engine for 2 Cut Stones.
 2. 2
  Umiestnite svoje steny. Vyberte svoje steny a umiestnite ich kliknutím pravým tlačidlom myši (PC) alebo stlačením ľavého smerového tlačidla (konzoly) na oblasť, na ktorej ju chcete postaviť. Pokiaľ je to možné, snažte sa udržať steny čo najbližšie k sebe, ale dávajte pozor, aby sa steny pri ich umiestnení \ n nezvýraznili. To by vašu stenu iba zväčšilo a vec by sa znehodnotila. A aj keď sa väčšie steny môžu zdať pekné, namiesto toho, aby ste mrhali múrmi, môžete na stenu jednoducho použiť kameň alebo brúsený kameň.
  • Pokračujte v stavaní, kým nebude mať vágny tvar miestnosti a bude mať aspoň nejaký priestor pre vás a vaše veci. Mať nejaký priestor na pohyb je preferované, pokiaľ ide o vašu izbu, pretože napriek úzkemu vstupu vás môže stále napadnúť niekoľko nepriateľov, ak sú príliš blízko seba a seba.
 3. 3
  Vytvorte si lievik. Ponechajte malý priestor na vchod, ktorý je dosť na to, aby ste ním prešli, a potom ho postavte dopredu, čím vytvoríte akúsi dlhú vstupnú „halu“ do svojej miestnosti. Tým vytvoríte úzke miesto alebo zúženie, ktoré zaistí, že sa do vašej miestnosti bude môcť vždy dostať iba jedno stvorenie.
  • Účelom panickej miestnosti v počiatočnom štádiu hry je jednoducho pomôcť lepšie zúžiť útok, aby nebol hráč preťažený.
 4. 4
  Posilnite svoje steny. Vaša izba by mala mať hrúbku najmenej troch stien. Ak sa čudujete prečo, je to kvôli tomu, že psy môžu útočiť na hráča prostredníctvom 2 vrstiev steny, čo môže byť trochu otravné pri prvom objavení. Posledná vrstva by slúžila ako nárazník medzi vami a ich absurdným rozsahom bitov. Akonáhle budete mať dostatok materiálov, môžete vstupnú cestu niekoľkokrát otočiť, aby ste vytvorili efektívnejší lievik. To by ďalej zaistilo, že budete naraz bojovať iba s jedným tvorom, namiesto toho, aby ste boli obťažovaní zo všetkých strán.
 5. 5
  Chyťte svoju oblasť. Akonáhle máte požadované pasce, umiestnite ich do rôznych oblastí. Vchod a okrúhle strany sú najstrategickejšími miestami, pretože Psy sa počas útoku zvyknú okolo vás rojiť. Dobrým spôsobom je tiež lemovanie celej vašej vstupnej chodby pascami, pretože tie by okamžite zabili chrtov skôr, ako sa k vám dostanú.
  • Vytvorením svojich pascí môžete vytvoriť alternatívny štýl panickej miestnosti. Tento štýl vyžaduje, aby ste vytvorili dlhý prechod alebo chodbu a naplnili ju toľkými zubnými pastami, koľko dokážete. Týmto spôsobom, keď na vás zaútočí, jednoducho prebehnite pascou a o väčšinu honcov bude postarané, ak nie o všetky. Táto metóda je výhodnejšia pre neskorších hráčov, ktorí majú v súčasnosti nízke zdroje alebo zdravie, alebo pre slabších hráčov s Hound's Teeth, pretože väčšina Houndov bude zabitá pascami, čo vám umožní ľahko sa vysporiadať s jedným alebo dvoma opozdilcami.
  • Neskôr v hre, akonáhle sa objavia davy ako Deerclops, sú pasce najefektívnejším spôsobom, ako sa s nimi vysporiadať. Môžu ním byť prelomené jednoduché steny a je lepšie ho nalákať na rôzne uväznené chodby alebo prostredníctvom mnohých umiestnených pascí, než by ste sa pokúšali odolať útoku v skutočne „uzavretej“ miestnosti. To je tiež dôvod, prečo by mali byť panické miestnosti ďaleko od vášho tábora, aby prežili veľké útoky týchto davov a udržali zvyšok vášho vybavenia na prežitie neporušený.
 6. 6
  Umiestnite svoje potreby. Potom môžete do ohňa a/alebo truhly vložiť ďalšie zdroje, aby ste v noci mohli vydržať, ak na to príde.
  • Počas prvých niekoľkých týždňov v hre nie je potrebné vytvoriť veľmi veľkú miestnosť, pretože na výrobu budete potrebovať príliš veľa času a spotrebujete príliš veľa materiálu. Mal by byť dostatočne veľký, aby ste sa trochu pohli a možno mali aj táborák. Bez pascí, ako sú zubné pasce alebo včelie bane, ktoré by pomohli posilniť vašu obranu, by si chrty skrátili prácu s vašou štruktúrou a ponechali by vás zraniteľnými voči útokom zo všetkých strán.
Panická miestnosť by mala byť od vášho tábora pár sekúnd chôdze
Panická miestnosť by mala byť od vášho tábora pár sekúnd chôdze, od 10 sekúnd do 20 sekúnd priamej chôdze.

Tipy

 • Pri stavbe panickej miestnosti umiestnite svoju požiarnu jamu najskôr do stredu oblasti pred tým, ako miestnosť postavíte. To zaisťuje, že nemusíte steny búrať, ak je miestnosť príliš malá a budete mať dostatok priestoru na presťahovanie sa.
 • Zubné pasce sa spustia pri akomkoľvek pristátí davu, takže ak máte so sebou nejaké priateľské ošípané, v dôsledku toho by boli pri chôdzi vo vašej miestnosti zabité. Pomocou tejto metódy môžete nepretržite chovať mäso a bravčovú kožu.

Súvisiace články
 1. Ako hospodáriť v jaskyniach a nehladovať?
 2. Ako zostať rozumný a nehladovať?
 3. Ako prežiť vlnu honičov v hlade?
 4. Ako sa zmeniť na vlkodlaka v hladovaní?
 5. Ako vypočítať bonusové body za recept, aby ste nehladovali?
 6. Ako hacknúť počítačový terminál vo spade 3?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail