Ako vytvoriť úroveň v štúdiu gamemaker?

Ak ste v GameMaker Studio noví
Ak ste v GameMaker Studio noví, pravdepodobne budete chcieť začať s vytváraním novej hernej úrovne.


Ak ste v GameMaker Studio noví, pravdepodobne budete chcieť začať s vytváraním novej hernej úrovne. Program vám umožní vytvoriť rýchly prototyp hernej úrovne za niekoľko hodín a potom sa z nej postaviť a vytvoriť plnú hru.

Časť 1 zo 4: Inštalácia programu GameMaker

 1. 1
  Prejdite na stránku yoyo gamemaker studio.
 2. 2
  Kliknite na obrovské zelené tlačidlo s nápisom Stiahnuť ZDARMA teraz.
 3. 3
  Nainštalujte program.

Časť 2 zo 4: Vytvorenie škriatka pre hráča aj pre stenu

 1. 1
  Otvorený tvorca hier. Dostanete sa do ponuky.
 2. 2
  Na kartách prejdite na položku new. Adresár projektov je miesto, kde bude uložená vaša hra a jej aktíva. Zadajte názov projektu a kliknite na položku Vytvoriť.
  • Budete presmerovaní na rozvetvené cesty na ľavej strane.
 3. 3
  Choď na sprites. Kliknite naň pravým tlačidlom myši. Kliknite Create Sprite. GameMaker vás nasmeruje do poľa pre tento jednotlivý majetok známy ako sprite. Skřítky slúžia ako objekty na úrovni.
  • Pomenujte sprite niečo vhodné, ako napr Player. Kliknite na Edit Sprite.
 4. 4
  Nastavte si výšku a šírku. Tieto predstavujú dĺžku pixelov vertikálnej aj horizontálnej veľkosti Sprite. Na účely tutoriálu je odporúčaná veľkosť predvolených 32 x 32 pixelov. Kliknite na Dobre.
 5. 5
  Pracujte na detailoch. Nová paleta, ktorá sa otvorila, umožňuje priblíženie pre presnejšie detaily. Kliknutím na pole otvoríte nástroje na úpravu. Na účely tutoriálu bude sprite predstavený ako vyplnené pole. Vytvorte sprite čohokoľvek, čo chcete. Kliknite na zelenú šípku.
  • Úspešne ste vytvorili svojho sprite. Teraz zopakujte postup. Vytvorte sprite a naplňte ho farbou. Tento sprite bude fungovať ako stena vašej úrovne.

Časť 3 zo 4: Vytvorenie objektu a pripevnenie škriatka k nemu

 1. 1
  Choďte na rozvetvené stromy. Prejdite do priečinka označeného Objects. Kliknite pravým tlačidlom myši Objects. Kliknite Create Object.
 2. 2
  Počkajte, kým sa nezobrazí okno. Všimnite si okno Udalosti a okno Akcie. To znamená, čo Objekt urobí. Teraz pomenujte Objekt niečím vhodným.
 3. 3
  Kliknite pravým tlačidlom myši na sekciu s názvom sprite. V ponuke sa zobrazia všetky existujúce škriatky. Kliknite naň ľavým tlačidlom. Nájdite sprite, ktorého ste vytvorili v predchádzajúcej časti. Vyberte to. Tým sa Sprite prichytí k objektu. Stlačte tlačidlo OK.
 4. 4
  Tento postup opakujte a pripevnite nástenného škriatka na predmet náležite označený, ako napr obj_wall.
Prejdite na stránku yoyo gamemaker studio
Prejdite na stránku yoyo gamemaker studio.

Časť 4 zo 4: Vytvorenie miestnosti alebo „úrovne“

 1. 1
  Prejdite ešte raz na rozvetvené súbory vľavo. Nájdite priečinok s názvom Rooms. Kliknite pravým tlačidlom myši a stlačte. Create Room
 2. 2
  Počkajte, kým sa otvorí okno s mriežkou. Najprv sa zamerajte na pomenovanie niečoho vhodného.
 3. 3
  Na šírku nastavte 640. Na výšku nastavte 360. Tieto čísla platia pre základné pomery 16: 9. Nie sú to rozlíšenia, ktoré si musíte vybrať, ale sú univerzálne pre väčšinu moderných širokouhlých monitorov.
 4. 4
  Prejdite na pomenovanú kartu objects.
 5. 5
  Kliknutím dovnútra prázdneho poľa získate možnosti medzi objektmi, ktoré ste vytvorili. Kliknite na predmet na stene.
 6. 6
  Presuňte predmet steny a presuňte ho do mriežky. Keďže predmet steny slúži ako prekážka pohybu hráča, vytvoríte okolo okrajov mriežky stenu. Neváhajte sa líšiť v závislosti od dizajnu.
 7. 7
  Vložte predmet hráča do mriežky.
 8. 8
  Gratulujem Vytvorili ste hernú úroveň. Pokračujte v základnom kódovaní.

Tipy

 • Nezabudnite pomenovať každé dielo niečím vhodným. Buď ako sprite, ktorý predstavuje pomenovaného hráča, Spr_player alebo nazvaný objekt, ktorý k nemu hráča sprite spája Obj_Player.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail