Ako vybrať darček k prvým narodeninám dieťaťa?

Väčšina rodičov by takýto darček pravdepodobne privítala
Väčšina rodičov by takýto darček pravdepodobne privítala a ocenila, ale urobte všetko, čo je v vašich silách, pokiaľ ide o to, ako by sa takýto nehmotný dar mohol prijať.

Komik Jerry Seinfeld poznamenal, že oslavy prvých a posledných narodenín človeka sú podobné tým, že si čestný hosť z tejto udalosti pravdepodobne veľa nepamätá. Avšak, aj keď jeden rok staré dieťa nebude oslavovať, pravdepodobne dúfate, že darujete nezabudnuteľný darček. Pokiaľ ide o nápady na darčeky, možnosti sú takmer neobmedzené, ale mali by ste mať na pamäti faktory, ako je primeranosť veku, intelektuálna stimulácia, praktickosť a potreby a preferencie rodičov dieťaťa.

Metóda 1 z 3: zbieranie zábavných, ale praktických darčekov

 1. 1
  Neprehliadnite klasické možnosti hračiek. Aj keď každý ocení kreatívny alebo jedinečný darček, často je najľahšie a najlepšie použiť osvedčené. Malé deti milujú červené vagóny, drevené kocky, plyšáky, bábiky, hrkálky a bubny po celé generácie a stále ich majú. Ročné deti nepoznajú výstrelky; chcú veci, ktoré môžu tlačiť, ťahať, hromadiť, zrážať, triasť a maznať sa.
  • Klasika, ako sú stavebnice, hniezdiace hračky a triediče tvarov (myslíte si, že „hranatý kolík sa nehodí do okrúhleho otvoru“), sú skvelými možnosťami, pretože sú zábavné a poučné. Tiež stimulujú kreativitu, koordináciu a riešenie problémov.
 2. 2
  Rozprúdite fantáziu pomocou hračiek „na uverenie“. Kým majú jeden rok, deti sa pokúšajú napodobniť prakticky všetko, čo pozorujú, ako robia iní ľudia. Ak vás uvidia opravovať umývadlo, chcú vlastnú sadu nástrojov; ak vidia matku, ktorá drží dieťa, chcú, aby sa maznalo vlastné dieťa (bábika); ak vás uvidia chatovať po telefóne, chcú, aby vám niečo bľabotalo.
  • Jednoduché kostýmy primerané veku, ako sú hasičské čiapky, kráľovské koruny alebo peleríny superhrdinov, tiež pomáhajú stimulovať túžby detí hrať sa a predstierať.
 3. 3
  Zvážte kŕmenie alebo kúpanie darčekov. U chaotických ročných detí sa čas na kŕmenie a kúpanie často stáva jeden po druhom. V oboch prípadoch vám zábavné náradie a hračky môžu spríjemniť prácu a následné upratovanie.
  • Ergonomické, vysokokvalitné riady, misky a šálky odolné voči poliatiu s obľúbenými postavami sú vždy vítaným doplnkom jedla. Rovnako tak môže aj pokorná gumená káčatko priniesť do kúpania viac radosti.
  Aj keď každý ocení kreatívny alebo jedinečný darček
  Aj keď každý ocení kreatívny alebo jedinečný darček, často je najľahšie a najlepšie použiť osvedčené.
 4. 4
  Kúpte si niekoľko odolných kníh pre batoľatá. Na vybudovanie osobnej knižnice pre dieťa nie je nikdy priskoro, ale uistite sa, že si vyberiete knihy, ktoré vydržia mnohé využitie a pravdepodobne aj určité zneužívanie. Malé deti milujú knihy, ktoré môžu držať, listovať, krútiť, hádzať a prežúvať.
  • Buď palubné knihy (s pevnými stranami odolnými voči roztrhnutiu) alebo mäkké knihy (ktoré je možné skrútiť a roztiahnuť bez roztrhnutia) s niekoľkými slovami a farebnými obrázkami sú pre dieťa oslávené prvé narodeniny dobrou voľbou.
 5. 5
  Nespúšťajte myšlienku nákupu oblečenia. Môžete reflexívne predpokladať, že všetky deti ohŕňajú nos pri získavaní oblečenia na darčeky. Nezabúdajte však, že ročného dieťaťa pravdepodobne bude viac zaujímať mašľa alebo baliaci papier ako skutočný darček. Rozmarná hračka alebo hravé pyžamo môže byť zábavným, ale praktickým darčekom.
  • Ak máte pochybnosti, kúpte si väčšiu veľkosť. Deti v tomto veku rastú veľmi rýchlo.
  • Aj keď je lákavé kúpiť si ozdobné riasené šaty alebo drobný oblek a kravatu, vo väčšine prípadov sa rozhodnite pre pohodlné a praktické oblečenie. Dieťa a rodičia budú z takéhoto oblečenia oveľa viac využívaní.
 6. 6
  Nech je zábava posledná. Hračky vyrobené z lacného plastu, tajomných materiálov alebo nekvalitnej konštrukcie vám síce ušetria peniaze, ale v rukách batoľaťa pravdepodobne dlho nevydržia. Ešte horšie je, že môžu predstavovať zdravotné alebo bezpečnostné riziko. Rozhodnite sa pre pevné hračky z masívneho dreva, odolných plastov alebo pevných tkanín so zaistenými švami. Ak si chcete uľahčiť myseľ, prečítajte si online oznámenia o stiahnutí z trhu a hodnotenia hračiek.
  • Môžete tiež trochu „zostarnúť“, aby hračka zostala pre dieťa zaujímavá dlhšie. V USA musí byť hračka, ktorá môže predstavovať nebezpečenstvo zadusenia, uvedená ako „vek 3 a viac“, aby ste si mohli bezpečne kúpiť o niečo zložitejšiu hračku zameranú na dvojročné deti. Mladšie dieťa si stále nájde spôsob, ako sa s ním hrať, aj keď nie presne podľa zamýšľaného štýlu.

Metóda 2 z 3: rozdávanie pamiatok alebo osobných darčekov

 1. 1
  Zaznamenajte pokrok dieťaťa pomocou darčeka. Jeden rok staré dieťa pravdepodobne už bude mať a navyše dostane množstvo hračiek, takže je dobré vyberať darček viac na základe sentimentu než hry. Keďže oslavujete, ako rýchlo tento malý vyrastá, mesačná fotografická koláž alebo prispôsobený rastový diagram pravdepodobne pohladia srdce rodičov.
  • Ak sa cítite vinní z nákupu niečoho, čo dieťa okamžite neocení, uviažte na stužku na balení malú hrkálku alebo inú hračku a dieťa bude mať tiež veľkú radosť.
  Aj keď máte záujem kúpiť si zábavný a/alebo roztomilý darček pre batoľa
  Aj keď máte záujem kúpiť si zábavný a/alebo roztomilý darček pre batoľa, bojujte s týmto nutkaním a dodržujte priania rodičov.
 2. 2
  Pozrite sa na darčeky označené štítkom alebo monogramom. Či už je to fotorámček alebo album, uterák alebo deka, tričko alebo cestovná taška, môžete dostať takmer akýkoľvek druh darčeka prispôsobený iniciálkami dieťaťa, celým menom alebo akýmkoľvek iným typom správy. Niektoré personalizované darčeky môžu byť zamerané na budúce ocenenie, zatiaľ čo iné môžu byť bezprostrednejšie užitočné.
  • Napríklad označené sippy šálky, misky, podbradníky alebo osušky sa vám budú pravdepodobne hodiť ihneď a obzvlášť ich ocenia, ak je v dome viac ako jedno dieťa.
 3. 3
  Vytvorte časovú kapsulu. Zvlášť ak ste si istí, že dieťa bude aj tak pochované v nových hračkách, nie je žiadna hanba vybrať si darček, ktorý odteraz ocení. Môžete vytvoriť malú, ale pevnú škatuľu „časovej kapsuly“ a naplniť ju drobnosťami, spomienkami, výstrižkami, fotografiami a listom od vás, ktorý predstavuje prvý rok dieťaťa. Označte to „Neotvárajte do 20xx“ (keď má dieťa 16, 18, 21, 30 atď.).
 4. 4
  Kúpte si sporiaci dlhopis alebo podobnú dlhodobú investíciu. Sporiace puto umiestnené na meno dieťaťa môže slúžiť ako ďalší typ „časovej kapsuly“ a taký, ktorý môže dieťa ešte dychtivejšie „otvoriť“ o sedemnásť rokov. Tiež, ak sa cítite trápne pri udeľovaní peňazí na narodeniny jedného roka, môže to pôsobiť hmatateľnejšie a osobnejšie.
  • Nájdite si čas na prečítanie postupov a predpisov týkajúcich sa nákupu sporiaceho dlhopisu (alebo iného investičného produktu) na meno maloletého dieťaťa.

Metóda 3 z 3: Ponúka alternatívy k tradičným darom

 1. 1
  Dajte dieťaťu hotovosť. Môžete si myslieť, že peniaze sú nevhodným darčekom pre ročné dieťa, ale pamätajte na to, že a) deti sú drahé; a b) nikdy nie je priskoro začať šetriť. Pekný príspevok do prasiatka (alebo ešte lepšie na sporiaci účet) nemusí dieťa poslať do šialenstva práve teraz, ale je to určite premyslený a užitočný darček.
  • Ak musíte, kúpte si lacnú malú tabuľku pre okamžité potešenie dieťaťa a vložte peniaze alebo šek do narodeninovej karty. Len dajte rodičom vedieť, že je to tam, kým to dieťa neroztrhne alebo nerozhryzne!
  Že darujete nezabudnuteľný darček
  Avšak, aj keď jeden rok staré dieťa nebude oslavovať, pravdepodobne dúfate, že darujete nezabudnuteľný darček.
 2. 2
  Podporte špeciálnu vec alebo cieľ. Niektorí rodičia môžu konkrétne požiadať, aby ste namiesto tradičných darov finančne prispeli na špeciálny, väčší dar alebo darovali na konkrétnu charitatívnu vec. Aj keď máte záujem kúpiť si zábavný a/alebo roztomilý darček pre batoľa, bojujte s týmto nutkaním a dodržujte priania rodičov. Nezabudnite, že žiadosť podali z nejakého dôvodu.
  • Dary na charitu môžete, samozrejme, darovať z vlastnej iniciatívy. Väčšina rodičov by taký darček pravdepodobne privítala a ocenila, ale urobte všetko, čo je v vašich silách, pokiaľ ide o to, ako by sa takýto nehmotný dar mohol prijať.
 3. 3
  Prijmite žiadosť „žiadne darčeky, prosím“. Niektorí rodičia budú jednoducho chcieť iba vašu „prítomnosť“, nie žiadne „darčeky“, a uvedú to na pozvánke. Aj keď stále existuje určitá diskusia o vhodnosti nevyžadovania darčekov (na narodeniny, svadby atď.), Je najlepšie žiadosť splniť. Pamätajte si, že jeden rok staré dieťa nevie čakať na darčeky a užije si veľa zábavy na večierku.
  • Ak vás takáto požiadavka skutočne trápi, porozprávajte sa priamo s rodičmi a zistite, či existuje nejaký dar alebo príspevok, ktorý by ste mohli poskytnúť. Možno by ste dokonca mohli ponúknuť pomoc s prípravou pred večierkom alebo s upratovaním po večierku.
 4. 4
  Navrhnite výmenu kníh. Ak viete, že rodičia by uprednostnili večierok „bez darčekov“, ale znepokojuje ich výslovné uvedenie, môžete namiesto toho spomenúť myšlienku výmeny kníh. Existuje veľa variácií, ale v zásade každá pozvaná skupina prináša na večierok detskú knihu a tie sa buď nakreslia, prehodia alebo inak rozdajú všetkým prítomným deťom. Akékoľvek zvyšky môže narodené dieťa uložiť alebo ich darovať knižnici alebo rodinnému útulku.
Súvisiace články
 1. Ako sa rozhodnúť pre darček ku dňu matiek?
 2. Ako si vyrobiť domáci darček?
 3. Ako kúpiť prsteň pre matku ku dňu matiek?
 4. Ako slušne povedať svojim rodičom, že sa vám vianočný darček nepáči?
 5. Ako posielať kvety do zahraničia?
 6. Ako vyrábať darčeky pre starších ľudí?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail