Ako vyrobiť handrovú prikrývku?

Na výrobu prikrývky z handry začnite tým, že nastriháte starú bavlnenú alebo rifľovú látku na štvorce 7 x 17,80 cm. Potom zošite štvorce dohromady zlou stranou nahor a pracujte v 1 rade naraz. Akonáhle dokončíte všetky rady, zošite ich k sebe a všite 2,50 cm do vonkajšieho okraja okolo prikrývky. Nakoniec prikrývku perte v práčke a osušte, aby sa okraje začali trieť. Tipy, ako si vybrať veľkosť handričky, čítajte ďalej!

Že nastriháte starú bavlnenú alebo rifľovú látku na štvorce s rozmermi 7 x 17,80 cm
Na výrobu prikrývky z handry začnite tým, že nastriháte starú bavlnenú alebo rifľovú látku na štvorce s rozmermi 7 x 17,80 cm.

Prešívanie sa opäť stalo obľúbeným koníčkom a najľahšie môžete začať zdokonaľovať svoje schopnosti tak, že sa naučíte vyrábať handrovú prikrývku. Vyrobte si tie svoje z nosených šiat, košieľ, nohavíc alebo džínsov a uchovajte si spomienky na to, kam vás tieto šaty zaviedli, kým sa „zazelenáte“ a vytvoríte teplý kryt na dlhé, chladné zimné noci. Pre milovníkov „shabby chic“ sú rozstrapkané švy handrovej prikrývky jednou z najobľúbenejších vlastností.

Metóda 1 z 2: Plánovanie vášho návrhu

 1. 1
  Vyberte tkaniny podobných gramáží a doplnkových farieb. Na dosiahnutie najlepších výsledkov potrebujete tkaninu, ktorá sa bude trieť, takže pre svoju prikrývku z handry zvážte 100 percent bavlny alebo denimu.
  • Uistite sa, že používate starý materiál z celého domu alebo zo spodnej časti prešívacieho boxu, ktorý máte dostatok na dokončenie celého paplónu.
 2. 2
  Vypočítajte požadovanú plochu hotovej prikrývky. Vynásobte dĺžku krát šírku. Rozdelením tohto čísla na 7 určíte, koľko štvorcov budete potrebovať.
  • Rozdeľte počet štvorcov o 6. To predpokladá šírku látky 114 centimetrov (114,3 cm). Vynásobením tohto čísla číslom 7 určíte, koľko palcov budete potrebovať; pre yardy to vydelte 12. Ak je vaša tkanina široká 152 centimetrov (152,4 cm), vydelte počet štvorcov číslom 9.
   • Stratili sme ťa? V zásade bude každý štvorec šesť palcov široký a šesť palcov dlhý. Ak je vaša prikrývka desať radov naprieč a 15 radov dole, je to 152 centimetrov na šírku a 229 centimetrov na dĺžku.
 3. 3
  Látku nastrihajte na štvorce 17,80 cm. Skutočná veľkosť hotových štvorcov bude 15 centimetrov (15,24 cm); 18 centimetrov alokácia pre šev.
  • Ak nie je konečná veľkosť vašej prikrývky rovnomerne deliteľná číslom 6, zväčšite alebo zmenšite veľkosť štvorcov, aby sa zmestili, čím získate dodatočný palec (2,54 cm) na švy.
   • Vždy ste mohli pracovať s rôznymi veľkosťami štvorcov alebo s väčšou alebo menšou prikrývkou - uistite sa, že zohľadníte šev do svojej konečnej veľkosti; každým štvorcom strácate centimeter na oboch stranách.
Pre milovníkov „shabby chic“ sú rozstrapkané švy handrovej prikrývky jednou z najmilších vlastností
Pre milovníkov „shabby chic“ sú rozstrapkané švy handrovej prikrývky jednou z najmilších vlastností.

Metóda 2 z 2: Vytvorte si prikrývku

 1. 1
  Umiestnite dva štvorce spolu so zlými stranami nahor. Zošite ich pomocou príspevku na šev 1,30 cm. Na rozdiel od bežného šijacieho projektu sú nesprávne strany spolu, takže švy budú viditeľné na vrchu štvorcov.
  • Môžete použiť menší šev, ale výsledkom bude menší efekt rozstrapkania.
 2. 2
  Pridajte ďalší štvorec na stranu dvojice, ktorú ste práve prišili. Pokračujte, kým nedosiahnete šírku, ktorú chcete pre svoju prikrývku. Nezabudnite to mať na zlej strane!
  • Strojové šitie je zvyčajne najrýchlejší a najlepší spôsob, ako rýchlo a jednoducho prešívať tieto bloky.
  • Použitie chodiacej nohy pomôže tkanine byť stabilnejší, aby nedošlo k zauzleniu a zvrásneniu.
 3. 3
  Vytvorte viac pásikov v rovnakej šírke. Vykonajte to, kým nespotrebujete všetky štvorce, ktoré by mali stačiť na dĺžku, ktorú chcete pre svoju prikrývku.
  • Šiť vždy surovým švom smerom k hornej časti prikrývky. Je dobré šiť otvorené švy, pretože sa tým zníži objem šitia cez švy obrátené na jednu stranu.
 4. 4
  Šiť pásy dohromady. Opäť držte spolu zlé strany látky. Niekedy je ťažké zlomiť to!
  • Potom, čo ste zošili všetky svoje prúžky, prišite palec dovnútra vonkajšieho okraja okolo prikrývky.
 5. 5
  Prikrývku vyperte, aby sa začalo lámať švy. Proces môžete tiež urýchliť vytiahnutím krížových nití zo štvorcov.
  • Vezmite nožnice na okraje svojich rozstrapkaných švov, aby mali rovnomerný strapatý okraj.
  • Dajte to do sušičky! To pomôže, aby švy boli mäkké a nadýchané.

Tipy

 • Teraz, keď viete, ako vytvoriť handrovú prikrývku, pohrajte sa s vytváraním obrázkov aranžovaním rôznych farieb štvorcov.
 • Ak si kúpite rifľovinu, vlnu, flanel alebo inú ťažšiu tkaninu, nepotrebujete podložku na handru.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Látka
 • Vládca
 • Nožnice
 • Závit
 • Šijací stroj

Otázky a odpovede

 • Môžem použiť kúsky starého oblečenia?
  Áno, uistite sa, že sú z dobrého materiálu a primeraných veľkostí.

Súvisiace články
 1. Ako urobiť škótsku rozetu a krídlo?
 2. Ako fúkať bubliny?
 3. Ako vyrobiť farebné bublinové umenie?
 4. Ako vyrobiť mydlové bubliny pre svoje deti?
 5. Ako vyrobiť bublinkové riešenie s dlhšou životnosťou?
 6. Ako vyrobiť obrovskú bublinkovú zmes?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail