Ako rezať skrutky?

Ak je skrutka príliš poškodená alebo odizolovaná, aby ste ju mohli odstrániť pomocou skrutkovača, môžete ju odrezať pomocou pár nožov na drôt. Zarovnajte stranu odstraňovača strihu drôtov, na ktorej sú vytlačené merania, pomocou skrutky, aby hrot vytŕčal z prázdnej strany odstraňovača drôtu. Držte odizolovacie kliešte zarovnané s povrchom so skrutkou a stláčajte držadlá, kým koniec skrutky nezaskočí. Ak skrutka stále vyčnieva extra dĺžku, urobte ďalší strih nožnicami na drôt. Zostávajúci kúsok skrutky obrúste, aby bol v jednej rovine s povrchom. Tipy na to, ako pridať maticu pre dlhšie skrutky, čítajte ďalej!

Dokážu tak efektívne rezať skrutky
Väčšina ľudí nevie, že odstraňovače drôtov, známe aj ako strihače drôtov, dokážu tak efektívne rezať skrutky!

Opravy domu môžu zasiahnuť veľký zádrhel, ak sú skrutky, ktoré máte, príliš dlhé na prácu! Vždy môžete zastaviť to, čo robíte, a urobiť si výlet do železiarstva, aby ste si kúpili menšie skrutky, ale ak ste uprostred projektu, môže to byť nepohodlné. Konce skrutiek nemôžete nechať smerovať von a najľahším riešením je odstrihnúť ich odizolovacím nástrojom. Väčšina ľudí nevie, že odstraňovače drôtov, známe tiež ako strihače drôtov, dokážu tak efektívne rezať skrutky! Pomocou odizolovača môžete merať, nastavovať a rezať skrutky, čím ušetríte čas i peniaze. Ak orezávate skrutku tak dlho, ako môžete, a je stále príliš dlhá, skúste na skrutku pridať maticu.

Časť 1 z 3: Meranie skrutky

 1. 1
  Do povrchu projektu vyvŕtajte pilotný otvor. Nikdy nevŕtajte skrutku priamo do žiadneho povrchu. Vŕtanie pilotného otvoru zabráni rozštiepeniu a vybočeniu a uľahčí určenie, či je vaša skrutka skutočne príliš dlhá! Na vyvŕtanie pilotného otvoru zvoľte vrták o 1 veľkosť menší ako je skutočná veľkosť skrutky. Potom vyvŕtajte celú cestu dole na presné miesto, kde sa v pláne dať svoje skrutku.
  • Ak chcete, aby bola vaša skrutka v jednej rovine s doskou, použite vrták o 1 veľkosť väčší ako hlava skrutky. Avšak iba vŕtanie o 1/8 palca (0,32 cm) do dreva.
 2. 2
  Zaskrutkujte skrutku do otvoru. Vŕtačkou alebo skrutkovačom zaskrutkujte skrutku do pilotného otvoru. Skrutkovač je najlepší na mäkšie drevo a jemné práce, ako je starožitný nábytok. Na tvrdé drevo a kov použite vŕtačku.
 3. 3
  Uistite sa, že skrutka je úplne zapustená do pilotného otvoru. Ak skrutka nie je úplne zasunutá, nezískate presné meranie. Uistite sa, že ste skrutku pevne zaskrutkovali na miesto. Hlava skrutky by mala byť rovná alebo mierne pod povrchom projektu.
  • Nevŕtajte príliš tvrdo - ak odskrutkujete skrutku, bude takmer nemožné ju odstrániť.
  Nastavovať a rezať skrutky
  Pomocou odizolovača môžete merať, nastavovať a rezať skrutky, čím ušetríte čas i peniaze.
 4. 4
  Skontrolujte zadnú stranu projektu, či nevytŕča skrutka. Pozrite sa na druhú stranu povrchu svojho projektu. Ak vidíte alebo cítite, ako sa hrot skrutky vypína, je príliš dlhý a budete ho musieť prestrihnúť, aby sa zmestil. Skrutku nemusíte vyberať z povrchu - môžete ju priamo tam odrezať odizolovacím nástrojom.

Časť 2 z 3: prerezanie skrutky

 1. 1
  Zarovnajte potlačenú stranu odizolovača k skrutke. Odizolovacie kliešte majú stranu s vytlačenými meraniami a prázdnu stranu. Strana s mierami má ostrejší koniec čepele, takže budete chcieť rezať skrutkou zasunutou do potlačenej strany. Špička skrutky by mala vyčnievať z prázdnej strany.
  • Ak chcete odizolovať skrutky, budete musieť použiť vysokokvalitný odstraňovač drôtov. Páry nižšej kvality, najmä tie, ktoré sú súčasťou súprav nástrojov, nie sú dostatočne silné na to, aby vykonali prácu.
 2. 2
  Nájdite na odstraňovači stripov z drôtu správnu veľkosť otvoru. Odizolovacie kliešte majú niekoľko veľkostí otvorov. Vyberte si takú, ktorá tesne prilieha k vašej skrutke, ale nevyžaduje, aby bola do nej vtláčaná. Ak je otvor príliš veľký, skrutka sa môže namiesto rezania len ohnúť. Ak je príliš malý, nedostanete sa blízko.
 3. 3
  Zatlačte odstraňovač drôtu na povrch projektu. Nasuňte odizolovací nástroj na skrutku, kým tlačená strana nebude tesne priliehať k spodnej strane povrchu projektu. Špička skrutky a odstraňovač drôtu by mali byť na rovnakej strane povrchu.
  Najľahším riešením je odstrihnúť ich odizolovacím nástrojom
  Konce skrutiek nemôžete nechať smerovať von a najľahším riešením je odstrihnúť ich odizolovacím nástrojom.
 4. 4
  Stláčajte odizolovací nástroj, kým koniec skrutky neklesne. Ak chcete odrezať skrutku, pevne stlačte odizolovaciu kladku, kým nepocítite, že koniec skrutky odpadáva. Je v poriadku niekoľkokrát stlačiť, ale vyhnite sa chveniu odizolovača. Oviniete sa nerovnomerným rezom.
  • Ak máte problémy s prerezaním skrutky, pokúste sa stlačiť odizolovacie zariadenie 3-4 krát. Ak nerobíte žiadne pokroky, choďte do ďalšej menšej diery.

Časť 3 z 3: dokončenie skrutky

 1. 1
  Orežte prebytočnú dĺžku skrutky. Ak môžete skrutku znova prerezať, urobte to! Niektoré odizolovače drôtov budú ťažké dokonale vyrovnať s povrchom, takže je v poriadku urobiť druhý rez.
  • Ak máte ťažký prístup k zadnej časti skrutky odizolovacími nástrojmi, môžete namiesto toho použiť piestovú pílu s dlhým bi kovovým kotúčom. Píla vykoná hladký rez bez ostrých hrán.
 2. 2
  Zbrúste hrot skrutky (voliteľné). Ak je zostávajúca špička skrutky takmer na úrovni povrchu a je len trochu drsná, pomocou brúsky s hrubým papierom ju trochu vyhlaďte. Na to by mal poslúžiť brúsny papier v rozsahu zrna 40 až 50. Buďte opatrní - ostré hrany môžu poškodiť brúsku.
  • Ak nemáte brúsku, skúste na brúsny blok použiť ťažký brúsny papier (druh s materiálovým podkladom). Prejdite ním niekoľkokrát hrotom skrutky.
  • Ak brúsite viacero skrutiek, je jednoduchšie použiť brúsku alebo vŕtačku s brúsnym hrotom. To vám ušetrí čas a mastnotu na lakte.
 3. 3
  Pridajte maticu pre dlhšie skrutky (voliteľné). Ak existuje dlhší kus skrutky, ktorý už nemôžete orezávať, použite maticu s rovnakou veľkosťou závitu, aby držala na mieste a zabránila zaseknutiu. Jednoducho pomocou kľúča držte pevne na mieste.
  • Ako alternatívu môžete použiť skrutkové koncovky, nazývané tiež kryty závitov. Sú mäkké a pružné, takže sa dajú ľahko prevliecť cez odhalený koniec skrutky.
Že musíte skrutky narezať na správnu veľkosť
Ak už viete, že musíte skrutky narezať na správnu veľkosť, môžete ich vopred odrezať pílou.

Veci, ktoré budete potrebovať

Tipy

 • Ak už viete, že musíte skrutky narezať na správnu veľkosť, môžete ich vopred odrezať pílou. Do stolného zveráka vložte skrutku a potom ju pílou rozrežte medzi závity. Vďaka tomu zostanú závity neporušené, takže skrutku môžete použiť v závitovom otvore alebo s maticou.

Varovania

 • Po prerezaní skrutky vždy skontrolujte, ako je hrana ostrá. Ak je veľmi ostrý a stále mierne vystrkuje, môže to byť nebezpečné. Brúste ten ostrý okraj brúsnym papierom s hrubou zrnitosťou.
Súvisiace články
 1. Ako vyrobiť kartónovú gumovú pištoľ?
 2. Ako uvoľniť ťažko zatvárateľný zips?
 3. Ako ušiť zips v šatách?
 4. Ako opraviť posúvač zipsu?
 5. Ako zlepšiť priľnavosť k rebríku?
 6. Ako zmeniť svoju ruku na gumovú pištoľ?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail